گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

بی‌زوس در بیانیه‌ی رسانه‌ای فوق‌العاده‌ای که هفته‌ی پیش منتشر کرد، رسانه‌های آمریکایی را متهم کرد که احتمالا با عربستان سعودی در انتشار پیام‌های خصوصی وی با لورن سانچز ارتباط داشته‌اند. وزیر امور خارجه‌ی عربستان صعودی در مصاحبه با CBS’ “Face the Nation” دخالت در این موضوع را رد کرد و تاکید کرد دولت عربستان هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: رکن مهم گام دوم انقلاب، جوانان هستند و اکنون زمان میدان دادن به آنها است، این موضوعی است که با قانون هم حل نشده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با مهر، با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور نصب و راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: پروژه افزایش ظرفیت شبکه فیبرنوری کشور، در دست انجام است که بر مبنای آن، تا کمتر از ۲ ماه آینده، ۱۴ هزار کیلومتر به ظرفیت شبکه فعلی افزوده می‌شود.
وی با بیان اینکه فیبرکشی ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌ها و شهرهای کشور رو به اتمام است، ادامه داد: تنها کمتر از هزار کیلومتر از این پروژه باقی مانده است که امید می رود تا اردیبهشت ماه نهایی شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور برای ارائه خدمات به اپراتورهای اینترنتی عنوان کرد و گفت: در کنار افزایش ظرفیت شبکه فیبرنوری، ظرفیت شبکه انتقال پهنای باند و نیز شبکه IP داخلی نیز افزایش پیدا کرده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پنلی با عنوان «بررسی مشکلات قانونی استارتاپ‌ها» که در اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل برگزار شد، دلیل برخورد دولت با شرکت‌های استارتاپی را کندی و منعطف نبودن دولت معرفی کرد و اینکه با این شرایط دولت راهکاری جز فیلتر به نظرش نمی‌رسد.
به گزارش پیوست، در این پنل بزرگترین مشکلی که فعالیت کسب‌وکارهای نوپا در کشور را با چالش روبه‌رو می‌کند فیلترینگ و یا تهدید به فیلترینگ اعلام شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی در سخنرانی خود در اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل تغییر نگرش در قوه‌قضاییه نسبت به کسب‌وکارهای نوین را یک اتفاق بزرگ در سال ۹۷ برای اکوسیستم استارتاپی اعلام کرد.
به گزارش پیوست، رضا الفت‌نسب با بیان اینکه در سال ۹۷ در این زمینه قوه‌قضاییه همیاری خوبی با کسب‌وکارهای نوپا داشته به ابلاغیه‌های مخصوص دادستانی در زمینه جلوگیری از فیلتر اشاره کرد و گفت:‌ «تا کنون چندین ابلاغیه از سوی دادستانی محترم کل کشور به دادستانی‌های کشور ارسال شده تا با اجرای بندهایی مخصوصی در قانون‌ جرائم رایانه‌ای بدون هماهنگی کسب‌وکار مجازی فیلتر نشود.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل اعلام کرد که بزرگترین‌ افتخار اکوسیستم استارتاپی کشور باید این باشد که فاصله‌اش را با دولت حفظ کند و نگذارد دولت به تجارت آن‌ها وارد شود.
به گزارش پیوست، سورنا ستاری در سخنرانی خود در اختتامیه این جشنواره تاکید کرد که هیچکدام از استارتاپ‌های موفق کشور نه به دولت متصل هستند، نه از امکانات دولت استفاده می‌کنند و نه رانتی به آن‌ها تزریق می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش مهر، مرتضی براری در اینستاگرم نوشت: بیانیه جمهوری اسلامی ایران در نشست مقدماتی پنجاه و ششمین اجلاس سالیانه کمیته فرعی علمی و فنی «کوپوس» در وین توسط هیات کشورمان به عنوان یکی از اعضای موسس این کمیته، قرائت شد.
وی با بیان اینکه در این بیانیه بر برخی محورها ‌و موضوعات کلیدی برای کشورمان تاکید شد، اظهار داشت: فضا به عنوان میراث مشترک بشریت، باید فقط برای اهداف صلح آمیز مورد کاوش و استفاده قرار گیرد و همه کشورها حق دسترسی آزاد به فضا دارند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

کارگروهی با حضور پلیس فتای کشور و اتحادیه کسب و کارهای مجازی برای بررسی تخصصی مشکلات پیش‌آمده میان پلیس فتا و دیوار هفته آینده در این اتحادیه تشکیل می‌شود.
رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: «در رابطه با مسئله‌ای که برای پلتفرم دیوار پیش آمده است، مذاکراتی را با پلیس فتای کشور (فتا ناجا) آغاز کردیم و قرار است هفته آینده کارگروهی را برای بررسی تخصصی‌تر این موضوع راه‌اندازی کنیم.»
هفته گذشته رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اعلام کرده بود که از دادسرای جرایم رایانه‌ای درخواست شده تا زمانی که مسئولان سایت دیوار راهکاری برای امنیت مراجعه‌کنندگان در نظر نگیرند آن را مسدود کنند.

ادامه مطلب