ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل‌ونقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران، تجهیز هر استان به یک بالن مخابراتی را از سیاست‌های وزارت ارتباطات دانست و گفت: مجری این طرح این پژوهشگاه است و در فاز اول ۵ استان کشور به این بالن‌ها مجهز خواهند شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش فارس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی خطاب به مردم شهر گیلان نوشت: « از اینکه این چند روز بخاطر قطع گسترده برق قادر به ارائه خدمات ارتباطی مناسب به شما نبودیم، پوزش می‌خواهیم.»

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ بهمن

به نوشته‌ی دنیای‌ اقتصاد، ادغام یا فروش سهام به یک شرکت بزرگ‌تر معمولا یکی از استراتژی‎های جذاب کسب‌وکارهای نوپا برای رسیدن به نقطه خروج است. مالکان این نوع کسب‌وکارها ترجیح می‎دهند به جای تعطیلی استارت‌آپ‎ یا عدم رشد، به واسطه مشارکت با یک استارت‎آپ دیگر کسب و کار خود را توسعه دهند یا از طریق منابع مالی حاصل از فروش استارت‎آپ‌شان، یک کسب و کار دیگر راه‎اندازی کنند. البته طرف مقابل این ادغام که معمولا غول‎های دیجیتالی هستند نیز یکی دیگر از ذی‎نفعان این همکاری‎ها به حساب می‌آیند؛ به‌طوری‎که به واسطه این خرید در حوزه فعالیت خود صاحب ایده‎های نابی می‎شوند که برای آنها توسعه کسب‎وکار و درآمدزایی را به ارمغان می‎آورد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ بهمن

به گزارش شرکت مخابرات ایران، اینترنت و شبکه در طی چهار دهه اخیر ظهور کرده، تکامل‌یافته و رایانش ابری و اخیراً پردازش لبه را ارائه داده است تا نیازهای متغیر کاربران و موارد استفاده بیشتری را پوشش دهد. پردازش ابر موج جدید زیرساخت مراکز داده است که از 5G و اینترنت اشیا قدرت می‌گیرد و تجربه‌های آموخته از رایانش ابری را نیز به کار می‌گیرد؛ اما همه‌چیز ختم به رایانش ابری نمی‌شود؛ محاسبات لبه حرف جدیدی برای گفتن دارد و با توجه به قدرتی که دارد، پیش‌بینی می‌شود تا سال‌های آینده، ابر را کمرنگ و کمرنگ‌تر کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ بهمن

به گزارش پیوست، ققنوس پلتفرم توکنیزه کردن املاک و مستغلات را با هدف ایجاد بستری یکپارچه برای توکنیزه کردن املاک و مستغلات و نقد کردن دارایی‌های منجمد بر بستر ققنوس، ایجاد می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ بهمن

به گزارش پیوست، هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی، با افزایش میزان فروش در بازار گوشی‌های هوشمند، بالاتر از اپل و در جایگاه دوم لیست پرفروش‌ترین‌ برندها این بازار قرار گرفت.

ادامه مطلب