کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

Supercell از نظر مالی، سال موفقی را پشت سر نگذاشته است. البته ارقام سود منتشر شده برای آن برای بسیاری از رقبا آرزو و حسادت‌آور است. این شرکت فنلادی تولیدکننده‌ی بازی‌های Brawl Stars، Clash Royale و Clash of Clans در سال گذشته‌ی میلادی درآمدی ۱.۶ میلیارد دلاری داشته است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

از حالا به بعد امکان استفاده از سامانه‌ی هوش مصنوعی IBM Watson بر روی پلتفرم‌های رایانش ابری Google ،AWS و Azure و دیگر پلتفرم‌های مشابه از طریق یکجاسازی IBM Cloud Private for Data مهیا می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

به گزارش پیوست، پلتفرم دیوار که هفته گذشته از سوی پلیس فتا به دلیل به خطر انداختن امنیت کاربران تهدید به مسدودسازی شد در تلاش است تا روشن کند که این پلتفرم به تنهایی امکان تامین امنیت کاربران در فضای مجازی را ندارد. مدیران این سرویس اعلام می‌کند که احراز هویت کاربران در فضای مجازی برای ایجاد امنیت آن‌ها یک زنجیره است که در این زنجیره علاوه بر کسب‌وکار اینترنتی، دولت، اپرتورهای ثابت و همراه و پلیس هم باید نقش داشته باشند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

به گزارش پیوست، رئیس پلیس فتای تهران در تازه‌ترین موضع‌گیری خود نسبت به مسدودسازی پلتفرم دیوار اعلام کرده که این سایت خرید و فروش اجناس دست‌ دوم در صورتی می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد که به مراجع قضایی درباره برقراری امنیت پلتفرم خود تعهد کامل داده و در صورت بروز خللی در آن، حاضر به پرداخت خسارت شاکیان باشد.
هفته گذشته رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در گفت‌وگویی اعلام کرده بود پلیس فتا از دادسرای جرایم رایانه‌ای درخواست کرد که تا زمانی که مسئولان پلتفرم دیوار راهکاری برای امنیت مراجعه‌کنندگان در نظر نگیرند آن را مسدود کنند.
تورج کاظمی، رئیس پلیس فتای تهران در گفت‌وگو با پیوست که چه موضوعی باعث شد با وجود تعاملات گذشته با مدیران پلتفرم دیوار، پلیس فتا درخواست مسدود شدن این سایت را به دادسرای جرائم رایانه‌ای ارسال کند گفت: «آن‌ها در این مدت تمهیداتی برای برقراری امنیت در این سایت ایجاد نکردند. به همین دلیل ما هم به دادسرای جرائم رایانه‌ای درخواست دادیم برای مسدودسازی این پلتفرم اقدام کنند.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در شبکه اجتماعی اینستاگرم نوشت: نسل جدید اینترنت خانگی با حداقل سرعت ۷۰ مگابیت در ثانیه پس از دزفول، در شهر پردیس به بهره‌برداری رسید.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

به گزارش مهر به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، جمعی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف با طراحی سامانه پایش سیستم‌های حمل و نقل دانش‌آموزی، امکان رهگیری آنلاین سرویس مدارس را از طریق تلفن همراه رانندگان، فراهم آورده‌اند که از این طریق اطلاعات لازم را در اختیار والدین و مسئولان مدرسه قرار می‌دهد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن

به گزارش مهر و به نقل از روابط عمومی ایرانسل، «سامانه مدیریت هوشمند ناوگان» راهکاری جامع و یکپارچه است که در راستای توسعه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیاء در حوزه حمل و نقل ارائه می‌شود. استفاده از این سامانه، مدیریت ناوگان حمل و نقل را بهینه، ایمن و کارآمد می‌کند.

ادامه مطلب