ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش پیوست، دبیر کمیته سلامت وزارت بهداشت در همایش زیست‌بوم خلاق و نوآور سلامت از تدوین آیین‌نامه نحوه فعالیت شرکت‌های حوزه سلامت دیجیتال خبر داد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش دنیای اقتصاد، شرکت ایکیا (IKEA) در حال ایجاد یک منبع درآمد جدید از سیستم‌های خانگی هوشمند است و به این منظور به‌دنبال ایجاد بخش کسب‌و‌کار «Ikea Home smart» است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش مهر، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از اتمام برآورد خسارات واقعه سیل فروردین ماه امسال با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور و ارائه آن به وزارت کشور تا ۳ هفته آینده خبر داد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش خانه ملت، وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: بر اساس مصوبه دولت استخراج و صادرات ارز دیجیتال در ایران بلامانع بوده اما خرید و فروش آن غیرقانونی است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به نوشته‌ی روزنامه‌ی ایران، فناوری پیشرفته‌ای که موجب می‌شود تا هوش مصنوعی و طبیعی کارکردی یکسان پیدا کنند.
«ایلان ماسک» که در سن 48 سالگی به سر می‌برد و از او به‌عنوان یکی از 10 شخصیت تأثیرگذار جهان یاد می‌کنند بنیانگذار شرکت‌های بزرگ و صاحبنامی چون تسلا موتورز، پِی‌پال، اسپِیس‌ایکس و... است و به‌صورت همزمان پروژه‌های متفاوت نظیر هایپرلوپ برای حمل و نقل با سرعت بسیار بالا را نیز پیش می‌برد. او که متولد آفریقای جنوبی و ساکن امریکا است از ابتدا روی طرح‌های متفاوت نظیر خودروهای کاملاً برقی و هوشمند، سفر توریستی به فضا یا اینترنت رایگان جهانی سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند بزرگترین تحولات را رقم بزند. رسانه‌های خبری به‌تازگی اعلام کردند که ماسک یک شرکت مخفی به‌نام «نورولینک» تأسیس کرده است تا یک اتفاق کاملاً متفاوت را در آن محقق کند: اتصال مستقیم دستگاه‌های هوشمند به مغز انسان.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش آی‌تی‌من، سازمان فناوری اطلاعات به وزارت ورزش پیشنهاد کرده است تراکنش‌های پرسپولیس و استقلال با استفاده از بلاک‌چین ذخیره و شفاف شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: پیشنهاد ما این بوده که به جا آن که وزارت نیرو در بازار دخالت کند، اجازه دهد قیمت برق برای استخراج کنندگان رمزارز در یک بازار ثانویه میان بخش خصوصی تعیین شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش آی‌تی‌من، رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: بر اساس دستور رییس‌جمهور درخصوص انتشار حقوق‌ها، دریافتی مدیران تا شهریور منتشر خواهد شد و همچنین صندوق‌های زیرمجموعه دولت نیز باید اطلاعات حقوق را در سامانه وارد کنند.

ادامه مطلب