کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

شرکت Apple، به میزان ۲/۸ میلیون از گجت‌های پوشیدنی نظیر Apple Watch را در ۳ ماهه‌ی سوم سال جاری روانه‌ی بازار کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که نزدیک به نیمی از کل بازار به ساعت‌های هوشمند این شرکت تعلق دارد. برآورد گروه تحلیلگر Canalys، مجموع محموله‌های ساعت هوشمند Apple را نزدیک به ۶/۱ میلیون در ۳ ماهه‌ی مذکور نشان می‌دهد که افزایش ۶۰ درصدی، نسبت به سال گذشته داشته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۷:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

در رویداد Playtime توسعه‌دهندگان Android، شرکت Google اعلام کرد به زودی اپلیکیشن‌ها در Play Store گزینه‌ای جدید دریافت می‌کنند که می تواند پیامد بزرگی را بر نحوه‌ی مشترک‌شدن کاربران داشته باشد. برای مثال، کاربران می‌توانند پیش از آنکه مشترک ثابت شوند، برای ۳ ماه اول اشتراک خود ماهیانه مبلغ ۱ دلار پرداخت کنند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۵:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

بازوی سرمایه‌گذاری Alphabet با نام Google Capital به‌طور بی‌سروصدا بر روی شرکت مادر Snapchat یعنی Snap Inc سرمایه‌گذاری کرده است. این سرمایه‌گذاری پس از آن انتشار یافت که در روز جمعه Google Capital نام خود را به CapitalG تغییر داد و لوگوی Snapchat را بر روی وب‌سایت خود قرار داده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
مهدی پرهیزی۱۳:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

روز چهارشنبه شرکت IAC مالک Vimeo، در کنار گزارش درآمدش اعلام داشت، این سرویس به اشتراک‌گذاری ویدئو با راه‌‌اندازی سرویس خود به صورت consumer-facing، در حال آماده‌‌سازی برای ورود به رقابت با سرویس‌هایی چون Netflix، Amazon، YouTube و دیگر سایت‌های اشتراک ویدئو قرار دارد.

ادامه مطلب
نرم افزار
مهدی پرهیزی۱۱:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

ایده‌های سرگرمی و بازی Facebook عمیق‌تر از برنامه‌ی Gameroom و بازی‌هایی چون بکستبال، فوتبال و شطرنج می‌باشد. Zuckerberg و شرکتش در حال تدارک یک کیت توسعه‌ای برای توسعه‌دهندگان third-party هستند تا حواس‌پرتی بیشتری را وارد Facebook Messenger کنند.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

به نظر می رسد کمپانی Apple قصد دارد، محصول جدید Pad Pro Mini را با تغییر نام تجاری، در ماه مارس ۲۰۱۷ ارائه کند. اگر چه این موضوع هنوز در مرحله حدس و گمان است اما کارشناسان و طرفداران iPad مشتاقانه منتظر عرضه رسمی این محصول هستند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان

فروشگاه آنلاین کمپانی Apple، مانیتور های LG UltraFine 4K Display و LG UltraFine 5K Display را با یک‌چهارم قیمت خود عرضه می کند. در نتیجه در حال حاضر می توان این دو محصول را با ۲۵ درصد تخفیف به ترتیب 524 دلار و 974 دلار خریداری کرد.

ادامه مطلب