تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

Gizmodo گزارش کرد تعدادی از کارمندان گوگل از مشارکت این شرکت در برنامه‌ی هوش مصنوعی پهپادها برای پنتاگون که Project Maven نامیده می‌شود، خارج می‌شوند. در عین حال، نزدیک به ۴ هزار کارگر این شرکت هم درخواست پایان همکاری شرکت در Maven را داده‌اند. این افراد همچنین از گوگل می‌خواهند تا در آینده نیز از انجام کارهای نظامی دوری کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

محققان اروپایی و EFF هشدارهای اولیه‌ای را آماده می‌کنند مبنی بر اینکه پیام‌های کدگذاری شده با PGP/GPG و S/MIME در مقابل مجموعه‌ای از آسیب‌پذیری‌های جدی امنیتی صدمه‌پذیر هستند – این موضوع تاکنون بیش از ۲۰ کلاینت ایمیل را تحت تاثیر قرار داده است. از آنجایی که هنوز هیچ راه حل قابل اعتمادی برای این آسیب‌پذیری وجود ندارد، محققان به کاربران توصیه می‌کنند فورا حالت رمزنگاری را غیر فعال و از روش‌هایی دیگر برای ارسال داده‌های امنیتی‌شان استفاده کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

با گذشت یک ماه از اعلام دستورالعمل خروج دستگاه‌های دولتی از پیام‌رسان خارجی تلگرام، شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌های وابسته به دولت، از این پیام‌رسان خارج شدند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

رئیس کمیته‌ی مخابرات و ارتباطات مجلس معتقد است باز کردن عرصه‌ی فعالیت اپلیکیشن‌های داخلی به بهای تشدید فیلترینگ تلگرام و کاهش سرعت اینترنت نه‌ تنها موجب کاهش اقبال عمومی مردم به خدمات و سرویس‌های متنوع و گسترده‌ی این نرم‌افزار قدرتمند اجتماعی نشده بلکه موجب به مخاطره افتادن فضای سیاسی، امنیتی و اخلاقی جامعه به دلیل شدت نصب فزاینده‌ی فیلترشکن‌ها در گوشی‌های تلفن همراه عموم مردم شده است.

ادامه مطلب
پوشیدنی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

در حال حاضر ساعت‌های هوشمند Apple Watch به‌ عنوان پیشرو در بازار ساعت‌های هوشمند، محسوب می‌شوند. البته کارشناسان تصمیم گرفتند تا با بررسی‌های بیشتر دریابند مدل تازه‌وارد Fitbit Versa در بازار می‌تواند از نظر ویژگی با Apple Watch قابل‌ رقابت باشد یا نه.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

تحلیلگر شرکت Loup Ventures اعلام کرد عرضه‌ی Apple Glass زودتر از سال ۲۰۲۱ آغاز نخواهد شد. به نظر می‌رسد ژن مونستر پس از گفتگو با نمایندگان این شرکت، به چنین نتیجه‌گیری دست‌ یافته است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

مؤسس شرکت SpaceX که شهرت خود را با پروژه‌های فوق‌العاده‌اش به دست آورده است؛ هر بار با خبری جدید از دنیای آینده، مردم را شگفت‌زده می‌کند. آخرین پروژه‌ی این میلیاردر موفق آمریکایی، ایده‌ی بزرگراه‌هایی با سرعت ترافیک بالا در لس‌آنجلس، به نام پروژه‌ی Loop بود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

۱۷۲ نماینده‌ی مجلس با امضاء بیانیه‌ای از اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای طرح رجیستری در راستای جلوگیری از قاچاق کالا قدردانی کردند.

ادامه مطلب