تکنولوژی
رضا حسن زاده۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳ جمعه ۱۰ بهمن

محققان آمریکایی با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی موفق به تولید غضروفی برای ترمیم یا جایگزین‌کردن نای شدند.
آسیب به نای ممکن است ناشی از تومور یا جراحات دیگر باشد و راهکارهای کنونی دارای محدودیت‌هایی هستند؛ به همین علت محققان بدنبال استفاده از روش‌های جایگزین از جمله استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۲:۱۱ - ۱۳۹۳ جمعه ۱۰ بهمن

گروهی از متخصصان امنیتی گوگل سه آسیب پذیری جداگانه را در سیستم عامل OS X شرکت اپل افشا کرده‌اند. این گروه قبلا با افشای بدون هماهنگی ضعف‌های ویندوز جنجال آفریده بودند.
گوگل با راه اندازی طرحی موسوم به Project Zero به بررسی سیستم عامل های مختلف دیگر شرکت های بزرگ پرداخته و در صورتی که شرکت های یاد شده بعد از ۹۰ روز مشکلات را رفع نکنند، آنها را افشا می نماید.

ادامه مطلب
پوشیدنی
رضا حسن زاده۱۹:۲۱ - ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن

ساعت های هوشمند یکی از جریان های اصلی دنیای فناوری در سال گذشته میلادی بوده و شرکت های مطرح هر یک محصول یا محصولات خود در این زمینه را روانه بازار کردند.
با توجه به عرضه ساعت هوشمند اپل به نام اپل واچ طی سال جاری میلادی و انتشارات شایعاتی درباره معرفی یک ساعت هوشمند از سوی اچ تی سی به نظر می رسد این فناوری های پوشیدنی همچنان در کانون توجه باقی بمانند. ساعت های هوشمند مشاهده اطلاعات مهم از پیام های متنی تا هشدارهای دریافت ایمیل را روی مچ دست کاربر امکان پذیر می کنند.
در ادامه برخی از بهترین ساعت های هوشمند حال حاضر را معرفی می کنیم.

ادامه مطلب
تکنولوژی
رضا حسن زاده۱۱:۱۰ - ۱۳۹۳ شنبه ۴ بهمن

شاید همه ما برای گرفتن عکس به عکاسی و آتلیه های عکاسی رفته باشیم اما به نظر شما جالبتر نبود اگر به جای یک عکس کاغذی، ماکت یا مجسمه کوچکی از خود را تحویل می گرفتید؟
پروژه ای که امروز برای شما در نظر گرفتیم 3D Bean نام دارد و توسط Yifei Zhang اجرا شده است او دانشجوی دانشگاه بوستون است توانسته استودیو سه بعدی راه اندازی کند که پس از مراجعه به آن از شما اسکن سه بعدی به عمل خواهد آمد.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳ شنبه ۲۰ دي

بسیاری از مردم حتی نمی‌توانند ساعتی از تلفن همراه خود دور باشند و در زمان‌های مختلف تلفن همراه مانند بخشی از اعضای بدنشان به آنها چسبیده است این درحالی است که بعضی‌ها اصلا از این وسیله خوششان نمی‌آید.
تلفن همراه امروزه یکی از ضروریات زندگی آدمهاست به طوری که بسیاری از مردم حتی بدون تلفن همراهشان نمی توانند برای مدتی جایی بروند. اما در این میان برخی افراد مشهور ترجیح می‌دهند از تلفن همراه و حواشی آن دور باشند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۱۰:۴۱ - ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۸ دي

درهای یکی‌از بزرگترین نمایشگاه‌های الکترونیک جهان روز سه‌شنبه (۶ ژانویه/ ۱۶ دی) در شهر لاوس وگاس آمریکا با اجرای برنامه‌های ویژه بر روی علاقمندان گشوده شد. این نمایشگاه سالانه برای چهل و هشتمین بار برگزار می‌شود و تا روز جمعه (۹ ژانویه/ ۱۹ دی) ادامه خواهد یافت. امسال در کنار سایر محصولات الکترونیک، اتومبیل‌های هوشمند نگاه‌ها را به خود جلب کرده‌اند.
مرسدس بنز، فولکس واگن، آئودی و بی‌ام و خودروسازان آلمانی هستند که در کنار رقبایی چون تویوتا، فورد، جنرال موتور و هیوندای در نمایشگاه الکترونیک لاس‌وگاس دستاوردهای الکترونیک خود را عرضه کرده‌اند.

ادامه مطلب