ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دامنه کلاهبرداری خدمات ارزش افزوده بسیار گسترده است و ما تنها در یک پرونده ۳۳ میلیارد که کلاهبرداری شده بود را به مردم برگرداندیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش پیوست، دبیر انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی در نامه‌ای به وزیر ارتباطات اعلام کرده مخالف شکل و ساختار و ماهیت آیین‌نامه‌ شهرهوشمند است که برای مدیریت استارت‌آپ‌ها و مدیریت شهری است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

بر اساس برآوردهای انجام شده سالانه بین ۵/۳ تا ۶ میلیارد مرسوله پستی در کشور جابجا می‌شود که از میان آنها فقط ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون مرسوله از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران توزیع می‌شود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش مهر، یک محقق امنیتی ثابت کرده که با استفاده از ابزاری به ارزش ۱۹۲ دلار و با استفاده از یک تراشه دو دلاری می توان مادربردهای رایانه ای را هک و اطلاعات آنها را سرقت کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

وزیر ارتباطات در حاشیه رونمایی از اولین اپراتور پستی کشور با اشاره به این که کلاهبرداران حوزه ارزش افزوده در حال دوقطبی‌سازی جامعه هستند، گفت: آن‌ها به بهانه سفر زیارتی، اینترنت رایگان، کمک به امور خیریه و مسائل غیراخلاقی، مشترک را اغوا می‌کنند. پشت هر ناهنجاری پول است، این پول از کجا می‌آید؟ از راه‌هایی مانند همین ارزش‌افزوده.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش پیوست، اولین قرارداد شهرداری‌ها با یک شرکت تاکسی اینترنتی، بین شهرداری تهران و تپسی امضا شد.
علی پیرحسین‌لو، مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهارن در توییتی با اعلام این خبر گفت: «در‌واقع فعالیت‌های این شرکت بعد از این رسمیت یافته و به‌طور توأمان تحت حمایت و نظارت قانونی قرار می‌گیرد. طبعا ضابطه‌های مربوط به ترافیک، آلودگی هوا و امنیت داده‌ها هم باید رعایت شود.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش پیوست، جلسه شکایت «چیلوری» از «اسنپفود» با موضوع ایجاد انحصار در بازار سفارش آنلاین غذا در شورای رقابت به نفع چیلوری تمام شد. شورای رقابت با اکثریت آرا در جلسه‌ای که برگزار شد اقدام اسنپ‌فود در بازار ارائه خدمات آنلاین غذا را در بخش‌هایی مصداق ایجاد انحصار دانسته و همچنین این شرکت را محکوم به پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی کرده است.
چیلیوری شکایت خود را در ۵ مورد تقدیم شورای رقابت کرده که حالا و با بررسی این شورا چیلوری توانسته در ۳ مورد از این شکایت‌ها علیه اسنپ‌فود پیروز شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

گزارش ارز دیجیتال، یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است تعلل در تصمیم‌گیری درباره ارزهای دیجیتال (بیت کوین) باعث شده فرصت نقش‌آفرینی در این عرصه از ایران گرفته شود و دیگر کشورهای منطقه در حال جذب استخراج‌کنندگان بیت کوین هستند.

ادامه مطلب