ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از امضای قرارداد ساخت ماهواره دوم این دانشگاه با سازمان فضایی ایران خبر داد.
دکتر احمد معتمدی در حاشیه هجدهمین کنفرانس ملی انجمن هوافضای ایران اظهار کرد: پس از ماهواره "پیام"، قرارداد ساخت ماهواره دیگری را به امضا رساندیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش ایلنا، سامانه نت‌سنج‌پلاس پس از دو سال در روز پنجشنبه هفته گذشته راه‌اندازی شد. این سامانه قابلیت تشخیص کیفیت اینترنت را به مشترکان می‌دهد تا بتوانند با ارزیابی دقیق از وضعیت کیفی اینترنت توسط شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی انتخاب درستی برای دریافت خدمات از این شرکت‌ها داشته باشند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش پیوست،‌ در همین راستا نیز سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فراخوان نظرخواهی تخصصی در مورد تدوین نقشه راه گذر کشور به نسل پنجم فناوری‌های ارتباطات سیار یا 5G را منتشر کرده است. «نسترن محسنی» معاون امور رادیوئی رگولاتوری هم در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این سازمان گفته است که تدوین نقشه راه گذر به 5G در رگولاتوری آغاز شده است و با دریافت نظر از بخش و کمیته راهبری که با حضور مدیران ارشد رگولاتوری و مدیران عامل اپراتورهای تلفن‌ همراه از سال جاری تشکیل شده در حال نهایی شدن است. به گفته او تنظیم سیاست‌های کلان رگولاتوری در گذر به 5G از اولین خروجی‌های این کمیته بوده که به عنوان یک سند بالادستی برای تدوین برنامه اقدام بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات از آن استفاده خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش پیوست، مقرر شده است جلسات این کارگروه با هدف کنترل قیمت در بازارهای آنلاین و همچنین کنترل بازار در روزهای پایانی سال و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها از این هفته برگزار شود. این کارگروه با رویکرد آسیب‌شناسی و ارائه راهکارهای عملیاتی ساماندهی خرید و فروش به‌خصوص خودرو در فضای مجازی تشکیل شده است.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش مهر به نقل از انگجت، سال های گذشته اخبار و شایعاتی درباره تولید آیفون 5G در سال ۲۰۲۰ وجود داشت. اکنون ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده و شرکت های مخابراتی نیز مشغول ارائه جدیدترین سیستم پهنای باند اینترنت هستند.
در همین راستا نشریه «فست کمپانی» گزارش کرده هرچند اپل برنامه های خود برای مدل های آیفون ۲۰۲۰ را فاش نکرده اما به نظر می رسد این شرکت مشغول گزینش میان دو طرح برای نسخه 5G است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش مهر، سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای خدمات حمایتی و توسعه اشتغال برای شرکت های نوپا و غیرنوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۶ محور فعالیت را مشمول دریافت تسهیلات عنوان کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش مهر به نقل از زددی نت، مایکروسافت معمولاً در بهار و پاییز هر سال محصولات تازه خود را عرضه می‌کند و این بار هم تصمیم گرفته در بهار آینده نسل جدید رایانه سرفیس بوک و تلبت سرفیس گو را به بازار بفرستد.

ادامه مطلب