تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، اسپیس ایکس یک ماهواره جی‌پی‌اس متعلق به نیروی فضایی آمریکا را به مدار زمین برد. به نقل از دیلی میل، اسپیس ایکس به‌طور موفقیت آمیز یک ماهواره جی‌پی‌اس متعلق به نیروی فضایی آمریکا را همراه موشک فالکون ۹، به مدار زمین فرستاد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به گزارش فارس، جمهوری خواهان و راست گرایان عضو توئیتر که از سیاست های این شبکه اجتماعی در زمینه مقابله با رفتارهای متعصبانه آنها خسته شده اند، در حال مهاجرت به پارلر هستند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به گزارش ایرنا، سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی با هدف حمایت از کسب و کارهای اینترنتی و تامین نیاز این بخش، ۲۵ درصد افزایش یافت.
«هومن دمیرچی» مدیر عملیات تاکسی آنلاین تپسی، ظهر پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره چگونگی پیگیری‌های انجام شده درباره افزایش سهمیه تاکسی‌های اینترنتی گفت: از آذر سال قبل که سهمیه‌بندی‌ها برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی آغاز شد، سهمیه آن‌ها را هفت لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر تعریف کردند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

رییس‌ هیئت‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از شرکت‌های واردکننده خواست همچون گذشته به درج قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ ادامه دهند و کوتاهی نکنند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

فیسبوک باری دیگر خود را در یک ماجرای پر حرف و حدیث و جنجالی دید. این شرکت به تازگی اعلام و تایید کرد که هزاران شرکت نرم‌افزاری و توسعه‌دهنده به اطلاعات کاربران غیرفعال در این پلتفرم دسترسی داشتند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به گزارش پیوست، ایرانسل به عنوان اپراتور دوم تلفن‌همراه در راستای فرهنگ‌سازی برای استفاده مردم از ماسک به دلیل شیوع کرونا شناسه شبکه خود را به «ماسک بزنیم» تغییر داده است. این اپراتور اعلام کرده که شناسه شبکه خود را موقتا به «Mask bezanim – Irancell» تغییر داده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی (ناجا) در دیدار با مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بنیاد می‌تواند با اصلاح محتوای بازی‌های رایانه‌ای به جامعه تعالی ببخشد و از سویی رفتارهای وندالیستی و تخریب‌گرایانه را در سطح جامعه کاهش دهد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به گزارش ایرنا، نایب ‌رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران: گفت: قطع اینترنت در گذشته نشان داد که نبود فضای مجازی چه هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند. در دوران قرنطینه، همین فضای مجازی بود که به کاهش رفت‌وآمدها، انجام کارهای بانکی و خریدهای خرد اینترنتی کمک کرد.

ادامه مطلب