گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

اپل تصمیم خود را برای تمدید تعطیلی فروشگاه های اپل استور در آمریکا در یک ایمیل به کارمندانش اعلام کرد. طبق این ایمیل تا اوایل ماه می فروشگاه های اپل تعطیل می مانند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: آزاد نشدن باند فرکانسی ۷۰۰ مگاهرتز از سوی سازمان صدا و سیما ارایه سرویس های موبایل را با چالش های جدی مواجه کرده است.
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نسترن محسنی با انتشار رشته توییتی درباره لزوم تخلیه باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز اعلام کرد: امروزه کمتر از ۱۵ درصد از پهنای باند این فرکانس ها توسط سازمان صدا و سیما استفاده می شود. این درحالی است که برای ایجاد فرصت استفاده حداکثری از منابع موجود و در جهت صرفه و صلاح کشور، باید به روزرسانی قوانین و مقررات را مدنظر قرار داد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

به گزارش ترند، رویای شرکت OneWeb در ارائه اینترنت ماهواره‌ای جهانی، پس از عدم تامین منابع مالی و تامین سرمایه لازم به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا و تلاطم در بازار سرمایه با چالش جدی مواجه شده است. اکنون این استارت آپ با موافقت سرمایه‌گذار اصلی خود اپراتور ژاپنی سافت بانک که پیشتر ۲ میلیارد دلار در OneWeb سرمایه‌گذاری کرده و در حال مذاکره برای تأمین سرمایه بیشتر بود، پس از شکست در بخش تأمین سرمایه طبق قانون «فصل ۱۱» آمریکا، اعلام ورشکستگی کرد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

به گزارش دیجیاتو، سازمان ثبت احوال اعلام کرد به خاطر «تخلف» وزارت بهداشت در بارگذاری اطلاعات افراد در سامانه غربالگری ویروس کرونا، همکاری خود را با این وزارت قطع می کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

تازه‌ترین آمار و گزارش های منتشر شده نشان می دهد که با توجه به افزایش دفعات دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایلی درآمد فروشگاههای اپ استور اپل و گوگل پلی استور نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

به گزارش ارز دیجیتال، از مدت‌ها قبل تعدادی از کشورهای دنیا مثل باهاماس و سوئد در حال آزمایش ارز دیجیتال ملی خود (CBDC) هستند؛ حالا نوبت به فرانسه رسیده و این کشور رویکردی جدی‌تر را در زمینه عرضه ارز دیجیتال ملی و استفاده از قابلیت‌های بالقوه آنها، اتخاذ کرده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان این‌که حبس قانون حفاظت از داده‌های عمومی در نظام بروکراسی به این معنا نیست که قانونی برای اجبار سازمان‌ها و دستگاه‌ها به حفاظت از داده‌های شخصی وجود ندارد و قوانین موجود می‌تواند منجر به محکومیت هر فرد حقیقی و حقوقی شود که در محافظت از داده‌ها سهل‌انگاری کرده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران از شرکت‌های عضو این انجمن و دیگر شرکت‌های فعال در زمینه واردات موبایل و تبلت خواست تا به منظور رعایت طرح فاصله‌گذاری مبارزه با کرونا، تا ۲۰ فروردین از بازگشایی شرکت‌های خود امتناع کنند.

ادامه مطلب