سخت‌افزار
سارا محمد علیئی۹:۳۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

به گزارش یکی از منابع آگاه در کمپانی Qualcomm، پردازنده‌ی Qualcomm Snapdragon 855 به یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های جهان تبدیل خواهد شد. دسامبر سال گذشته بود که توسعه‌دهندگان Qualcomm خبر از تولید یکی از تراشه‌های جدید و پرقدرت خود را بانام Snapdragon 845 را اعلام کردند. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، قرار است این پردازنده در گوشی‌های هوشمند به کار برده شود.

ادامه مطلب
امنیت
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

امروزه گوشی‌های هوشمند علی‌رغم پیچیدگی‌ها و بعضاً قیمت‌های بالایی که دارند تنها بستری برای پردازش اپلیکیشن‌های مختلفی هستند که بر روی آن‌ها نصب می‌شود. این مسئله اهمیت توجه به امنیت برنامه‌هایی که نصب می‌کنیم را مشخص می‌کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر توسعه‌ی چشمگیر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور، از کاستی‌های حوزه‌ی اینترنت ثابت گفت که باید فناوری ADSL را با VDSL و FTTH جایگزین کرد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه مسیر در پیش‌ گرفته در دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲ به سمت توسعه‌ی فناوری اطلاعات بوده است، گفت: خیلی از آن نگذشته که سه میلیون مشترک ADSL و ۳۰۰ هزار مشترک اینترنت موبایل داشتیم و هنوز مفهوم پهنای باند سریع جا نیفتاده بود و فاصله‌ی دیجیتال زیادی میان ایران و کشورهای منطقه وجود داشت و نگاه لوکسی نسبت به فناوری اطلاعات بود به‌طوری‌که اشتراک ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه کافی دانسته می‌شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا از آغاز اجرای طرح رجیستری برای گوشی‌های همراه برند «ال‌جی» خبر داد و گفت: خریداران گوشی‌های نو و کارکرده‌ی این برند، باید به استعلام اصالت گوشی توجه کنند.

ادامه مطلب
امنیت
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در پى وقوع چندين فقره کلاه‌برداری مشابه، به دارندگان گوشى‌هاى آيفون هشدار داد تا نسبت به محافظت از رمز و نام كاربرى اپل‌آى‌دى (Apple ID) خود دقت ويژه داشته باشند.
سرهنگ جواد جهانشيرى در تشريح اين خبر گفت: در پى چندين فقره سرقت گوشى تلفن همراه آيفون،‌ تعدادى از شهروندان به پليس فتا استان مراجعه و عنوان داشتند پس از سرقت گوشى آيفون، پيامك مشكوكى را دريافت كرده و به دنبال آن اپل‌ آى‌دى آن‌ها نيز به سرقت رفته است، لذا با توجه به اهميت موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۷ بهمن

به گزارش فارس، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره‌ی تکلیف ادغام ۲ شرکت مخابرات و همراه اول تا پایان سال ۹۷ گفت: در بحث ادغام یکی شدن ۲ شرکت خیلی حرف با مسمایی نیست و بیشتر هم‌افزایی و استفاده‌ی بهینه و اشتراکی از منابع را دنبال می‌کنیم.

ادامه مطلب