ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش دیجیاتو، دبیر شورای عالی فضای مجازی در همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات اعلام کرد که فضای مجازی دچار یک هژمونی سکویی شده و تمام محتوای آن را صاحبین پلتفرم هدایت می‌کنند و برای خودشان قوانین وضع می‌کنند؛ قوانینی که برای تعیین آن با هیچ کس و هیچ نهادی مشورت نمی‌شود و اگر حاکمیت هم بخواهد در موضوع مداخله کند، می‌گویند که به فکر منافع خودش است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات خصوصی سازی مخابرات اعلام کرد که با خصوصی سازی مخابرات در حوزه تلفن ثابت عقب گرد داشتیم.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (دوشنبه) و در مراسم رونمایی از اولین اپراتور خصوصی پست کشور که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: پست اول باید بدنبال رقابت با شرکت ملی پست باشد و خدمات بهتری را در راستای اصل ٤٤ به مردم ارائه دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر به نقل از Interesting Engineering، دایسون با ارسال ایمیلی برای تمامی کارکنان خود اعلام کرده که مهندسان این شرکت توانایی تولید خودروی برقی جذاب و قدرتمندی را داشته اند، اما این خودرو به صورت تجاری و در تیراژ انبوه تولید نخواهد شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر به نقل از اینترستینگ اینجینرینگ، گروهی از محققان ژاپنی و چینی با همکاری یکدیگر ماده جدیدی را تولید کرده اند که قادر به شکار مولکول های دی اکسیدکربن و تبدیل آنها به مواد ارگانیک است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر به نقل از تک اکسپلور، جف بزوس معتقد است افزایش استفاده از فناوری تشخیص چهره تبعات اجتماعی و سیاسی متنوعی را به همراه خواهد داشت و لذا کاخ سفید باید این موضوع را جدی بگیرد و قوانین خاصی را برای کاربرد فناوری مذکور وضع کند.
در ماه های اخیر برخی شرکت های فناوری آمریکایی به علت سواستفاده از فناوری تشخیص چهره و نقض امنیت و حریم شخصی مردم از این طریق مورد انتقاد قرار گرفته بودند. همچنین برخی از این شرکت ها بی سروصدا در حال همکاری با پلیس و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی امریکا هستند تا اطلاعات خصوصی مفصلی را با استفاده از فناوری یادشده و بدون جلب رضایت مردم جمع آوری کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در یکصدمین جلسه کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: مساله محتوا در فضای مجازی کشور فقط تولید نیست بلکه برخلاف فضای حقیقی تولید محتوا در این فضا با توجه به جهانی بودن مخاطبان باید با نگاه سیستمی، زنجیره ارزشی و تعاملی صورت گیرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا ماهواره جدیدی به نام ICON را به آسمان فرستاده تا مرز مملو از اشعه های فضایی میان اتمسفر زمین و فضا را مشخص کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

شرکت ارتباطات سیار ایران در شش ماه اول سال 98 درآمد 8 هزار و 426 میلیارد تومانی ساخت است که توانسته است با این میزان درآمد 50% از درآمد برآوردی سال 98 را پوشش دهد.
ارتباطات سیار ایران در شهریور ماه درآمد یک هزار و 469 میلیارد تومانی ساخته است. که بخش اصلی درآمد‌ها شرکت را درآمد کارکرد مشترکین خطوط اعتباری تشکیل می‌دهد. درآمد تجیمیعی همراه در دوره شش ماهه منتهی به شهریور 98 مبلغ 8.4 هزار میلیارد تومان است.

ادامه مطلب