تکنولوژی
نيلوفر كل واخي۷:۳۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد

برای امنیت بسیار خوب است اما می تواند مشکل ساز نیز باشد.
از زمان KitKat ، Android به بازبینی فرآِیند بوت کردن دستگاه شما می پردازد تا اطمینان حاصل کند که قبل از عمل کردن rootkit و سایر بدافزارها آن ها را کشف کنند. اگرچه تا کنون،کاری بیشتر از هشدار دادن به شما در مورد مشکلات بالقوه ( از جمله Marshmallow ) انجام نداده است. گوگل توضیح می دهد که Android Nougat به شکلی سخت گیرانه بررسی امکان بوت کردن را به اجرا می گذارد، که چیزی بیشتر از هشدار را در اختیار شما قرار می دهد. اگر تصویر بوت یا پارتیشن شما دچار مشکل باشد، اندروید یا به حالت استفاده ی محدود تبدیل می شود (البته با کسب اجازه از شما) و یا به طور کلی آغاز به کار نمی کند. این ویژگی اولین بار در دستگاهی که با Nougat به شما تحویل داده می شود، دیده می شود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد

به گزارشی از کیک استارتر، استارتاپ هلندی به تازگی پهبادی را با نام (Mine Kafon Drone (MKD, طراحی کرده که قادر است زمین را در مدت 10 سال پاکسازی کند. این پرژه 200 برابر ازران تر و 20 برابر سریعتر از پروژه های همتای خود است.
عملکرد پهباد
در مناطقی که در گذشته عملیات نظامی صورت گرفته، بیش از 100 میلیون مین ضد نفر هنوز باقی مانده و روزانه ده ها نفر با عبور نآگاهانه و ضربه این مهمات مجروح و با کشته خواهند شد.
MKD قادر است این مین ها را براحتی تنها در ظرف مدت 10 سال خنثی کند، در حالی که این روش به شیوه سنتی نزدیک به هزار سال طول خواهد کشید. پهباد دارای یک دوربین با وضوح بسیار بالا ، بک بازوی رباتیک و فلز یابی قوی است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۲:۳۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد

شیائومی به تازگی دوربینی را عرضه کرده که می تواند به حفاظت و نظارت خانه در هنگام عدم حضور صاحبخانه کمک کند. این دوربین Mi White Smart Camera نام دارد و می تواند در تاریکی نیز فیلم برداری و عکس برداری کند همچنین قادر به نمایش کل اتاق و چرخش دوربین 360 درجه است.
پیش از آن، انتظار می رفت که شیائومی قرار است دوربینی با ضبط تصاویر 360 درجه عرضه کند اما در کمال ناباوری مشخص شد این دوربین برای گجت محافظت خانه طراحی شده بود و این کمپانی نسلی جدید از دوربین های مدار بسته را عرضه کرده است.
زاویه دید
طبق اعلام کارشناسان این شرکت آن ها دوربینی را با نمای دید 360 درجه تولید کرده اند اما زاویه دید در لنز آن با توجه به طراحی تنها 85 درجه است که با ساخت ماژولی چرخشی در بدنه دستگاه این ضعف جبران شده است و دوربین می تواند تمامی اتاق را پوشش دهد. دستگاه با قابلیت فیلم برداری با کیفیت فول اچ دی و دید در شب است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد

احتمالا قرار است اپل، زودتر از آنچه تصور می کنیم آیفون 8 را به نمایش بگذارد . به نظر می رسد پس از عرضه آیفون 7، این کمپانی تا سال 2017 گوشی جدید خود با نام آیفون 8 با قابی شیشه ای، صفحه نمایش OLED و چیپ ست با تکنولوژی 10 نانومتری خود را به بازار معرفی کند. البته این اخبار در سایت Weibo و در حساب کاربری تحلیلگر شناخته شده فناوری به نام سان چانگی نوشته شده است.

ادامه مطلب
تصویر و هنر
سارا محمد علیئی۲۲:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد

گوگل به تازگی یکی دیگر ازخدمات خود را با نام فرهنگ و هنر راه اندازی کرده است ، که اجازه می دهد تا همه براحتی بتوانند بیش از هزار موزه در جهان را بصورت مجازی بازدید کنند.
نمایشگاهی از سراسر جهان
در این برنامه شما می توانید از انواع نقاشی ها ، مجسمه ها، طلا و جواهر و اشیاء دیگر هنری را در نمایشگاه گوگل پیدا کنید. این برنامه نه تنها موزه های مشهور جهان را به شما نشان می دهد بلکه موزه ها و گالری های کمتر شناخته شده در جهان را به شما معرفی خواهد کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
نيلوفر كل واخي۲۰:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد

خدماتAzure Cloud به بیشتر از دوبرابر درآمد ( بار دیگر) دست پیدا کرده است.
در حالی که کسب و کار تلفن های مایکروسافت بدون رونق باقی مانده است، اما خدمات Cloud آن از قدرت بیشتری نسبت به همیشه برخوردار شده است. برای چهارمین فصل مالیاتی سال 2016، درآمد Cloud هوشمند این شرکت (که تمام خدمات Cloud آن را تحت پوشش قرار می دهد) در مقایسه با سال گذشته 7 درصد افزایش یافته است، و به 6.7 میلیارد دلار رسیده است. Azure Cloud آن ها که مستقیما با خدمات وب آمازون که تقریبا در همه جا وجود دارد رقابت می کند، نیز به رشد قدرتمندانه ی خود در طول سال گذشته ادامه داده است به طوری که درآمد آن در مقایسه با سال گذشته دوبرابر شده است (رشد 102 درصدی).

ادامه مطلب
تکنولوژی
نيلوفر كل واخي۱۸:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد

آخرین خط تولید تجهیزاتی است که به مجموعه ی دوستانه ی LG G5 پیوسته است که می تواند بیشتر از 30 دقیقه زیر آب بماند.
LG G5 از دوستان گران قیمت بسیاری برخوردار است. مجموعه ی LG از تجهیزات جانبی، قرار بود به همراه تلفنی استفاده شود که از هدست واقعیت مجازی، دوربین 360 درجه و قابلیت صدای Hi-Fi برخوردار باشد. و آخرین مجموعه ای است که به آغوش دوربین Action LTE LG پیوسته است. ما اولین بار این دوربین را در ماه می مشاهده کردیم، اما حالا بالاخره آماده است تا آن را در دنیای واقعی ببینیم، اگرچه تنها در کره ی جنوبی می توانیم شاهد آن باشیم.

ادامه مطلب
تکنولوژی
نيلوفر كل واخي۱۶:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد

شما می توانید یکی از آن ها را از Kickstarter برای 5000 یورو خریداری کنید.
تولید، پخش و استفاده از مین های ضدنفر در اواخر دهه ی 1990 و در زمانی که 133 ملیت در معاهده ی اوتاوا ثبت نام کردند، به شدت قدغن شد. اما برخلاف توافق بین المللی، حدود 100 میلیون مین در زیر منطقه ی جنگی دفن شده است که حدود 10 فرد در روز را به کشتن داده یا دچار نقض عضو کرده است. استفاده از روش های معمول مانند حیوانات ردیاب، ربات های مین یاب و یا خودروهای زرهی همیشه وجود داشته است، اما ما به چیزی بیشتر از هزاره ی سوم به منظور از کار انداختن همه ی آن ها نیاز داریم. خالق این شکارچیان مین UAV، متوجه شدند که می توانند این کار را در طول بیشتر از یک دهه انجام دهند.

ادامه مطلب