تکنولوژی
الناز فرجی۱۱:۱۴ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ خرداد

حتی با اینکه دیسک های بلوری طرفدار زیادی دارند، در امریکا تنها گزینه ای که برای پخش آنها وجود دارد 8500 Samsung's UBD-K است.که در ماه آینده باید برای پخش نوع جدید دیسک های بلوری فیلیپس تغییر کند.دو رنگ از این پخش کننده موجود است : BDP7501 (آلومینیومی) و BDP7301 (مدل پیانوی مشکی) که هزینه آن 400 دلار است. این پلیراز HDR پشتیبانی میکند و همچینین شامل یک درگاه دوم HDMI برای دریافت هی صوتی میباشد که در حال حاضر به طور کامل 4K نیستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
بهناز زادبخش۹:۳۵ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ خرداد

صنایع رو به رشد مانند رباتها به خصوص پهپادها مرکزاصلی توجه نمایشگاه فن آوری شانگ های در سال اخیر بوده است. از آنجاییکه بیشترین استفاده پهپادها درعکاسی و فیلمبرداری است اما صنعت پهپاد سازی در زمینه های گوناگون دیگری نظیرکشاورزی، زمین داری،انرژی و ساخت و سازبه سرعت در حال پیشرفت است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
الناز فرجی۸:۱۲ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ خرداد

گوگل I/O ، رویداد عظیمی که توسعه دهندگان برای آن تلاش بسیار کرده اند تا پایان 2016 به تعویق انداخت.طبق معمول، مدیر عامل شرکت سوندار پیچای و یکی از میزبانان کمپانی یک دیدگاه کلی درمورد طرح های سال دیگر برای مردم ارائه کرد.متاسفانه، برای به واقعیت پیوستن این طرح ها باید صبور باشیم از آنجایی که گوگل به شخصه اعلام کرده که در طی بازه زمانی چند ماه منتظر این اتفاقات نباشید.
البته این به معنی کوچک کردن اعلان گوگل نیست علاوه بر این بسیاری از کمپانی های بزرگ و مهم در طی شش ماه آینده تغییرات بسیار بزرگ و تاثیرگذاری خواهند کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
رضا رزمی۶:۳۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ خرداد

آنتی‌ویروس یکی از ابزارهای مهمی است که به شما توصیه می‌کنیم حتما یکی از آنتی‌ویروس‌های امن و مناسب را برای امنیت بیشتر بر روی سیستم خود نصب نمایید. هر کامپیوتری که به اینترنت دسترسی دارد، در خطر حمله هکرها است و برای جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها و حمله تروجان‌ها، باید دارای آنتی‌ویروس باشد.

معمولا آنتی‌ویروس‌ها در دو نسخه رایگان و پولی منتشر می‌شوند. شکی نیست که نباید انتظار داشت نسخه رایگان باید عملکرد مشابه نسخه پولی داشته باشد. واضح‌ است که نسخه پولی آنتی‌ویروس‌ها قابلیت‌ها و عملکردی بهتری دارند.

شرکت‌های زیادی آنتی‌ویروس‌های مختلفی را با قیمت‌های متفاوت وارد بازار می‌کنند. آنتی‌ویروس‌ها را می‌توان به سه سطح پایه‌ای، متوسط و پیشرفته تقسیم کرد. معمولا آنتی‌ویروس‌های سطح متوسط و پیشرفته پولی هستند و عملکرد و قابلیت‌های بیشتری نسبت به آنتی‌ویروس‌های سطح پایه دارند. کاربران عادی و خانگی نیاز به آنتی‌ویروس‌های سطح متوسط و پیشرفته ندارد و همان آنتی‌ویروس‌های پایه‌ای می‌توانند برای آنها کافی باشند و امنیت سیستم‌‌شان را حفظ کنند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
رضا رزمی۴:۳۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ خرداد

گوگل در چند روز اخیر از دو اپلیکیشن ارتباطی خود Duo و Allo رونمایی کرد. اپلیکیشن Duo که اپلیکیشن ارتباطی گوگل برای برقراری تماس‌های تصویری است و اپلیکیشن Allo هم اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل است که کاربران برای ارسال پیام و محتوا می‌توانند از آن استفاده کنند. این اپلیکیشن‌ها در اواخر تابستان منتشر خواهند شد.

یکی از ویژگی‌های مهم و بارز اپلیکیشن Allo، امنیت آن است. این اپلیکیشن مجهز به سیستم رمزگذاری end-to-end است.سیستم رمزگذاری که برای این اپلیکیشن گوگل به‌کار گرفته است، همان سیستم رمزگذاری است که واتس‌اپ برای رمزگذاری استفاده می‌کند. این اپلیکیشن دارای حالت چت مخفی است که در این حالت کلیه موارد رمزگذاری می‌شود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
الناز فرجی۲:۳۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ خرداد

گوگل پلی استور هر ماهه به بیش از میلیاردها نفر سرویس میدهد، پتانسیلی که بزرگتر کردن برنامه ها میتواند ایجاد کند چیز زیاد بزرگی نیست و تا کنون باید انجام میگرفت.متاسفانه شانس اتفاق افتادن این مورد چیز دیگری است و هنوز کاملا مشخص نشده است به همین دلیل گوگل به توسعه دهندگان برای راه اندازی این موضوع کمک بسیاری میکند و در این راستا به روز زسانی های بسیاری را انجام داده است تا تاثیرگذار تر باشد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
الناز فرجی۲۳:۵۸ - ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد

در پنج سالی که گوگل پروژه هنری خود را در سال 2011 آغاز کرد، این پروژه نزدیک به 200 تصویر بسیار با کیفیت را از آثار هنری در سراسر جهان ثبت کرده است. با پیشرفت سریع این گروه، این شرکت پنج برابر این عدد را به تنهایی در امسال ثبت کرده است، به لطف ابزار جدیدی به اسم "دوربین هنری".
"پروژه هنری" جزئی از کانون فرهنگی گوگل است، که به کاربران وب اجازه می دهد نمایشگاه ها و مجموعه های موجود در آرشیو ها و موزه ها را مشاهده کنند. از سایر پروژه های اخیر کانون فرهنگی گوگل میتوان به اضافه کردن موزه Guggenheim نیویورک به نرم افزار Street View و یک تور گردشگری 360 درجه مجازی از خانه ی اوپرای سیدنی اشاره کرد.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
الناز فرجی۲۱:۱۳ - ۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد

با وجود برخی نشانه هایی که در سال گذشته نمایانگر از بین رفتن پروژه "آرا" در گوگل بود اما هم اکنون این پروژه در حال بازیابی برنامه خود است. برای شروع، واحد فن آوری و تیمی که برای این پروژه فعالیت دارند بسیار مرموز و مخفی عمل میکنند.و سخت افزار ماژولار جادویی که انتظار آن را داشتیم و پیش بینیش را میکردیم در حال نزدیک شدن است و در آینده ای نزدیک در دسترس خواهد بود. ATAP، رئیس تیم خلاق Blaise Bertrand، در کنفرانس امروز گوگل اعلام کرد که که این گوشی درنیمه چهارم سال در دسترس خواهد بود و از ویژگی های ای ن گوشی میتوان به باریک بودن، سبک بودن و زیبایی اشاره کرد.

ادامه مطلب