ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش پیوست، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی توانایی صدور بیش از ۳ میلیون امضای الکترونیکی در سال را دارد.
مشاور رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در امور زیرساخت کلید عمومی با بیان این مطلب گفت: «هم‌اکنون سالانه ۱۵۰ هزار امضای الکترونیکی از طریق سامانه این مرکز صادر می‌شود؛ اما ما توانایی صدور ۳ میلیون امضا را از طریق همین سامانه دارا هستیم.»
امیراصغری افزود: «برای توسعه امضای الکترونیکی یک برنامه اولویت‌بندی شده‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم. بر این اساس سامانه‌های مالی و معاملاتی در اولویت قرار دارند و پس از آن سامانه مکاتبات و دبیرخانه‌ها قرار می‌گیرند.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: بر اساس مصوبه دولت، استخراج و صادرات ارز دیجیتال در ایران بلامانع بوده اما خرید و فروش آن غیرقانونی است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، ناسا برای آماده سازی ماموریت به مریخ در ۲۰۲۰ میلادی، کاوشکر رباتیک خود را در یک منطقه حاوی گدازه‌های آتشفشانی در ایسلند آزمایش می‌کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، آزمون‌های محیطی خلاء حرارتی و ارتعاشی بسته باتری جدید (تعویضی) مدل پروازی ماهواره «ناهید یک» انجام شد و از لحاظ کارکرد در محیط فضا مورد تایید قرار گرفت.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش مهر به نقل از رویترز، سخنگوی مایکروسافت اعلام کرده است این شرکت اطلاعات صوتی کاربران را جمع آوری می کند تا سرویس های مبتنی بر صوت را برای اسکایپ و کورتانا فراهم کند. همچنین گاهی اوقات برای جمع آوری اطلاعات از شرکت های دیگر نیز کمک می‌گیرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

امید شکوفا در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه سامانه رادیو تلسکوپ فضایی با هدف پایش امواج رادیویی منابع کیهانی و کائنات توسط محققان پژوهشگاه فضایی ایران ساخته شده است، گفت: رادیو تلسکوپ یک گیرنده رادیویی است که امواج رادیویی منابع مختلف کیهانی مانند کهکشان ها، سحابی ها و اجرام مختلف را دریافت می کند و برخلاف رصدهای اپتیک بدون محدودیت شرایط جوی، منابع مختلف رادیویی را پایش می کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با سفر به شهرستان قرچک در مراسم آیین افتتاح پروژه‌های مخابراتی و سامانه متمرکز خدمات مخابرات جنوب شرق استان تهران، با اشاره به اینکه تمایل زندگی در اطراف شهر تهران افزایش‌یافته است، گفت: وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطات در شهرستان‌های پرند، بهارستان، شهریار، اسلامشهر و دیگر شهرهای استان تهران برنامه ویژه‌ای در حال اجرا دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری در سخنانی در نخستین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان در حوزه سلامت که در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: متاسفانه ساختار کشور ما یک ساختار وارداتی است و این فرهنگ را از زمانی که نفت وارد اقتصاد کشور شد، یاد گرفتیم که نفت را بفروشیم و جنس وارد کشور کنیم.

ادامه مطلب