ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به ادعای قطعی خودخواسته اینترنت واکنش نشان داد.
به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پی توییت یک کاربر شبکه اجتماعی توییتر که با تقطیع بخشی از مصاحبه اخیر محمدجواد آذری جهرمی با خبرگزاری ایرنا مدعی شده بود وزارت ارتباطات خودخواسته اینترنت را جهت آزمودن شبکه ملی اطلاعات قطع کند؛ نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به طرح این ادعا واکنش نشان داد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

مجری طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G از برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه «طراحی و پیاده سازی شبکه خود-سازمانده (SON) بهره مند از هوش مصنوعی» توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش ایسنا، برخی از کشورهای جهان در توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نسبت به سایر کشورها تمایل و تلاش بیشتری برای راه‌اندازی شبکه 5G از خود نشان داده‌اند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش فارس، لوگوی شرکت ملی پست ایران از فردا و در آستانه عید غدیر تغییر می‌کند.
شرکت ملی پست در نظر دارد از این هفته، لوگوی خود را تغییر دهد، به گفته مسؤولان این شرکت از فردا و در آستانه عید غدیر از لوگوی جدید پست رونمایی می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش ایسنا، کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی IHS Markit به تازگی برآورد و اعلام کرده‌اند که تا سال ۲۰۲۴ میلادی، بالغ بر ۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تاشو روانه بازارهای جهانی خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش شرکت مخابرات ایران، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت : پس از بررسی ها قرار بر این شده که در صورت موافقت وزیر ارتباطات و فناوری، اطلاعات تغییر تعرفه‌های جدیدبرای مشترکان کم مصرف توسط اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی فردا ابلاغ می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش ایسنا، مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره کاهش قیمت این محصول در بازار در پی کاهش قیمت دلار گفت: واردات تلفن همراه از دو طریق با ارز نیمایی برای شرکتهای تولیدکننده اصلی که رابطه مستقیم تجاری با ایران دارند و با ارز حاصل از صادرات در حال انجام است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش ایسنا، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که به زودی دستورالعمل صدور جواز استخراج رمز ارزها نهایی می‌شود.
به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در جمع فعالان رمز ارزها گفت: در گذشته در مواجه با فناوری‌ها و کسب و کارهای نوین عکس‌العمل ها مثبت نبود و زمان زیادی می‌گذشت تا با این حوزه‌ها کنار بیایند اما اکنون نگاه حاکم بر فناوری نوین در مجموعه دولت و این وزارتخانه مثبت است و باید ازفرصت‌های این حوزه استفاده شود.

ادامه مطلب