گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گفته منابع آگاه وزارت بازرگانی آمریکا، مهلت هواوی برای خرید تجهیزات از شرکت‌های آمریکایی ۹۰ روز دیگر تمدید می‌شود.
به نقل از رویترز، به گفته دو منبع آگاه، وزارت بازرگانی آمریکا تصمیم دارد مهلت هواوی برای خرید فناوری از شرکت های آمریکایی را تمدید کند تا این شرکت بتواند به مشتریان خود خدمت‌رسانی کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش پیوست، در مراسمی از لگوی جدید شرکت ملی پست رونمایی شد. همچنین در این مراسم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست از نوسازی ناوگان موتوری توزیع‌کنندگان شبکه پستی کشور خبر داد. حسین نعمتی در این مراسم ابراز امیدواری کرد که تا سال آینده شرایط اضافه کردن موتورهای برقی به ناوگان موتوری شرکت پست نیز فراهم شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

رئیس کارگروه تخصصی امور دولت از تصویب پیش نویس آیین نامه دستورالعمل اجرایی این کارگروه تخصصی خبر داد.
سعید عندلیبی در دومین جلسه کارگروه تخصصی امور دولت که صبح امروز در محل پژوهشگاه ICT با حضور تمام اعضا برگزار شد، با اشاره به جلسه کارگروه مربوطه، اظهار کرد: ما در این جلسه موضوعات مطرح در جلسه صبح امروز هیات دولت را مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت پژوهش در پروژه‌های عملیاتی کلان، بر استفاده از نقش پژوهشگاه ICT در تصمیم‌سازی و تسهیل‌گری آنها تاکید کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

هر چقدر هم درباره برابری توانایی‌های مرد و زن در عرصه‌های مختلف روشنگری کنیم، باز هم این نگاه –هر قدر اندک- در بطن جامعه وجود دارد که خانم‌ها شاید نتوانند از عهده برخی کارها، برآیند. مریم موسوی، مدیر پروژه ماهواره ناهید ۱ روبه‌روی ما نشست و از زیر و بم این پروژه مهم ملی گفت؛ ماهواره‌ای که سه سال قبل کار ساختش به اتمام رسید و قرار است آخر امسال پرتاب شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری اعلام کرد: براساس رتبه‌بندی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی امتیاز رگولاتوری نسل سوم را کسب کرد.
سید بابک ابراهیمی افزود: رگولاتوری ایران در سال ۲۰۱۷ با ۱۷۷ امتیاز رتبه ۸۷ را در میان رگولاتوری‌های عضو ITU کسب کرده بود که در سال ۲۰۱۸ با کسب ۵ امتیاز بالاتر به رتبه ۷۷ ارتقاء یافت.

ادامه مطلب
پوشیدنی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، شرکت اسنپ که پیش‌تر با نام اسنپ‌چت شناخته می‌شد، از نسل جدید عینک‌های دوربین‌دار مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده خود به نام Spectacles ۳ پرده برداشت. این عینک طراحی جدیدی را به خود دیده و یک دوربین HD نیز برای عمق‌بخشی به تصاویر به آن اضافه شده است. عینک Spectacles ۳ نشان‌دهنده تلاش‌های اسنپ برای ساخت یک پلت‌فرم پردازشی است که می‌توان آن را در مقابل صورت قرار داد و تجربیات جدیدی را رقم زد.طبق گفته اسنپ، این عینک در تعدادی محدود و از ماه نوامبر روانه بازار خواهد شد. قیمت Spectacles ۳ برابر با ۳۸۰ دلار تعیین شده است. این در حالی است که مدل سال قبل این عینک، با قیمت ۱۵۰ دلار به بازار عرضه شد.

ادامه مطلب