ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش ایلنا، روانشناسان بارها و بارها نسبت به آسیب‌های استفاده از رایانه، تبلت‌ها و تلفن‌های‌هوشمند برای کودکان خبر داده‌اند؛ اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که محصولات دیجیتال می‌توانند تاثیر مثبتی روی افزایش بهروری هوش افراد کم سن‌و‌سال داشته باشد.
فریده کامیار روانشناس کودک گفت: استفاده از دستگاه‌های رایانه‌ای اگر کنترل شده باشد، می‌تواند نقش موثری در عملکرد هوشمندانه‌ی کودکان داشته باشد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی با بیان اینکه قدم‌های اولیه برای ارائه‌ی الکترونیکی شدن خدمات به مردم برداشته شده است، گفت: چند نکته در توسعه‌ی این پروژه وجود دارد که باید هرچه زودتر برطرف شود.
وی افزود: تعداد کمی از نهادها تا به حال به دولت الکترونیک پیوسته‌اند و از نمایندگان می‌خواهم تا با قانونگذاری مناسب به تنبیه و یا تشویق نهادها برای الکترونیکی شدن کمک کنند.
لاریجانی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور الکترونیکی شدن خدمات امری ضروری است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

پیروز حناچی، سرپرست و شهردار منتخب تهران در شورای سیاستگذاری همایش تهران هوشمند گفت: بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده‌ی تهران هوشمند می‌تواند ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، نشست شورای سیاست‌گذاری همایش و هفته‌ی «تهران هوشمند»، با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تهران و نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در شورای شهر برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، امیر ناظمی در توئیتر نوشت: روز اول، دوشنبه ۵ آذر، کسانی که دو رقم انتهایی شماره‌ی تلفن همراهشان ۹۹ است، می‌توانند از طریق اپلیکیشن دولت همراه یا سایت دولت همراه ثبت‌نام کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، جزئیات شیوه‌نامه‌ی تخصیص یارانه‌ی تجاری‌سازی فناوری به قراردادهای فروش و سرمایه‌گذاری در نمایشگاه دستاوردهای هفته‌ی ملی پژوهش و فناوری اعلام شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش فارس، در تمامی روش‌های انتقال مالکیت گوشی از جمله کد #7777*، اپلیکیشن و سایت همتا، انتقال به صورت غیر مستقیم و با تایید خریدار انجام می‌شود و روش قبلی که شناسه‌ی گوشی مستقیم از مالکیت سیم‌کارت فروشنده خارج و به مالکیت خریدار در می‌آمد متوقف شده است.
پس از اجرای کامل طرح رجیستری به تدریج با درگیری تعداد بیشتری از مردم با این طرح، سوالات مختلفی برای مردم پیش می‌آید.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، وزارت ارتباطات از رئیس مجلس خواست که مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات این وزارتخانه را به ایجاد هماهنگی فنی و اجرایی برای توسعه‌ی یکپارچه‌ی دولت هوشمند تخصیص دهد.
امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در جلسه‌ای که مربوط به بازدید علی لاریجانی رئیس مجلس از ساختمان سازمان فناوری اطلاعات و روند پیشرفت پروژه‌ی دولت الکترونیک می‌شد، با اشاره به درخواست‌های وزارت ارتباطات از مجلس برای قانونگذاری گفت: از مجلس می‌خواهیم هرگونه تخصیص اعتبار یا هزینه کرد و یا اخذ درآمد برای تبادل اطلاعات و استعلام‌های دستگاه‌ها و نیز ایجاد هرگونه سامانه‌ی ملی ارائه‌ی خدمات الکترونیکی با بیش از ۱۰۰ هزار کاربر، خارج از مرکز ملی تبادل اطلاعات توسط دستگاه‌های اجرایی انجام نشود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری شهریار گفت: انفجار دکل ایرانسل در شهریار به پشت بام یک منزل آسیب زد.
احمد کریمی در گفتگو با مهر از انفجار دکل شرکت ایرانسل در شهریار خبر داد و افزود: این انفجار بعد از ظهر شنبه به سامانه‌ی ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری شهریار اطلاع داده شد.

ادامه مطلب