موبایل و تبلت
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

نمایندگان شرکت آمریکایی گوگل اعلام کردند در حال آماده‌سازی سری جدیدی از گوشی هوشمند Google Pixel 3 برای عرضه هستند؛ اما خبری که به‌ تازگی منتشر شده این است که به‌ احتمال‌ زیاد این محصول مجهز به صفحه‌نمایش بدون فریم خواهد بود. آنچه معلوم شد این بود که در آزمایش نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل Android P که در مرحله‌ی نهم تست است، کاربران ویژگی جالبی را یافتند که می‌تواند در Google Pixel 3 ارائه شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

صکوک اجاره‌ی ۸ هزار میلیارد ریالی شرکت مخابرات ایران با نماد «صخابر ۱۰۲» از ۳۰ اردیبهشت تا اول خردادماه سال جاری در راستای تأمین مالی شرکت و با سود ۱۶ درصد از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد پذیره‌نویسی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

به گزارش ایبنا، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با توضیح اینکه اقدامات فنی در زمینه‌ی رمزارزها انجام شده، گفت: در زمینه‌ی حقوقی و مقررات، رایزنی انجام شده و منتظر تدوین مقررات مربوطه از سوی بانک مرکزی هستیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه‌ی صنف فناوران رایانه‌ی تهران با اشاره به رشد استفاده از فیلترشکن‌ها در سطح کشور گفت: آئین‌نامه‌ی جدید رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی در این‌باره هشدار مؤکدی را داده است.
سید مهدی میرمهدی با اشاره به شدت گرفتن استفاده از فیلترشکن‌ها طی این روزها اظهار کرد: رئیس پلیس جدید اماکن نیروی انتظامی آئین‌نامه‌ی ممنوعیت استفاده از VPN و فیلترشکن در کافی‌نت‌ها را به اتحادیه‌ی صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده است و ما نیز به‌ تبعیت از آن برای این واحدهای صنفی ابلاغ کرده‌ایم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که با هماهنگی صورت گرفته با مراجع ذیصلاح، محدودیت ارتباطات رسانه‌ها حل خواهد شد.
شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که به مشکلات ارتباطات اینترنت دستگاه‌های اجرایی، نهادها، سفارت‌خانه‌ها و سایر عرضه‌دهندگان خدمات عمومی رسیدگی خواهد کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

در نهایت جدیدترین پرچمدار سامسونگ فناوری واقعیت افزوده‌‌ی گوگل را ارائه می‌هد. فناوری واقعیت افزوده در طی دو سال گذشته بسیار محبوب شده، و با ورود ARCore، حالا جایگاه بهتری هم در اندروید دارد.

ادامه مطلب