ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش تسنیم، نخستین اپراتور خصوصی پست کشور با اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق بازرگانی ایران، محمدحسن کرباسیان، مدیرعامل پست اول، با اعلام این خبر، گفت: آیین رونمایی و اعلام حضور پست اول در عرصه ارتباطی کشور، صبح فردا (یکشنبه، 21 مهرماه 98) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش همشهری آنلاین، کمپانی اپل امیدوار است که برای آیفون‌های ۲۰۲۲ از مودم 5G ساخت خود بهره ببرد.
اپل چند ماه قبل، به همکاری خود با اینتل برای توسعه مودم‌های 5G پایان داد وبا کنار گذاشتن اختلافات با شرکت کوالکام، قرارداد همکاری ۶ ساله امضا کرد. مدتی بعد، اپل ۱ میلیارد دلار برای خرید بخش توسعه مودم‌های موبایل اینتل هزینه کرد تا بتواند برای ساخت مودم‌های 5G شخصا وارد عمل شود. ساخت چنین مودم‌هایی فرایند بسیار پیچیده‌ای محسوب می‌شود و چند سال به طول می‌انجامد ولی اپل امیدوار است که برای آیفون‌های ۲۰۲۲ از مودم 5G ساخت خود بهره ببرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گزارش پیوست، رویداد سلسله گردهمایی موج سوم زیست‌بوم کارآفرینی با هدف بررسی چالش‌های راهبردی و سرمایه‌گذاری بذری برگزار شد. در این رویداد فعالان اکوسیستم استارتاپی چون سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌ها با تمرکز بر معرفی مجموعه «۱۰۰ استارتاپ» موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری این حوزه را بررسی کردند. در این رویداد اعلام شد که هدف از راه‌اندازی مجموعه ۱۰۰ استارتاپ سرمایه‌گذاری سالانه ۲۰ میلیارد تومان روی ۱۰۰ استارتاپ است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

انجمن فناوران زنجیره بلوک خواستار اصلاح دستورالعمل «صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای استخراج رمزارز» از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت پیش از نهایی شدن و ابلاغ آن شده‌است.

به گزارش پیوست، این دستورالعمل هم‌اکنون تدوین و نهایی شده و برای ابلاغ و اجرایی شدن نیازمند امضای وزیراست. اعضای انجمن فناوران زنجیر بلوک طی نامه‌ای به وزیر صمت درخواست کرده‌اند که به فعالان این حوزه اجازه داده شود تا در محل استقرار واحدهای صنعتی فعالیت کنند این در حالی است که در بند ۶-۱-۶ این دستورالعمل آمده صدور یا اصلاح جواز تاسیس برای استخراج رمزارز در محل واحدهای تولید فعال صنعتی و معدنی موجود ممنوع است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

طی احکام جداگانه ای از سوی یزدانیان، محمدرضا تذکری به سمت رئیس اداره بازرگانی و سرپرست اداره امور قراردادها، محسن رادمهر با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره امور اداری، سید کمال الدین اولیائی به سمت رئیس اداره ممیزی و اعتبارات، محمد مهربانی به سمت رئیس اداره خدمات و پشتیبانی و مصطفی کاتب به سمت رئیس اداره پی­گیری­ های دفتر ریاست منصوب گردیدند.
همچنین یزدانیان از زحمات حسن بسحاق بهرامی، امید عموزاده، عباس نوروزی و حمیدرضا کفایتی تقدیر و تشکر نمودند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گزارش دیجیاتو، موضوع مسدودسازی و خاموشی سرورهای سایت‌های دانلود فیلم کماکان برای تمامی کاربران مجهول باقی مانده و به جز توییت وزیر ارتباطات، هنوز هیچ شخص دیگری از نهادهای رسمی در کشور به آن واکنش نشان نداده است. پیگیری‌های دیجیاتو اما ما را به یک منبع آگاه در نهادهای حاکمیتی رساند و اطلاعات کامل و بیشتری درباره این موضوع شرح داده شد و راه بازگشت سایتهای دانلود فیلم نیز پیدا شده است: دریافت مجوز.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

کلاهبرداری‌های تلفنی باز هم همزمان با مسافرت زائران به اربعین شروع شده به این صورت که با شماره‌ای خارج از ایران با مشترک تماس گرفته و قطع می‌کنند و برقراری تماس‌ مجدد با تماس‌های بین‌المللی مذکور می‌تواند هزینه‌های زیادی برای مشترکان داشته باشد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گفته یک تحلیلگر دنیای فناوری، شایعه شده که هدست "واقعیت افزوده" شرکت اپل زودتر از موعد آماده شود.
به نقل از دیلی‌میل، "مینگ چی ‌کو" تحلیلگر چینی که به پیش‌بینی صحیح سخت افزارهای اپل می‌پردازد، به تازگی گفته که عینک هوشمند شرکت اپل در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی آماده خواهد بود.

ادامه مطلب