ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش همکاران سیستم، در حالی که بیشتر سازمان‌ها اپلیکیشن‌های مهم خود و تمامی فرآیندهای پردازش مرتبط با آنها را به فضای پردازش ابری انتقال داده‌اند، همچنان تعداد زیادی از این اپلیکیشن‌ها خارج از فضاهای ابری معمول از جمله AWS آمازون، Azure مایکروسافت و Cloud Platform گوگل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و این طور که نظرسنجی جدید مرکز TechRepublic نشان داده است،‌ سازمان‌ها همچنان تمایل دارند فعالیت‌های خود را به فضاهای ابری انتقال دهند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک هیات فناوری متشکل از ۵۰ شرکت دانش بنیان، خلاق و فناور در حوزه‌های مختلف به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری به چین سفر می‌کنند.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش مهر به نقل از تک رادار، در شرایطی که قرار بود این گوشی در شهریور ماه روانه بازار شود، حالا بیانیه ای رسمی توسط هواوی منتشر شده که نشان می دهد زمان قطعی و مشخصی برای عرضه گوشی یادشده وجود ندارد.
در این بیانیه هواوی تصریح کرده که گوشی میت ایکس را در زمانی بین شهریور ماه و آبان ماه عرضه می کند، اما از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، یکی از موفقیت‌های علمی ماموریت آپولو جمع آوری نمونه از سطح ماه و ارسال آن به زمین بود. حتی ۵۰ سال پس از انجام این ماموریت هنوز هم نمونه‌های موجود به اکتشافات علمی جالبی منجر می‌شوند. در همین راستا ناسا امیدوار است با ماموریت «مریخ ۲۰۲۰» خود این موفقیت را دوباره تکرار کند. این ماموریت ۲۰۲۰ میلادی انجام می شود و قرار است نمونه‌هایی از مریخ را جمع آوری کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

حسین سالار آملی در گفتگو با مهر درباره همکاری ایران و سازمان تحقیقات هسته ای اروپا (CERN) گفت: سرن یک مرکز تحقیقاتی مهم در دنیا است که بخشی از آن در سوئیس و بخشی هم در قسمت فرانسه نشین قرار دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش پیوست، سازمان امور مالیاتی ملزم به استفاده از سامانه‌های برخط برای ثبت نام مودیان مالیاتی شد. هیات مقررات‌زدایی در مصوبه‌ای که روز ۲۵ مرداد تصویب و ابلاغ کرده، سازمان امور مالیاتی را ملزم کرد تا ظرف ۲ ماه اطلاعات مودیان را با استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی الکترونیکی از پایگاه اطلاعاتی موجود مراجع مرتبط استعلام و بدون نیاز به ورود اطلاعات توسط متقاضی روی پایگاه سازمان امور مالیاتی درج کند.

ادامه مطلب