نرم افزار
نيلوفر كل واخي۷:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد

تیم توسعه ی گوگل کروم در ماه می اعلام کردند که این مرورگر تا قبل از دریافت تاییدیه ی کاربران، از نشان دادن محتوای در ارتباط با Flash به غیر از چندین وب سایت مانند یوتیوب و فیسبوک خودداری خواهد کرد،
حالا با ظهور مجدد masOs Sierra ، مرورگر اپل یعنی Safari نیز به این جمع پیوسته است. اما یک قدم بیشتر رو به جلو بر می دارد. و سعی دارد تا محتوای در ارتباط با Flash را در صورت امکان با HTML5 جایگزین کند. و درغیر این صورت، به سادگی به بلاک کردن تمام محتواهای در ارتباط با Flash تا زمانی که کاربر موردنظر صریحا آن را تایید کند می پردازد.
این موضوع به وسیله ی دولوپر، اپل ریکی موندلو ( و به وجود آمدن شایعات) به وسیله ی یک پست در وبلاگ رسمی WebKit در روز سه شنبه توضیح داده شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
نيلوفر كل واخي۵:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد

مرسدس در روز دوشنبه اعلام کرد که آن ها شارژرهای القایی بدون سیم را برای مدل سال 2017 آماده خواهند کرد. به خصوص، هدف اصلی آن ها معرفی تکنولوژی در قالب هایبردهای افزودنی در اندازه ی سدان و در مدل به روز شده ی S500e می باشد.
سیستم تولید آن ها همانند بازار فروش لوازم یدکی یا مفاهیمی می باشد که پیش از این نیز با آنها روبرو شده ایم. مدل S500e از یک سیم پیچ جاسازی شده در قسمت جلویی و زیرین ماشین و از یک فرمان بصری که با فاصله ی کمی از صفحه نمایش قرار گرفته است، برخوردار است و راننده می توانند از سیم پیچ موردنظر به جای صفحه پایه ی سیم پیچ اولیه استفاده کند.
بیشتر افراد ممکن است این صفحه را در زمین گاراژ خود قرار دهند اما مرسدس عنوان کرده است که از این صفحه " در یک محدوده ی محافظت شده در جلوی کاپوت استفاده خواهد کرد."

ادامه مطلب
نرم افزار
نيلوفر كل واخي۲:۳۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد

ویدیو باید به خوبی در فیسبوک عمل کرده باشد، زیرا یکی از مدیران اجرایی شرکت پیش بینی کرده است که فیسبوک تا 5 سال آینده تماما ویدیو خواهد بود.
نیکولا مندلسون، معاون اجرایی بخش های آفریقا، خاورمیانه و اروپا در یک کنفرانس در روز سه شنبه اعلام کرد که در طول پنج سال آینده فیسبوک " احتمالا کاملا با ویدیو همراه خواهد بود" همچنین بر اساس گزارشات به دست آمده از Quartz ، مندلسون اضافه کرد که " ویدیو بهترین روش برای بازگو کردن داستان ها در دنیای ما محسوب میشود. " و " به ما برای هضم اطلاعات بیشتر کمک خواهد کرد " .

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

فعال ترین اسپمر سیاره ما که در عرض چند ماه، بیش از 27 میلیون پست در فیس بوک منتشر کرده بود، دستگیر شد.
سنفورد والاس آمریکایی، که در اینترنت تحت نام مستعار پادشاه هرزنامه شناخته شده است، به 2.5 سال حبس در زندان فدرال، محکوم شد.
مجله ارس تکنیکا می نویسد، در سال گذشته نیز، او به گناه خود مبنی بر اتهام تقلب و کلاهبرداری از افراد اعتراف کرده بود.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

کریس کومینس، گزارشگر مجله خبری به پرتغال رفته تا برخی از خلاقان اروپا را به ما معرفی کند. در شهر لیسبون، که آرامگاه "واسکودو گاما" جهانگرد و کاشف پرتغالی است، پیشگامان دنیای مدرن، برای قدردانی از خلاقیت و نوآوری گرد هم آمده اند. جوایز مخترعان اروپایی هر سال به منتخبان فناوری و نوآوری اهدا می گردد که در زمینه اقتصاد، امور جامعه و اختراعات،خدمات بی شائبه ای در اروپا داشته اند. این جایزه از طرف دفتر ثبت اختراعات اروپا و با پشتیبانی اتحادیه اروپا به این افراد تعلق می گیرد. "آنتون ون زنتن"، مهندس اتوماتیک، مخترع "سیستم پایدار الکترونیک خودرو "به نام «ای اس ای»، جایزه سالها دستاورد خود را دریافت کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

فرانکی زاپاتا، قهرمان سابق جت اسکی از کشور فرانسه، جدید ترین اختراع خود را در مکانی قدیمی در بارسلون، به نمایش گذاشت. دراین اختراع، موتور جت آبی با موتورهای توربینی جایگزین شده است. " زاپاتا "مدعی شد که این دستگاه می تواند با سرعت 150 کیلومتر در ساعت تا ارتفاع سه هزار متر پرواز کند. اما دستیابی به این ادعا در بارسلون، دست نیافتنی است. "فرانکی زاپاتا"، در توضیح نحوه پرواز و کنترل این دستگاه گفت: «با خم کردن بدن به جلو یا پشت، چپ ویا راست، مسیر حرکت آن را کنترل می کنم.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۲۱:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

ماشین الکتریکی نیسان با نسل جدیدی از عناصر سوخت کار خواهد کرد، سازندگان می گویند؛ در این حالت هیچگونه آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد آمد.
فناوری e-Bio توسط مهندسان شرکت ژاپنی نیسان طراحی شده است.
این فناوری به شما اجازه می دهد تا باتری ماشین را با استفاده از سلول سوختی شارژ کنید، در این سلول از سوخت هیدروژنی که با روش های ویژه از اتانول وبصورت خالص و یا رقیق شده با آب بدست می آید، استفاده شده است.
این باتری انرژی لازم برای پیمودن 600مسیری به فاصله کیلومتر را برای ماشین الکتریکی فراهم می سازد.
در این ماشین الکتریکی از پیل سوختی (SOFC) (یک مبدل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی)استفاده شده است. در هنگام حرکت این ماشین هیچگونه آلودگی زیستی تولید نخواهد شد برای مثال اگزور در هنگام حرکت بدون صدا و درون لوله آن کاملا تمیز است.
تا کنون، مهندسان نیسان یک نمونه اولیه از این ماشین ساخته اند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱۹:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

به گزارشی از Gizmodo - در ایالات متحده به طور رسمی از یک دستگاه جدید برای کاهش وزن به نام AspireAssist رونمایی شد. دستگاه به شما اجازه می دهد تا تنها در عرض 10 دقیقه وزن خود را کاهش دهید.
روش جدید لاغری

برای استفاده از AspireAssist نیاز به ایجاد دریچه خاصی در حفره شکمی است و سپس پزشک جراع عمل جراحی را بطور مستقیم، بدون بیهوشی و کمتر از 15 دقیقه انجام می دهد. دستگاه لاغری از طریق لوله کاتتر به معده متصل می شود.

ادامه مطلب