سرگرمی
سارا محمد علیئی۳:۳۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

قهرمانان آنتریا بازی جدید و با سبک RTS(Real Time Strategy) است که توسط شرکتBlue Byte Ubisoft ساخته شده است.
در این بازی گیمروارد سرزمین افسانه ای ﺁنتریا می شود، در آنجا باید به کمک 5 قهرمان افسانه ای، رقیبان خود را شکست داده و صلح را به قلمرو پادشاهی بازگردانند.
نسخه کامپیوتری این بازی در تاریخ 30 ﺁگوست 2016 منتشر خواهد شد. این بازی نسخه تکمیلی ای از
Kingdoms of Anteria – The Settlers است. پس از نسخه بتا در بازی مهاجران، سازندگان تصمیم به بهبود نقایص بازی و تغییر نام آن از مهاجران به قهرمانان آنتریا گرفته اند.
Ubisoft اعلام کرد سری بازی های مهاجران (The Settlers ( به پایان نرسیده و در آینده با تغییرات و ویژگی های بیشتر منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
الناز فرجی۲:۴۸ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

هوندا که به تازگی نسخه ی دوگانه ی مدل crality اش را معرفی کرده ، روی نسخه ی دوگانه سوز accord هم کار کرد . گرچه نسبت به مدل قبلی اش نیروی بیشتری میگیرد اما از سوخت کمتری استفاده میکند و در ظاهرش هم تازگی وجود دارد . با 212 hp پاورترین accord جدید 16 hp بیشتر نسبت به مدل قبلی به دست آورده است . به لطف موتور بنزینی atkinon cycle 2.0 لیتری . با وجود بیشتر شدن نیرو ، هوندا میگوید که این دوگانه ی جدید یک mpg موثر تر از مدل صادر شونده است ، با سوخت ترکیبی 48 mpg یا 49 mpg در شهر و 47 mpg در بزرگراه ها . ممکن است خبری را که در سال 2013 مبنی بر 50 بودن mpg acoord دوگانه بود را به یاد داشته باشید . اگر دانشجوی ریاضی دقیقی باشید ، متوجه خواهید شد که 49 از 50 mpg بدتر است . هوندا پروتکل های آزمایشی سخت EPA را برای این ناهمخوانی سرزنش میکند و میگوید که ماشین قدیمی 1 MPG کمتر از ماشین جدید موثر بوده که با همین سیستم آزمایش میشده است .

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
سارا محمد علیئی۱:۳۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

یکی از وبلاگ نویسان بنام JerryRigEverything تصمیم گرفت استحکام گوشی Xiaomi Mi5 را با آزمون خمیدگی بیازماید. در عرض چند ثانیه گوشی با فشاری متوسط به دو نیم شد .او چندین بار این عمل را برای گوشی های متفاوت انجام داده و ویدئو آن را در یوتیوب قرار داده است.
آزمون مقاومت
این وبلاگ نویس هر بار گوشی های هوشمند جدید را به همین روش آزمایش می کند، Xiaomi Mi5 بیست و یکمین گوشی هوشمند تحت آزمایش وی است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
الناز فرجی۲۳:۲۴ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت

بی شک خیلی از آنها را اطراف شهر دیده اید - خاک خورده و رها شده در حالیکه اجزایشان در حال زنگ زدن است . صاحبانشان حتی به خود زحمت نداده اند تا تعمیرشان کنند، زیرا از اول هم فقط یک سری دوچرخه ی ارزان شهری بودند . خب دوچرخه سازی واقع در بوستون ، fortified اینجاست تا این سناریو را تغییر دهد . دوچرخه ی شکست ناپذیر جدید این کمپانی آنقدر خوب ساخته شده که نمیتوان آن را دور انداختنی دانست . و در ضمن به صورت دزدگیر است - آنقدر که اگر دزدیده شود fortified یکی دیگر به شما رایگان خواهد داد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۲۳:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت

دانشمندان دانشگاه ویسکانسین موفق به ایجاد فلزی غیر ممکن شدند. پیش تر فیزیکدانان گمان می کردند، ویژگی های متناقض در این ماده هیچگاه قابلیت ترکیب شدن را ندارند اما گویا خلاف این موضوع ثابت شده است.
یکی از خواص اساسی هر فلز حرکت الکترون های آزاد از قطبی به قطب دیگر است. از طرفی دیگر خاصیت ماده قطبی از بین بردن عایق الکتریسیته می باشد و ساختار آن از حرکت الکترون آزاد ماده جلوگیری می کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۲۰:۳۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت

کارمندان شرکت فناوری زیمنس نمونه اولیه ربات عنکبوتی شکل رابه نمایش گذاشتند. اینجنیر گزارش داد؛ گروهی از این ربات ها می توانند بصورت تخصصی در زمینه مهندسی مکانیک بر روی قطعات یک دستگاه کارکنند .
چاپگر سه بعدی متحرک
این ربات SiSipis نام دارد و بسیار شبیه به چاپگر های سه بعدی غیر متحرک می باشد. و هرکدام از آنها دارای یک دوربین و اسکنر لیزری با قابلیت چاپ سه بعدی با استفاده از پلاستیک اسید پلی لاکتیک pla می باشد.( پلاستیک اسید پلی لاکتیک یا PLAهمان پلاستیک گیاهی است که از نیشکر یا گلوکز ساخته می شود)

ادامه مطلب
تکنولوژی
الناز فرجی۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت

اگر از خودتان میپرسید که چرا باید یک EV جمع و جور و کوچک بخرم باید بگویم نیازی به پرسش نیست.شهر شل یک ماشین شهری اختراع کرده که سوخت آن نفت است. تولید این تعداد ماشین جزو پروژه سوخت شهر شل محسوب میشود.به گونه ای طراحی شده که از تکنولوژی فرمول یک استفاده کند و با استفاده از یک فیبر کربنی قابل بازیافت ساخته شده است.به نظرم شهر شل برای اینکه نشان دهد به فکر مصرف سوخت است این ماشین را طراحی کرده است.

ادامه مطلب
پوشیدنی
سارا محمد علیئی۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت

Popular Science گزارش داد؛ تیمی از دانشمندان آلمانی تکنولوژی جدیدی را ابداع کردند که می تواند کاربرانش را شناسایی کند. آنها برای این کار ارتعاشات صدارا به جمجمه کاربر منتقل و سپس تغییرات موج را محاسبه کردند . این تغییرات در افراد منحصر به فرد است.
این پروژه Skull Conduct نام گرفته است. محققان در ساخت این دستگاه ازپرژه گوگل گلس (Google Glass) الهام گرفته اند.این هدست بصورت کامل و بر اساس نیاز کلی افراد برنامه ریزی شده است.
هدست چگونه کار خواهد کرد؟
نوعی بلندگو رسانا در این دستگاه تعبیه شده که ارتعاشات رابه گوش داخلی شخص منتقل می کند. میکروفون آن نیز امواج صوتی را ثبت می کند. در افراد مختلف به دلیل ساختار منحصر به فرد جمجمه آن ها، Distortion یا اعوجاج متفاوتی دریافت خواهد شد.

ادامه مطلب