ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۴ آذر

به گزارش پیوست، انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی یک‌سال پس از مشکلات ایجاد شده در بازار تلفن همراه به دنبال دستگیری برخی از واردکنندگان این بازار، در جلسه‌ای با حضور رسانه‌ها گزارش عملکرد سالانه خود را اعلام کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۴ آذر

به گزارش ارز دیجیتال، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد اگر بخش خصوصی نتواند پاسخگوی پرداخت‌های برون مرزی با سرعت بیشتر و هزینه ارزانتر باشد، شاید ارز دیجیتال خود را توسعه دهد.
به گزارش بلومبرگ در تاریخ ۴ دسامبر (۱۴ آذر)، بر اساس مدارک داخلی که در روز چهارشنبه توسط بلومبرگ بدست آمده، بانک مرکزی اروپا معتقد است که نوآوری‌های مربوط به بخش فناوری به سرعت در حال ایجاد تغییراتی در روش‌های پرداخت خرد هستند که یکی از این تغییرات شامل کاهش استفاده از پول نقد می‌شود. این بانک در حال تحلیل شرایط است و در صورت لزوم، آماده واکنش خواهد بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

به گزارش ایرنا، قرارداد فروش کسب‌وکار مودم موبایل اینتل به کمپانی اپل نهایی شد، قراردادی که به زودی اپل را از استفاده از تراشه‌های کوالکام در محصولات خود بی‌نیاز می‌کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

به گزارش فارس، همراه اول در واکنش به خبر « تازه‌ترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه» اعلام کرد: شاخص «سهم بازار» در سال ۱۳۹۷ مبتنی بر VLR بوده، ولی در سال ۱۳۹۸ این شاخص به RGS تبدیل شده و لذا مقایسه آماری در این زمینه نادرست است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دنبال ملاقات‌های دو جانبه با وزیر ارتباطات ترکیه، بنا شد کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در حوزه آی سی تی را هفته آینده در تهران میزبانی کنیم و هیاتی با مسوولیت معاون وزیر ارتباطات ترکیه به ایران خواهد آمد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

به گزارش پیوست، کسب‌وکارهای آنلاین ارائه دهنده خدمات مشاوره و رزرو نوبت در دوره قطعی اینترنت با ۱۰۰ درصد کاهش فروش مواجه شدند.
طبق برآورد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی این گروه از کسب‌وکارها بیشترین ضرر را متحمل شده‌اند چرا که میزان فروششان تقریبا به صفر رسیده است. پس از این گروه، کسب‌و‌کارهای فعال در حوزه فروش کتاب و محصولات فرهنگی و همچنین ارائه‌دهندگان تخفیف گروهی قرار می‌گیرند که این گروه از کسب‌وکارها با ۹۰ درصد کاهش فروش مواجه شده‌اند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای به رئیس مجلس اعلام کرد که در طرح «قانون جامع بانکداری» که هم‌اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، ﺑﻪ ﻧﻘﺶ ﻓﻨﺎوری در ﺣﻮزه ﭘﻮﻟﯽ بانکی ﮐﺸﻮر، ﺗﻐﯿﯿﺮات و ﺗﺄﺛﯿﺮات ﻓﻨﺎوری در اﯾﻦ ﺣﻮزه توجهی نشده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۳ آذر

به گزارش مهر، بنیانگذار هواوی اعلام کرده مرکز تحقیق و توسعه این شرکت را از آمریکا به کانادا منتقل می کند زیرا براساس تحریم های آمریکا نمی تواند با کارمندان خود در این کشور ارتباط برقرار کند.

ادامه مطلب