ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

وزیر ارتباطات از تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات که در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید، طی یک و نیم سال آینده خبر داد.
محمدجواد آذری جهرمی امروز یکشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران گفت: دو پروژه را طی یک و نیم سال آینده با جدیت دنبال می کنیم که یکی از آنها تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات است که در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده و بخش زیرساختی آن بر عهده ما گذاشته شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات متوسط سرعت اینترنت موبایل در کشور را ۲۴ مگابیت و اینترنت ثابت را ۸.۵ مگابیت براساس تست سامانه نت سنج پلاس عنوان کرد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در مراسم رونمایی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات که صبح امروز یکشنبه در وزارت ارتباطات برگزار شد، گفت: براساس تست ۱۴۵ هزار کاربر در سامانه نت سنج پلاس مشخص شد که سرعت اینترنت موبایل در کشور به طور متوسط ۲۴ مگابیت است و این در حالی است که سرعت متوسط اینترنت ثابت ۸.۵ مگابیت ارزیابی می شود که مطابق استانداردها و اسناد توسعه ای، سرعت اینترنت ثابت مناسب نیست.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش فارس، فروش آنلاین انواع کالا و خدمات در برزیل در سال ۲۰۲۰ با ۱۸ درصد رشد شرایط خوبی را تجربه می کند و ارزش آن در سال جاری میلادی به ۲۴.۶ میلیارد دلار می رسد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش مهر، محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نرم افزارهایی شدند که در زمینه ارتباط شهروندان با سازمان ها است.
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید نرم‌افزارهای بزرگ سازمانی دارای پیچیدگی‌های زیادی است. با وجود حساسیت این محصولات زمان تولید آنها نیز باید کوتاه باشد.یک شرکت دانش‌بنیان توانسته است با به‌کارگیری تخصص بومی رایانه، چند محصول بومی از این دست تولید کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش دیجیاتو، دولت ژاپن به مسافران یک کشتی کروز که به خاطر ابتلای بیش از ۲۰۰ مسافر و خدمه آن به ویروس کرونا قرنطینه شده، حدود ۲۰۰۰ آیفون اهدا می کند.
کشتی «Diamond Princess» با ۲۶۶۶ مسافر و ۱۰۴۵ خدمه قرار بود سفری خاطره انگیز را رقم بزند اما سوار شدن یک مرد ۸۰ ساله مبتلا به ویروس کرونا، Diamond Princess را به بزرگترین مرکز شیوع این ویروس خارج از چین تبدیل کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش دیجیاتو، «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات اعلام کرد که سامانه «نت سنج پلاس» در روزهای اخیر و پس از معرفی رسمی، میزبان ۱۴۵ هزار تست مردمی بوده است. به گفته او بررسی‌ همین تست‌ها نشان می‌دهد که میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران قابل قبول، و میانگین سرعت اینترنت ثابت غیر قابل قبول است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

به گزارش زومجی، قرارداد بین اکتیویژن بلیزارد و سرویس یوتیوب برای برگزاری مسابقات Call of Duty، Overwatch و Hearthstone حدود ۱۶۰ میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش پیوست، سامانه حمایتی «همگرا» بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تا کنون از ۲۰ تیم و شرکت فعال در حوزه بازی‌سازی حمایت کرده است. همچنین بنیاد ملی بازی‌‌های رایانه‌ای اعلام کرده است که ثبت‌نام بازی‌سازان در این سامانه برای دریافت حمایت در سال ۱۳۹۹ نیز آغاز شده است.

ادامه مطلب