ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی اجتماعی و همکاری‌های منطقه ای معاون اول رئیس جمهوری گفت: در زمان حاضر قریب چهار هزار شرکت دانش بنیان در سطح کشور وجود دارد که هر سال نیز به تعداد آنها افزوده می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد

به گزارش پیوست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی که امروز (۲۸ خرداد) با فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس داشته با اشاره به جزییات فیلترینگ تلگرام اعلام کرده است که قبل از صدور حکم قضایی در مورد فیلتر شدن تلگرام در برخی دستگاه‌ها قرار بوده که از پوسته‌های این پیام‌رسان استفاده شود و تلگرام را حذف کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد

به گزارش ایسنا، شرکت مخابراتی کره‌ای SK Telecom با همکاری اپراتورهای نوکیا و اریکسون قصد دارد به توسعه زیرساخت‌های لازم برای برقراری شبکه نسل ششم اینترنت 6G در کره‌جنوبی بپردازد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد

به گزارش مهر، اگر چه شهرت شهر بارسلونای اسپانیا به خاطر حضور لیونل مسی و تیم فوتبال بارسلوناست، اما تا سال ۲۰۲۰ این شهر میزبان قدرتمندترین ابررایانه جهان خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد

به گزارش ایسنا، تصمیمی که به‌دنبال حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از مارکت‌های خارجی، برای ایجاد سیستم عامل بومی برای گوشی‌های داخلی گرفته شده، در واقع در راستای حمایت از استارتاپ‌های داخلی است و البته این سوال وجود دارد که این محصول بومی تا چه اندازه می‌تواند با تأمین دو فاکتور امنیت و استقلال، پاسخگوی نیازهای داخلی باشد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد

به گزارش پیوست، دبیر اجرایی نمایشگاه الکامپ در نشست دورهمی الکام‌استارز اعلام کرد امسال در نمایشگاه الکامپ بخش الکام‌گیمز به صورت مستقل برگزار می‌شود و مانند سال گذشته حمایت کامل کافه بازار را به همراه ندارد اما اگر تیمی نیاز به کمک داشت، کافه‌بازار حمایت مالی خواهد کرد.

ادامه مطلب