ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين

گزارش هفتگی سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکین برای بازه زمانی ۱۸ لغایت ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۸ توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد.
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گزارش ارائه شده براساس تعداد تیکت های ثبت شده در سامانه سپاس و درهفت حوزه کاری که مشترکین میتواند اقدام به شکایت درسامانه نموده، ارائه می‌گردد.
این هفت حوزه‌های کاری شامل اینترنت، تلفن همراه، تلفن ثابت، خدمات پستی، تشعشعات، خدمات ارزش افزوده و دفاتر پیشخوان دولت می‌باشند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين

به گزارش ارز دیجیتال، سخنگوی صنعت برق از افزایش ۷ درصدی تعرفه برق در سال ۹۸ برای تمام مشترکان و همچنین افزایش ۲۳ درصدی این تعرفه برای مشترکان پر مصرف خبر داد.
تعرفه برق از ابتدای اردیبهشت برای همه پله‌های مصرفی ۷ درصد افزایش می‌یابد که با مشخص شدن الگوی مصرف برای هر نقطه کشور، کسانی که بیش از الگو مصرف برق داشته و به اصطلاح پرمصرف باشند، از ابتدای خرداد علاوه بر این ۷ درصد، ۱۶ درصد دیگر هم در پله‌های بالای الگوی مصرف شاهد افزایش تعرفه خواهند بود که بدین ترتیب افزایش تعرفه برای پرمصرف‌ها در مجموع به ۲۳ درصد می‌رسد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه «آسیا-پلوس»، مقامات تاجیکستان به خاطر نگرانی در خصوص تندرستی شهروندان، قیمت ارتباط موبایل و اینترنت موبایل را دوبرابر کردند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

سرهنگ علی حسن حیدری روز در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به دنبال دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری در فضای مجازی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: شاکی برای خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه به سایت «دیوار» مراجعه کرده و در تماس با فروشنده ۴۰ میلیون ریال به حساب او واریز می‌کند.
فرمانده انتظامی فامنین اظهار داشت: شاکی در تماس‌های بعدی برای دریافت گوشی تلفن همراه متوجه خاموش بودن گوشی فروشنده شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد: جمع زیادی از مردم خوزستان همچنان درگیر سیل هستند. از اپراتورها خواستم دریافت مطالبات خود در این شهرها را تا پایان اردیبهشت به تعویق بیاندازند و خدمات به هیچ وجه به دلیل بدهی قطع نشود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شاتل موبایل، در این برنامه کلیه مشترکین قدیمی و جدید سیم‌‎کارت های شاتل، به مناسبت نیمه شعبان به مدت یک هفته و در قالب سرویس اختصاصی "شاتل موبایل پلاس" اینترنت همراه نامحدود، هدیه می‌گیرند. این طرح از روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه به مدت یک هفته برای مشترکین شاتل موبایل فعال شده و آن‌ها می‌توانند در صدها شهر مشمول طرح شاتل موبایل پلاس از بسته اینترنت هدیه نامحدود 3G و 4G بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، اعضای شورای دستياران جوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با امير ناظمی معاون وزير و رئيس سازمان و مديران جوان سازمان فناوری اطلاعات ایران ديدار کردند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش پیوست، خبرهایی در خصوص درز اطلاعات ۶.۷ میلیون سفر ایرانی شامل نام، شماره ملی و شماره تلفن کاربران شرکت یا شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقل آنلاین در شبکه‌های مجازی منتشر شده است.
خبر درز این اطلاعات را اولین بار ظهر امروز (۲۹ فروردین) یک خبرنگار و محقق امنیتی آلمانی در توئیتر خود منتشر کرد. هنوز مشخص نیست درز این اطلاعات مربوط به کدام شرکت ایرانی است اما بر اساس اطلاعاتی که باب دیاچنکو در گزارشی که در همین مورد منتشر کرده، این نقض اطلاعاتی مربوط به شرکت‌های حمل و نقل شهری اینترنتی است. باب دیاچنکو می‌گوید احتمالا این اطلاعات درز پیدا کرده مربوط به شرکت‌های اسنپ یا تپسی باشند. اما اسنپ در توییتر خود این ادعا را رد کرده و گفته اطلاعات درز پیدا کرده متعلق به کاربران این شرکت فعال در حوزه حمل و نقل شهری نیست. از سوی دیگر چند ساعت بعد از اعلام خبر نشت اطلاعات رانندگان و ارتباط دادن آن با تپسی،‌ این شرکت هم در توییتر خود اعلام کرده است که با بررسی‌های صورت گرفته هیچ نوع حمله یا دسترسی به اطلاعات مسافران یا سفرها صورت نگرفته اما کماکان در حال بررسی اتفاق اخیر و ارتباط اطلاعات نشت پیدا کرده با اطلاعات رانندگان تپسی هستند.

ادامه مطلب