ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

در حالیکه با توجه به هزینه‌های بالای اینترنت در سرویس رومینگ اپراتورهای ایرانی، به زائران اربعین توصیه شده بود از سیم‌کارت‌های عراقی برای خدمات اینترنتی استفاده کنند، به نظر می‌رسد که از روزهای گذشته به دلیل مشکلات در کشور عراق، اینترنت این سیم‌کارت‌ها در برخی مناطق با مشکلاتی مواجه است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش دیجیاتو، ارزش سهام اپل امروز به بالاترین رقم در تاریخ این کمپانی رسید تا رکورد جدیدی را برای این شرکت پرطرفدار رقم بزند. با این اتفاق، اپل جایگاه خود را بین شرکت های تریلیون دلاری جهان تثبیت کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و سازمان منطقه آزاد قشم با هدف ایجاد طرح منطقه گردشگری فضایی (پارک موضوعی فضا پایه) در جزیره قشم امضا شد.
این تفاهم‌نامه با رویکرد ایجاد طرح منطقه گردشگری فضایی و به عنوان نخستین پارک فضایی کشور در قشم با حضور مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران و حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در تهران امضا شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش پیوست، اجرای پروژه مدیریت محتوا در دستور کار بانک ملی ایران قرار گرفت. با اجرایی شدن این پروژه از سوی بانک ملی کلیه اسناد بانک ملی الکترونیکی و دسترسی به این اسناد ساده‌تر از گذشته خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

مجری پروژه "طراحي و پياده سازي نرم افزاري شبكه LTE مجهز به هوش مصنوعي با رويكرد "5G، اپراتورهای شبکه ارتباطی ثابت و سیار را مشتری اصلی شبکه های خودسازمانده مجهز به هوش مصنوعی عنوان کرده است.
دکتر محمد اکبری در خصوص پروژه «طراحي و پياده سازي نرم افزاري شبكه LTE مجهز به هوش مصنوعي با رويكرد 5G و قابليت خودسازماندهي (SON) در بخش دسترسي راديويي»، اظهار کرد: این پروژه ذیل طرح 5G در پژوهشگاه تعریف شده است و روی ۳ محور اصلی استوار است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

مدارس احداث و بازسازی‌شده ایرانسل در لرستان، با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل ایرانسل، افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی‌ ایرانسل، ظهر پنجشنبه ۱۸ مهرماه، آیین افتتاح دبیرستان‌های بازسازی شده‌ی دخترانه شاهد پلدختر، پسرانه حمزه روستای گل‌گل و دبیرستان دخترانه تازه احداث شده‌ ایرانسل شهر معمولان، در استان لرستان، که پس از سیل فروردین ماه امسال آسیب دیده بود، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، دکتر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، سید موسی خادمی استاندار لرستان، سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از دیگر مدیران استان و خیران مدرسه‌ساز کشور، برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

در پی امضای تفاهم‌نامه نخستین پارک فضایی کشور در جزیره قشم، رئیس سازمان فضایی ایران اعلام کرد: پارک‌های فضاپایه فرصتی است برای رونق گردشگری در حوزه توریسم و بستری را برای تحقیقات علمی محققان فراهم خواهد کرد که پیشرفت در هر دو ظرفیت بالقوه پارک‌های فضاپایه، موجب پیشرفت اقتصادی کشور خواهد شد.

ادامه مطلب