گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش زومیت، پس از اینکه فیلتر سرعت اسنپ‌چت باعث بروز تصادفات جاده‌ای شد، این شبکه اجتماعی مجبور به حذف آن شده است.
یکی از ویژگی‌هایی که اسنپ‌چت داشت، امکان نمایش سرعت لحظه‌ای کاربر به دیگران بود؛ اما CNet گزارش می‌دهد که این شبکه‌ی اجتماعی مجبور شده است فیلتر سرعت را از اپلیکیشن خود حذف کند. طبق گفته‌ها، ویژگی فیلتر سرعت باعث شده است تصادفات متعددی صورت بگیرد و چندین تن از کاربران اپلیکیشن اسنپ‌چت که بیشتر نوجوان بودند، آسیب ببینند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش دیجیاتو، مدت‌هاست می‌دانیم که سامسونگ و AMD در حال کار روی چیپست با پردازنده گرافیکی رادئون هستند. حالا گزارشی تازه می‌گوید این پردازنده گرافیکی با وجود Throttle شدید از جدیدترین گرافیک Mali که سامسونگ هم‌اکنون از آن استفاده می‌کند، قوی‌تر است.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش زومیت، طبق تازه‌ترین اخبار، سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۱ رشد بسیار سریعی در بخش فروش گوشی‌ هوشمند فایوجی تجربه کرده است؛ اما اپل با کاهش فروش ۲۳ درصدی، همچنان در جایگاه اول قرار دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش دیجیاتو، تلسکوپ فضایی هابل با مشکل رایانه‌ای روبرو شده و در حال حاضر تمام مشاهدات نجومی به گفته ناسا متوقف شده‌اند. ناسا به مدت یک هفته برای رفع اشکال رایانه‌ای به وجود آمده در تلسکوپ خود تلاش کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش دیجیاتو، مدیرعامل وان پلاس چند روز پیش از تصمیم این شرکت برای ادغام با اوپو خبر داد و تایید کرد که OxygenOS در محصولات جهانی وان پلاس باقی می‌ماند. اما این شرکت در یک یادداشت افشایی از کارمندان خود خواسته که پاسخ هیچ سوالی درباره سیستم عامل را ندهند.
نسخه‌های جهانی محصولات وان پلاس از رابط کاربری OxygenOS استفاده می‌کنند در حالی که نسخه‌های چینی این محصولات با HyrogenOS به بازار می‌آمدند و بعدا با ColorOS اوپو جایگزین شدند. با این حساب، کاربران نگران بودند که OxygenOS در نهایت به خاطر این ادغام جای خود را به ColorOS بدهد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش پیوست، باگی که به‌تازگی در iOS پیدا شده، زمانی به وجود می‌آید که دستگاه شما تلاش می‌کند به یک شبکه بی‌سیم با یک نام خاص وصل شود. در این صورت، دستگاه قابلیت اتصال به شبکه‌های بی‌سیم وای‌فای را از دست می‌دهد و حتی خاموش و روشن کردن دستگاه هم برای حل این مشکل بی‌فایده خواهد بود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش دیجیاتو، شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس احتمالا ماموریت مداری استارشیپ را به تاخیر بیندازد. دلیل این تاخیر ارزیابی محیط زیست اطراف محل پرتاب است. این پرتاب برای اوایل ژوئیه برنامه‌ریزی شده. ناسا نیز اعلام کرده که هدف اسپیس ایکس برای انجام ماموریت مداری استارشیپ اول ماه ژوئیه یا ۱۰ تیر ماه است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد

گزارش وضعیت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات نشان می‌دهد که طی یکسال گذشته ۴۰۵ میلیون و ۹۵۶ هزار حمله بدافزاری توسط شبکه ملی تله بدافزار در کشور شناسایی شده است.

ادامه مطلب