ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش مهر، به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی حکمی از سوی محمد خوانساری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، آرش معبودی حسن لویی به سمت سرپرست گروه توسعه کسب‌وکار و کارآفرینی فاوا منصوب شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش راه‌ پرداخت، حمیدرضا مختاریان، مدیرعامل هلدینگ سداد گفت: «بله، به‌زودی کیف پول ارز دیجیتال «پیمان» کنسرسیوم ققنوس می‌شود.»
پیمان، ارز دیجیتالی است که با پشتوانه طلا قرار است از سوی کنسرسیوم ققنوس صادر شود. این کنسرسیوم با همکاری بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و پاسارگاد و همچنین هلدینگ بهسازان ملت، فناپ و شرکت سرمایه‌گذاری تکوست از زیرمجموعه توسن شکل گرفته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش مهر به نقل از مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران، محمدرضا کمپانی بر لزوم توسعه اقتصاد دانش‌بنیان تاکید کرد و با بیان اینکه در حال حاضر اقتصاد ما وابسته به نفت است و نوسانات نرخ نفت بر بودجه و درآمد ملی ما تاثیر مستقیم دارد، اظهار داشت: این درحالی است که با اتکا بر اقتصاد دانش‌بنیان می‌توانیم مانند کشورهای پیشرفته درآمد ملی را افزایش دهیم و از تنگناهای اقتصادی خارج شویم.
وی افزود: همراهی بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها، جلب اعتماد برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، امنیت مالی، بهبود فضای کسب‌وکار و تسهیل در تولید، در کنار هم باید رخ دهد تا منتج به تغییر در این عرصه و بازنگری کامل در اقتصاد و ایجاد زیرساخت‌های لازم شود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

با وجود افزایش استفاده از واتس‌اپ و دیگر اپ‌های پیام‌رسانی و تماس رایگان، اسکایپ دیگر مانند قبل مورد توجه نیست. اما هم‌اکنون این شرکت قابلیت جدیدی را اضافه کرده که احتمالا بتواند باعث تجدید نظر کاربرانش شود.
این سرویس متعلق به مایکروسافت قابلیت این قابلیت را ارائه کرده تا فضای به هم ریخته‌ی اتاق یا هر جزئیات مربوط به پس‌زمینه را که دوست ندارید بر روی نمایشگر نشان داده شوند را تار و مبهم کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

خیلی مواقع وقتی فرد در وب‌سایتی گشت و گذار می‌کند ناگهان با پخش ویدئوهایی مواجه می‌شود که صدای بالایی دارند. مرورگر گوگل کروم و Edge مایکروسافت هر دو ابزارهایی را برای غیر فعال کردن این مزاحمت‌ها عرضه کرده‌اند، و با راه‌اندازی نسخه‌ی آینده در ماه مارس، مرورگر فایرفاکس هم این قابلیت را ارائه می‌دهد. برای مثال، به صورت پیش‌فرض، زمانیکه کاربر وارد سایت جدیدی می‌شود تا زمانیکه وی بر روی دکمه‌ی "پخش" صدا کلیک نکند، هر نوع فایل صوتی و ویدئویی بی‌صدا می‌شود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

سال قبل، Flickr طرح قیمتی جدیدی را اعلام کرد: کاربران باید برای یک عضویت حرفه‌ای مبلغ ۵۰ دلار بپردازند یا اینکه محدودیت هزار عکس را خواهند داشت. کاربرانی که پرداخت مبلغ اضافه را قبول نکنند و تعداد عکس بیشتری از حد تعیین شده داشته باشند، باید عکس‌های اضافی را تا ۵ فوریه حذف کنند. این دسته از کاربران حالا زمان بیشتری برای انجام این کار دارند: USA Today گزارش می‌کند Flickr مهلت تعیین شده برای حذف تصاویر را تا ۱۲ مارس افزایش داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش ایلنا، آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توییتر خود نوشت:
«پیش به سوی 5G!» هدفی است که در کنار توسعه IoT برای سال ۹۸ درنظر داریم. هم‌اکنون تمامی شهرها و بیش از ۶۶ درصد روستاها داری پوشش 3G/4G هستند که در سال آینده با وجود مانع بودن تحریم‌ها، تلاش بیشتری برای گسترش دسترسی همگانی انجام خواهیم داد. نسل جدید ارتباطات منتظر ماست!

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

شرکت ارتباطات مبین‌نت اعلام کرد به دلیل الزام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌ عنوان متولی اصلی صنعت ارتباطات کشور، این شرکت موظف به جمع‌آوری آنتن‌های وایمکس خود و خاموش نمودن این شبکه‌ در شهرهای تهران و کرج شده است.
در نتیجه مشترکین وایمکس این شرکت در شهرهای فوق که تاکنون اینترنت خود را به TD-LTE ارتقاء نداده‌اند، مدت‌زمان محدودی فرصت دارند تا با استفاده از شرایط ویژه، مودم خود را تعویض کرده و جدیدترین فناوری اینترنت بی‌سیم ثابت را تجربه کنند.

ادامه مطلب