ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

به گزارش عصرخبر، صالحی وزیر ارشاد؛ بطحایی وزیر آموزش و پرورش؛ علوی وزیر اطلاعات و آذری جهرمی وزیر ارتباطات از امضاکنندگان این نامه هستند. شنیده شده، برخی اعضای دولت و شورای عالی فضای مجازی در نامه‌ای به رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور، خواستار رفع فیلتر برخی شبکه‌های اجتماعی شدند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

به گزارش ایسنا، یک عضو کارگروه مصادیق مجرمانه‌ی اینترنتی ضمن ابراز بی‌اطلاعی از اختلالات اخیر اینترنت، گفت: این اختلال ممکن است فنی و مخابراتی باشد و عمدی نباشد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

روز چهارشنبه و پس از گزارش درآمدهای Cisco در سه ماهه‌ی سوم مالی تا پایان ۲۸ آوریل که میزان آن‌ها بهتر از انتظارات بود، سهام این شرکت در معاملات پس از بازار بورس ۴ درصد افت داشت.
درآمدها: ۶۶ سنت در هر سهم به استثنای مواردی خاص، در مقایسه با ۶۵ سنت در هر سهم بر اساس تخمین تحلیلگران.
عایدی: ۱۲.۴۶ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۲.۴۳ میلیارد دلار پیش‌بینی شده توسط تحلیلگران.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

متعاقب اتهامات مربوط به رابطه‌ی این شرکت با برنامه‌های جاسوسی حمایت شده از سوی دولت روسیه، Kaspersky، شرکت نرم‌افزاری امنیتی روسی اعلام کرد قصد دارد برخی از زیرساخت‌هایش را از روسیه به سوئیس منتقل کند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

پس از خروج Jan Koum از واتس‌اپ، فیسبوک معاون بخش Internet.org را به عنوان ریاست واتس‌اپ منصوب کرد. و حالا فیسبوک ماموریتش برای سوق دادن مردم به گروه‌ها را در واتس‌اپ توسعه می‌دهد. روز سه‌شنبه، واتس‌اپ دسته‌ای از ویژگی‌های جدید را برای Groups در iOS و Android راه‌اندازی کرد که به مدیران گروه‌ها اجازه‌ی تنظیم کردن توضیحات برای کاربرانش را می‌دهد و تصمیم‌گیری در این مورد که چه کسی می‌تواند تنظیمات Groups را تغییر دهد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

با سامانه‌ی ثبت شکایات مبتنی بر مکان‌نمای جغرافیایی، مشترکان می‌توانند در صورت بروز اختلال از طرف اپراتورها، با مشخص کردن مکان جغرافیایی، ضمن اعلام مشکل به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به حل اشکال توسط اپراتور کمک کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران مخاطرات امنیتی استفاده از فیلترشکن‌ها در کشور را تشریح کرد و گفت: آلودگی گسترده‌ی کاربران و نشت اطلاعات از جمله‌ی این مخاطرات است.

ادامه مطلب