موبایل و تبلت
رضا حسن زاده۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۷ فروردين

یکی از مشکلات کاربران گم کردن گوشی چه در خانه و یا خارج از خانه می باشد. برای مثال گوشی خود را بر روی سایلنت قرار داده اید و نمی توانید آنرا در خانه یا محل کارتان پیدا کنید و نمی دانید که گوشی شما دزدیده شده یا در همان محلی که هستید وجود دارد ، مثال دیگر اینکه گوشی اندرویدی خود را گم کرده اید و قادر به پیدا کردن آن نیستید ، نگران نباشید راه حل ساده تر از آن است که فکر می کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر متصل به اینترنت است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
رضا حسن زاده۲:۱۰ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۷ فروردين

ارسال خبر ، ارسال نامه و مواردی از این دست طی سالیان دراز شاهد تغییرات بسیاری بوده ، از فرستادن پیک تا به پرواز در آوردن کبوتر خبر رسان و صدها مورد دیگر ، امروزه هم که در سالهای اوج تکنولوژی به سر می بریم و شاید برخی از اتفاقاتی که امروزه رخ می دهد جزو موارد غیر ممکن دیروز بوده اند. خبر امروز ما درباره ساخت یک سوسک پرنده است ، تا به اینجای کار شاید فکر کنید که کار پیچیده ای نیست. اما نکته جالب داستان اینجاست که دانشمندان آمریکایی موفق شده اند تا سوسک های مورد نظر را تحت فرمان خود در آورند. بدین معنی که آنها نیمی ماشینی و نیمی سوسک هستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
رضا حسن زاده۲۲:۵۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين

اشتباه بخشی از زندگی روزمره ماست ، ممکن است هر روز از اشتباهی که دیروز انجام داده ایم درس بگیریم. اما آیا فکر میکنید افراد برجسته و قدرتمندی که بخش بزرگی از بازار تکنولوژی در دست آنها بوده و یا هست هم پیش بینی و اشتباهات بزرگ انجام داده اند؟ آیا فکر میکنید آنها می دانستند تکنولوژی با این سرعت پیشرفت خواهد کرد؟ برای رسیدن به نقطه عطفی در این ماجرا ، 10 مورد از بیش بینی های فن آوری که درتاریخ و در گذر زمان شکست خورده اند را برای شما جمع آوری کرده ایم:

ادامه مطلب
تکنولوژی
رضا حسن زاده۱۹:۵۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين

برای خرید لپ تاپ باید به خیلی از مسائل توجه کنیم و یا شاید خیلی سختگیرانه به دنبال مدل ها و برند های مختلف می گردیم، اما واقعا جدا از علاقه به برند خاص ، چه چیزی می تواند نظر شما را به برند یا مدل دیگری جلب کند؟ تا همین چند سال پیش وزن لپ تاپ ها یکی از مسائل مهم به نظر می رسید اما اکنون با ورود لپ تاپ های فوق العاده باریک و سبک این مشکل حل شده، بسیاری از غول های بازار تکنولوژی در حال کار بر روی طول عمر باتری دیوایس های خود می باشند و این رقابت بین کمپانی های بزرگ باعث شده تا مصرف کنندگان محصولاتی با کیفیت تر را تجربه کنند. تا چندی پیش داشتن لپ تاپی که بتواند 10 تا 12 ساعت شارژ داشته باشد غیر ممکن بود

ادامه مطلب
ایران و جهان
رضا حسن زاده۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين

دانشجویان مکانیکی دانشگاه شهید باهنر کرمان موفق به ساخت یک دست رباتیک شدند که این دست میتواندهم در صنعت و فضاهایی که در آن ورود انسان خطرناک است مانند هسته ای و فولاد استفاده شود و نیز میتواند برای معلولین جسمی نیز به کار برد. سلمان کریمی نسب دانشجوی دانشکده مهدنسی مکانیک دانشگاه با هنر کرمان و سازنده این بازو در باره اختراع خود گفتته : این دست دارای 9 درجه آزادی است 2 درجه در کتف ، 2 درجه در آرنج و 5 درجه در انگشتان میباشد

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين

این کمپانی دست به حرکت عجیبی زده است که در آن تعدادی تماشاگر اجاره کرده است که صفحه سامسونگ را در نرم افزار بایدو را لایک کنند . چندی پیش سامسونگ خبری منشتر کرد که به دانشجویان و جوانان پول داده میشود تا در کنفرانس رونمایی اسمارت فون جدیدش یعنی گلکسی اس 6 حاضر شوند و با شور و هیجانی علاقه خود را به سامسونگ و این گوشی جدید نشان بدهند .

ادامه مطلب
تکنولوژی
رضا حسن زاده۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين

دانشمندان انگلیسی با استفاده از امواج موفق به تولید فناوری جدیدی برای تولید تصاویر سه بعدی شده اند.
این فناوری که Ultrahaptics نامیده شده است، توسط محققان دانشکده علوم رایانه ای بریستول اختراع شده است و از امواج فراصوت بهره میبرد . در این فناوری امواج صوتی بر روی پوست نیرویی وارد میکنند که حسی شبیه به حس لامسه برای ما به وجود میاورد و میتوان اجسام را حس کرد.به گفته پروفسور سریرام سابرامانیان یکی از طراحان این پروژه با استفاده از پروژکتور های سه بعدی و استفاده از این فناوری تصاویر سه بعدی شناور در هوا ساخت و قابل لمس میباشد .

ادامه مطلب
تکنولوژی
رضا حسن زاده۱۲:۲ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۶ فروردين

در دنیای امروزی که هر روز رو به خشونت بیشتری می رود باید به فکر محافظت از اموال و دارایی های خود باشیم. به تازگی یک کیف لپ تاپ وارد بازار شده است که در برابر گلوگه مگنوم کالیبر 44 محافظت میکند و در واقع ضد گلوله میباشد.این کیف که به نام اختصاری MTS یا کیف نجات دهنده ملقب است دارای وزنی در حدو 3.6 گیلوگرم میباشد . این کیف دارای دو بخش سنگین سمت ضد گلوله ، طرف نرم بخشی که لپ تاپ در آن قرار میگیرد میباشد یا در بعضی مواقع میتوان اسلحه هم نیز در آن قرار داد.

ادامه مطلب