ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

به گزارش مهر، سید احمد معتمدی در مراسم بازدید وزیر ارتباطات از طرح ابر رایانه، اتاق تمیز و مرکز ماهواره‌ی برج فناوری ابن سینا که در این برج برگزار شد، گفت: خوشبختانه حرکت دانشگاه‌های خوب کشور در بحث نوآوری و فناوری علم بسیار خوب بوده است.
وی ادامه داد: برنامه راهبردی دانشگاه در حوزه‌ی ICT خوب و قابل قبول بوده است، به طوری که توانمندی مطلوبی در این زمینه صورت گرفته و دیده شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

به گزارش مهر به نقل از دانشکده‌ی پست و مخابرات، وحید یزدانیان رئیس دانشکده‌ی پست و مخابرات و سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، از محل برگزاری آزمون تعیین سطح مربی گری کارکنان وظیفه بازدید کردند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی با اشاره به ابلاغ مصوبه‌ی شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مبنی بر تاکید بر عرضه‌ی ارز ناشی از صادرات غیرنفتی به سامانه‌ی نیما و یا وارد کردن آن به چرخه‌ی اقتصاد کشور به ترتیبی که بانک مرکزی مشخص می‌کند، در هفته‌های آینده شاهد شتاب گرفتن و افزایش عرضه‌ی ارز برای تامین واردات خواهیم بود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

به گزارش تسنیم، آمارها نشان می‌دهد که از حدود ۳۸ میلیون شماره‌ی تلفن ثابت واگذار شده تنها حدود ۷۸ درصد از آنها دایری شده و باقی غیرفعال مانده‌اند.
با وجود رشد شتابان و فراگیری ارتباطات همراه در تمامی ابعاد جغرافیایی کشور اما توسعه‌ی تلفن ثابت همچنان با نرخی به نسبت ثابت و شیبی بسیار کند طی چندین سال اخیر پیش می‌رود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

به گزارش تسنیم، طرح کاهش تعرفه‌ی ارتباطی اپراتور اول موبایل برای استقبال از اربعین حسینی(ع) اعلام شد.
همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی(ع) و در آستانه‌ی ثبت شکوه و جلوه‌ای دیگر از حضور گسترده‌ی مسلمانان اقصی‌ نقاط جهان در راهپیمایی میلیونی و باشکوه اربعین، اپراتورهای بزرگ ارتباطی کشور نیز بار دیگر همچون سنوات گذشته همپای زائران ایرانی خود را برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم به یادماندنی آماده کردند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

امروزه تراشه‌های مبتنی بر ARM را همه‌جا می‌توان دید، اما این شرکت تلاش‌ها برای رشد بیشتر را متوقف نکرده است. پس از اینکه این شرکت چند ماه پیش جاه‌طلبی‌هایش برای تجهیز دستگاه‌های پیشرفته‌تر مانند لپ‌تاپ‌ها را اعلام کرد، امروز نقشه‌ی راه برای تراشه‌هایی را مطرح کرد که به زیرساخت‌های اینترنتی اختصاص دارند و هر چیزی از سرورهای با کارایی بالا تا پلتفرم‌های محاسباتی فنی، سیستم‌های ذخیره‌سازی، گیت‌ها، روترها، و ایستگاه‌های مبتنی بر 5G را نیرو می‌بخشد. نام نشان جدید برای این محصولات "Neoverse" است و اولین محصولات مبتنی بر آن از سال آینده به فروش می‌رسند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

کوالکام جدیدترین تراشه‌هایش را به عنوان بخشی از پورتفولیوی وای‌فای ۶۰ گیگاهرتزی ارجاع می‌دهد، اما این تکنولوژی با عنوان 802.11ay و WiGig هم شناخته می‌شود. بر خلاف Wi-Fi 6 که تنها از باندهای رادیویی ۲.۴ و ۵ گیگاهرتزی در داخل روترهای Wi-Fi امروزی استفاده می‌کند، WiGig سخت افزارهای ۶۰ گیگاهرتزی را اضافه می‌کند که با وجود اینکه توانایی کمتری در نفوذ به دیوارها دارد، سرعت‌های بهتری را ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر

تاکنون، پردازنده‌های اصلی اینتل تا بیش از ۶۴ گیگابایت RAM را پشتیبانی نمی‌کردند، این در حال حاضر مشکل بزرگی نیست، اما به زودی و با افزایش تقاضا برای فضاهای بیشتر می‌تواند مسئله‌ای جدی باشد. و خوشبختانه اینتل برای آن روز آماده است. این شرکت در تایید این خبر به AnandTech گفت پردازنده‌های Core نسل نهم دسکتاپ آن بیش از ۱۲۸ گیگابایت DDR4 RA را پشتیبانی می‌کنند. این شرکت گفت، فناوری حافظه‌ی جدیدتر و متراکم‌تر این امر را ممکن می‌سازد.

ادامه مطلب