ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

تورم بخش ارتباطات نسبت به ماه آبان سال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش پیوست طبق گزارشی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است تورم آبان ماه نسبت به مهرماه امسال نیز ۲.۴ درصد افزایش یافته است.به نظر می‌رسد بخشی از افزایش ۴۵ درصدی تورم در بخش ارتباطات به دلیل افزایش تعرفه‌ی مکالمه‌ی تلفن همراه و دیتای آن است. طبق اعلام بانک مرکزی تورم محاسبه شده برای تمامی بخش‌ها نسبت به آبان ماه سال گذشته ۳۹.۹ درصد افزایش یافته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش پیوست، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، در نشست شورای سیاست‌گذاری همایش و هفته‌ی «تهران هوشمند» اعلام کرد دستیابی راحت مدیران شهری به آمار و داده‌های مورد نیاز از مسائل مهم در یک شهر هوشمند است. به گفته‌ی او دسترسی به داده‌های دینامیک شهری و امکان بررسی داده‌های زنده‌ی شهر از دیگر موارد مهم اداره‌ی یک شهر هوشمند است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش خبرگزاری خانه‌ی ملت، حدود ۱۰ سال از واگذاری مخابرات و شرکت ارتباطات سیار ایران گذشته است، اما هنوز ودیعه‌ی تلفن‌های همراه و ثابت که توسط مردم پرداخت شده تعیین تکلیف نشده است.
۱۰ سال از خصوصی‌سازی مخابرات و همراه اول می‌گذرد، اما مبحثی که در این میان مغفول ماند وجوه ودیعه‌هایی است که از بدو تاسیس مخابرات و شرکت ارتباطات سیار ایران تاکنون از مشترکان دریافت و در چرخه‌ی سرمایه‌گذاری آن قرار گرفته و میزان آن به مراتب بیشتر از سرمایه‌ی شرکت‌های زیر مجموعه‌ی مخابرات است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

نوکیا روز پنجشنبه گفت، مدیر واحد شبکه‌های موبایل نوکیا، بزرگ‌ترین واحد کسب‌وکار آن، به عنوان بخشی از تغییرات طراحی شده برای گنجاندن شرکت در حوزه‌ی ارتباطات 5G، این شرکت فنلاندی را ترک می‌کند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

اینستاگرم اعلام کرد در حال کار بر روی طراحی جدیدی برای صفحه‌ی کاربری است. این شرکت در پست وبلاگی توضیح داد "در طول چند هفته‌ی آینده شما احتمالا شاهد آراستن مجددی در بالای پروفایل خود شامل تغییرات در آیکون‌ها، دکمه‌ها، و روش جابه‌جا شدن بین زبانه‌ها باشید."

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

مایکروسافت ویژگی سلامت دیجیتال خود را به اپ لانچر اندرویدش اضافه می‌کند. در حالیکه گوگل قابلیت مشابهی را به Android Pie افزود، لانچر مایکروسافت به کاربران اندروید اجازه‌ی دسترسی به این قابلیت را می‌دهد که از طریق آن مدت زمان استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف را مدیریت کنند. کاربر می‌تواند مدت زمان فعال بودن نمایشگر، استفاده از اپ‌ها، و حتی میزان زمان قفل نبودن گوشی را بداند. لانچر مایکروسافت بر روی اندروید ۴.۲ و بالاتر پشتیبانی می‌شود، بنابراین می‌تواند ویژگی سلامت دیجیتال را بر روی تعداد کاربران اندرویدی بیشتری باز کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش پیوست، تپسی، در نامه‌ای به دو وزیر و دو معاون رئیس‌جمهوری خواهان توقف فعالیت انحصاری اسنپ و پیاده‌سازی رقابت آزاد در بازار حمل‌ونقل آنلاین شده است. در این نامه که به امضاء دیگر بازیگران حوزه‌ی حمل‌ونقل آنلاین یعنی الوپیک و ماکسیم هم رسیده و وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت و معدن، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون حقوقی ریاست جمهوری مورد خطاب قرار گرفته‌اند، تپسی از دولت خواسته است تا به فعالیت‌های انحصاری اسنپ در این بازار پایان داده شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش مهر، طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه با هدف شناسنامه‌دار شدن یکی از پر مصرف‌ترین کالاهای وارداتی کشور و مبارزه‌ی سیستمی با قاچاق تلفن همراه، از ۱۴ آذرماه سال گذشته پیاده‌سازی و اجرا شد تا صرفه‌ی اقتصادی قاچاق گوشی از بین رفته و حقوق مصرف‌کنندگان آن رعایت شود.
در آستانه‌ی یک ساله شدن طرح رجیستری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان یکی از مجریان پیاده‌سازی این طرح ملی، وضعیت اجرای آن را در کشور اعلام کرد.
بر مبنای این آمار که تا پایان خردادماه ۹۷ را رصد کرده، مشخص شده که از تاریخ ۱۴ آذرماه ۹۶ تا پایان خردادماه ۹۷ بالغ بر ۲ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۲۹۲ گوشی موبایل از ۱۱ برند اصلی موبایل وارد کشور شده که از این تعداد یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۹۴۹ گوشی در سامانه‌ی رجیستری فعال شده‌اند.

ادامه مطلب