ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش ایلنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عدم ورود ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه به بازار گفت: متاسفانه چالش‌های حقوقی این حوزه برطرف نشده و تا پرونده‌های تلفن همراه به نتیجه نرسد، این گوشی‌ها وارد نمی‌شوند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش فارس، راه‌اندازی تابلوی معاملات استارتاپ‌ها تا ۲ ماه آینده/صندوق جسورانه سالمندی پذیره‌نویسی می‌شود.
هامونی گفت: صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه‌ی فین‌تک و سرمایه‌گذاری در داخل بورس را طی این هفته در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود که هدف از آن حمایت از استارتاپ‌ها در حوزه‌ی بازنشستگی و سالمندی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش بورس‌نیوز، شرکت الماس داده به‌ عنوان مجموعه‌ی فعال در حوزه‌ی بازار سرمایه توانسته خود را به‌ عنوان یک سرمایه‌گذار جسور و یک ‏مجری قوی در حوزه‌ی استارتاپ معرفی نماید.‏

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

Search Engine Journal گزارش می‌کند، DuckDuckGo، موتور جستجوی خصوصی، به نقطه عطف ۳۰ میلیون جستجوی مستقیم در روز دست یافته است. این رشد پس از انتشار یک سری رسوایی‌های حفظ حریم‌خصوصی در ارتباط با کمبریج آنالیتیکا و تاریخچه‌ی مکان‌یابی گوگل اتفاق افتاد. پس از این حوادث بود که مردم متوجه شدند چگونه اطلاعاتشان توسط شرکت‌های بزرگ تکنولوژی به سرقت رفته و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

اپل به تازگی اولین نتایج از میزان به‌کارگیری iOS 12 را بر روی پورتال توسعه‌دهنده‌ی App Store منتشر کرد، و همه چیز ظاهرا بالاتر از iOS 11 است. VentureBeat گزارش می‌کند در طی ۲۳ روز، جدیدترین سیستم‌عامل موبایل اپل گسترش ۵۰ درصدی در بین دستگاه‌های واجد شرایط آن را به دست آورد.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به‌روزرسانی‌های Andriod Pie همچنان در حال گسترش و راه‌اندازی هستند، و شرکت بعدی سونی است که جدیترین نسخه از این سیستم‌عامل گوگل را به قدیمی‌ترین گوشی‌هایش، Xperia XZ2 و ZX2 Compact می‌آورد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور ایجاد فرصت حضور بخش خصوصی در حوزه‌ی خدمات ماهواره‌ای مخابراتی، حفظ و توسعه‌ی منابع مدار-فرکانس، تسریع در توسعه‌ی بازار خدمات ماهواره‌ای سراسر کشور از طریق اپراتورهای ماهواره‌ای مخابراتی و حرکت در جهت حذف وابستگی کشور در حوزه‌ی ارتباطات ماهواره‌ای مخابراتی، "اصول حاکم بر پروانه‌ی فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی" را در جلسه‌ی شماره ۲۷۹ مورخ ۹۷/۰۶/۱۱ تصویب نموده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات گفت: در حال پیگیری برای ورود هرچه سریع‌تر گوشی‌های تلفن همراه به بازار کشور هستیم.
محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه‌ی دومین روز از افتتاحیه‌ی مجلس دانش آموزی در جمع خبرنگاران درباره‌ی اهمیت فناوری اطلاعات در نظام آموزشی اظهار کرد: باید سیستم‌های هوشمندسازی آموزشی را با دقت پایش کنیم تا بتوانیم مسیرهای آموزشی مناسب را برای دانش آموزان ترتیب دهیم.

ادامه مطلب