سرگرمی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

Pokémon Go به عنوان تجربه‌ی واقعیت افزوده‌ی اندروید به‌روزرسانی می‌شود، حتی در شرایطی که قابلیت دیدِ AR اولین چیزی است که اکثر مردم وقتی این بازی را شروع می‌کنند، آن را خاموش می‌کنند. با این وجود، توسعه‌دهنده‌ی بازی Niantic این جنبه از بازی بر روی اندروید را با اضافه کردن پشتیبانی برای ARCore، کیت توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار واقعیت افزوده‌ی گوگل، بهبود می‌بخشد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

در سال جاری بازار PC شاهد تحرکات بسیار جالبی بود. در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸، فروش جهانی PC برای اولین‌بار در طول شش سال گذشته افزایش داشت – از سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۲، این اولین سه ماهه‌ی رشد سالانه‌ی جهانی PC بود. و حالا خبرهای تازه نشان می‌دهد در سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸، مایکروسافت برای اولین‌بار با خط تولید کامپیوترها، لپ‌تاپ‌ها، و تبلت‌های Surface در رده‌ی پنجم فروش برتر در ایالات متحده‌ی آمریکا قرار گرفت.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

توسعه‌دهندگان واتس‌اپ مشکل موجود در نسخه‌های اندرویدی و iOS اپلیکیشن موبایل واتس‌اپ را رفع کردند، این باگ به هکرها اجازه‌ی دسترسی به این برنامه را زمانیکه کاربران به تماس ویدئویی جواب می‌دادند، می‌داد.
Natalie Silvanovich، محقق امنیتی تیم تحقیقات امنیت Project Zero گوگل در اواخر ماه آگوست این آسیب‌پذیری را کشف کرد. وی این آسیب‌پذیری را "باگ انحرافی حافظه در پیاده‌سازی کنفرانس ویدئویی WhatsApp non-WebRTC" نامید.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

به گزارش تابناک، فلاح‌جوشقانی افزایش قیمت بسته‌های اینترنت همراه را در چارچوب قانون دانست و اظهار داشت: ایران ارزان‌ترین اینترنت تلفن همراه در دنیا را دارد.
در هیاهوی افزایش قیمت تمام کالاها و خدمات، اپراتورها از غافله عقب نماندند و آن‌ها نیز نرخ بسته‌های اینترنت را بیش از کف تعیین شده توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بالا بردند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

گزارش‌های آماری و تحلیلی جدید نشان می‌دهد که ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از مرز ۱۱۰ درصد گذشته و البته نمودار رشد این شاخص با شیب بسیار کمتری به نسبت سال‌های قبل افزایشی است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

در شرایطی که قیمت گوشی تلفن همراه پس از روند افزایشی ماه‌های گذشته، در هفته‌ی گذشته با کاهش روبرو بود رئیس اتحادیه‌ی فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که اگر ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی توقیف شده توسط سازمان حمایت قیمت‌گذاری شود و از سوی دیگر ارز نیمایی برای واردات این محصول تامین شود، قیمت موبایل تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

افزایش قیمت‌ها در آخرین قبض‌های صادر شده‌ی مخابرات منطقه‌ی تهران نارضایتی و اعتراض شهروندان را به دنبال داشت؛ مخابرات نیز امروز پیامکی به مشترکان فرستاد که معترضان نسبت به دریافت قبض المثنی اقدام کنند.

ادامه مطلب