ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش پیوست، کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) نگران سطح امنیتی نگهداری دیتاهای تاکسی‌های اینترنتی در وزارت کشور است و از سویی انتظار دارد مشخص شود که دریافت عوارض از تاکسی‌های اینترنتی که در دستورالعمل فعالیت این کسب‌وکارها به آن اشاره شده، باب جدید دریافت پول از کسب‌و‌کارها نیست و جایگاه قانونی دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از ایجاد مسیر پشتیبان برای بالابردن ضریب پایداری شبکه ارتباطی در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران و ۲ برابر شدن پهنای باند ورودی استان ایلام خبر داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با اشاره به افزایش خدمات ارتباطی در مرزهای ایران با عراق گفت: ۲۷ سایت سیار و ثابت مخابراتی در مسیر مرزهای شلمچه و چذابه برای پوشش تلفن همراه، اینترنت و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نصب شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای دستورالعمل اخیر در خصوص فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را با تاکید بر امنیت اطلاعات کسب و کارها و حریم خصوصی کاربران، بررسی کرد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش آی‌تی‌من، پس از هشدارهای فراوان نیروی انتظامی و ارایه پیشنهادات مختلف برای جلوگیری از دسترسی مجرمان به حساب‌های اینترنتی، پلیس فتا راهکار جدیدی را پیشنهاد کرده است.
در طول سال‌های اخیر جرایم سایبری هر روز افزایش داشته و در راس آن جرایم اقتصادی قرار دارد. نیروی انتظامی برای جلوگیری از گسترش جرایم، راهکارهای مختلفی را در پیش گرفته است که آخرین آن استفاده از رمز یک بار مصرف بانکی بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش پیوست، فعالیت شرکت تعاونی پست پیشگامان، به عنوان دومین اپراتور خصوصی پست به صورت رسمی آغاز شد. مدیرعامل این شرکت اعلام کرد تاخیر در فعالیت این اپراتور پستی به دلیل تنش‌ها و مقاومت‌های فعالان پستی بود. محمدهادی اسلامی در مراسمی برای شروع به کار رسمی این اپراتور خصوصی پست تاکید کرد که آنها در این بازار به دنبال ایجاد انحصار و گرفتن سهم دیگران نیستند بلکه می‌خواهند با ارائه سرویس‌های نوین پستی دست به تحول در این بازار بزنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور درباره ممنوعیت ارائه خدمات سایت‌های دانلود فیلم توضیحاتی ارائه کرد.
به نقل از دادستانی کل کشور، جواد جاویدنیا در مورد اعلام ممنوعیت ارائه خدمات از ناحیه ارائه دهندگان خدمات میزبانی به سایت‌ها و خدمات فیلترشده که اخیراً از طرف معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور طی نامه‌ای به شرکت‌های مذکور ابلاغ شده است جهت روشن شدن افکار عمومی، گفت: عدم اعمال پالایش نسبت به ترافیک داخلی و اعمال نشدن نظارت بر شرکت‌های میزبانی موجب گردیده سایت‌های متخلّف زیادی از جمله سایت‌های قمار، سایت‌های منتشرکننده فیلم‌های مبتذل و مستهجن خارجی و نیز سایت‌های منتشرکننده غیرمجاز فیلم‌ها و آلبوم‌های آهنگ داخلی بدون اخذ مجوز از تهیه کننده و خواننده که تضییع کننده حقوق معنوی و مادّی هنرمندان هستند و همچنین سرورهای میزبان سایت‌های خارجی فیلتر شده که هر کدام از آن‌ها بارها فیلتر شده بودند، با تغییر میزبان باز هم به راحتی در دسترس قرار گیرند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش دیجیاتو، صفحات فیشینگ یا همان درگاه‌های پرداخت جعلی، مدت‌هاست که شکایات زیادی به دنبال داشته‌است. هرچند مرکز ماهر و پلیس فتا دائما در این مورد به کاربران هشدار می‌دهند اما هنوز هم این صفحات ساختگی افراد زیادی را مالباخته خود می‌کند. به همین دلیل هم مرکز ماهر برای حل این معضل یک سامانه ضدفیشینگ فراهم کرده که به صورت افزونه روی مرورگر نصب و به کاربر هشدارهای لازم را اعلام می‌کند.

ادامه مطلب