ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای تولید ملی، پروژه‌ی " طراحی و ساخت لینک‌های رادیویی پرظرفیت" در گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه، کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، این پروژه در ادامه‌ی دستاوردهای برنامه‌ی جامع موضوع محوری " کسب دانش و تولید نمونه‌ی رادیویی پرظرفیت و دسترسی رادیویی 4G" تعریف شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

استعلام پیامکی چک‌های برگشتی از طریق کدهای ۱۶ رقمی روی چک‌های صیادی امکان‌پذیر شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی دریافت‌کننده‌ی چک می‌تواند با استعلام این ۱۶ رقم از بانک مرکزی از سوابق اعتباری صادر کننده‌ی چک مطلع شوند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش پیوست، معاون عملی فناوری ریاست جمهوری درباره‌ی تغییرات اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی به پیوست اعلام کرد: «ایده‌ها و افراد جدید عوامل کمکی مهمی برای ایجاد انگیزه در بخش دانش‌بنیان کشور خواهند بود». سورنا ستاری همچنین از تغییر هیات عامل این صندوق در آینده‌ی نزدیک خبر داد. روز گذشته با پیگیری‌های پیوست مشخص شد که علی وحدت به عنوان رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی جایگزین بهزاد سلطانی شده است. همچنین مشخص شد که به زودی با این انتخاب تغییراتی هم در بین اعضای هیات عامل این صندوق اتفاق خواهد افتاد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

به گزارش پدال‌نیوز به نقل از خانه ملت، سلمان خدادادی با اشاره به جلوگیری از ورود خودروهای تپسی و اسنپ به محل فرودگاه امام خمینی و تبعات اجتماعی آن گفت: این مسایل زمینه‌هایی را برای مخدوش شدن اذهان مردم برای بعد از اعمال تحریم‎‌های هوایی ایجاد می‌کند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: اینگونه اقدامات و مشکلات به دلیل ناهماهنگی‌ها در کشور به وجود می‌آید در صورتی که این مسایل جزیی را می‌توان با مذاکره و نظارت حل کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

رضا الفت نسب در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره‌ی راه حل جلوگیری از تخلفات مالی سایبری در فضای مجازی توسط برخی از سایت‌ها و تکرار نشدن دوباره‌ی پرونده‌ی سکه ثامن گفت: تنها نهادی که می‌تواند زیرساخت‌های مالی را کنترل و از کلاهبرداری‌های سایبری مالی جلوگیری کند، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تعامل بانک مرکزی و شرکت شاپرک با اتحادیه‌ی کشوری کسب و کارهای اینترنتی به عنوان نهاد ناظر در حوزه‌ی کسب و کارهای اینترنتی اعلام شده از سوی قانون یا نهاد خاص دیگری برای کنترل تراکنش کسب و کارهای اینترنتی در این حوزه می‌تواند با رصد تراکنش‌های مشکوک در درگاه بانکی سایت‌ها نسبت به استفاده کاربران از این سایت هشدار دهد و در عین حال مدل کسب و کار بررسی و با آن برخوردهای لازم انجام شود تا دیگر شاهد تکرار تجربه تخلف کسب و کار اینترنتی سکه‌ی ثامن و تعداد بسیاری مالباخته نباشیم که می‌تواند کسب و کار افرادی که به صورت سالم و شفاف در حوزه‌ی کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند را به خطر بیاندازد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آذری جهرمی در جمع مدیران پست بانک ایران با تاکید بر اینکه خدمات «بانک» در سراسر کشور در دسترس مردم است، گفت: حضور پست بانک در ۶ هزار باجه‌ی بانکی در کشور هزینه‌ی زیادی بر «بانک» تحمیل و سوددهی آن را پایین می‌آورد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران خبر منتشر شده مبنی بر درخواست مخابرات برای خودداری مشترکان از پرداخت هزینه‌ی قبض این دوره تلفن ثابت را تکذیب کرد.
محمدرضا بیدخام درباره خبر منتشر شده مبنی بر خودداری مشترکان خطوط تلفن ثابت در استان تهران از پرداخت قبوض تلفن این دوره افزود: متاسفانه این خبر توسط یکی از خبرگزاری ها منتشر شد که صحت ندارد و مشترکان تهرانی این ماه نیز باید قبوض خود را پرداخت کنند.

ادامه مطلب