ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش ایران، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت که اگر اقدام موثری در زمینه مصرف برق واحدهای استخراج بیت‌ کوین صورت نگیرد این امر به شدت برای صنعت برق مشکل‌ساز خواهد شد و ممکن است مجبور به اعمال تعرفه برق صادراتی برای استخراج‌کنندگان شویم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش ایرنا، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات سال گذشته به واحدها و شرکت‌های دانش بنیان توسط بانک‌ها و صندوق توسعه ملی پرداخت شد.
سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از چهار واحد صنعتی دانش بنیان در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مناسب بودن شرایط و وضعیت محیط کسب و کار می تواند اقتصاد دانش بنیان را زنده نگه دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

وزیر ارتباطات با بیان اینکه به‌طور میانگین روزانه ۲۰ روستا به اینترنت متصل شده‌اند، گفت: وزارت ارتباطات از ۴ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب در سال ۹۷، تنها ۱۵۰۰ میلیارد تومان را دریافت کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات در رابطه با تحقق اهداف و وظایف وزارتخانه در رابطه با بند پ ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات بیان کرد: تاکنون حدود ۱۵ هزار خانه بهداشت روستایی به همراه بهیاری‌ها و بخشداری‌های روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای نمایندگان در جریان سوال محمود نگهبان سلامی در خصوص علت عدم تحقق موارد مندرج در بند (ت) ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری قانع نشدند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش ایلنا، بیت‌الله عبداللهی در جریان سوال از وزیر ارتباطات فناوری اطلاعات در خصوص در خصوص ارتباطات تلفن همراه، اینترنت و اشتراک تلفن ثابت در روستاها گفت: آقای وزیر برای ما به صورت مشخص و شفاف بیان کنید که در کدام روستاهای کشور امکان ارتباط تلفن همراه وجود دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، هرچند اروپا (قمر مشتری) فاصله بسیار زیادی از زمین دارد اما به نظر می‌رسد در آن موادی مشابه زمین وجود دارد، مانند کلرید سدیم یا همان نمک طعام!
پیش از این فضاپیماهای Voyager و Galileo از کنار قمر اروپا گذر کرده بودند و طی آن دانشمندان متوجه شدند زیر پوسته یخی آن، آب شور مایع وجود دارد.

ادامه مطلب