ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی گفت: اینترنت پر سرعت روستایی در قالب طرح خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) باهدف ارایه خدمات دسترسی به اینترنت پر سرعت در روستاهای سراسر کشور به کارفرمایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف ‌شده است.
وی با بیان اینکه شرکت «های‌وب» در این پروژه ملی به عنوان پیمانکار طرح USO است، افزود: در این طرح سهم استان آذربایجان غربی در دو فاز حدود ۲۶۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار است که تاکنون بیش از ۱۶۰۰ روستا تحت پوشش قرار دارند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

حسین نعمتی در گفتگو با مهر، با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح استفاده از پهپاد برای حمل بسته‌های پستی در موقعیت‌های اضطراری و بحرانی در کشور اظهار داشت: این طرح برای حمل بسته‌های سبک و زیر ۲ کیلوگرم با همکاری شرکت ملی پست و پژوهشگاه فضایی ایران در کیش به صورت آزمایشی امتحان شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

به گزارش Itmen، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه‌ای دبیر و چهار عضو خبره شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات این وزارتخانه را منصوب کرد.
در احکام صادره از سوی فرهاد دژپسند برای علی عبدالهی (به عنوان دبیر)، جعفر حبیبی، بردیا صدر نوری، سید هادی سجادی و نصرالله جهانگرد آمده است: «نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی و بر اساس ماده ۵ آیین‌نامه شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات این وزارت، به موجب این حکم، به عنوان دبیر/عضو خبره شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب می‌شوید.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت گوشی همراه حجم تقاضا در این بازار را کاهش داده است، گفت: در پی کاهش حجم تقاضا، تمایل شرکت‌های خارجی برای حضور در بازارهای ایران نیز کاهش پیدا کرد.
به گزارش خانه ملت، سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به انتشار برخی خبرها مبنی بر خارج شدن برندهای موبایل از بازار ایران، گفت: رجیستری و مشکلاتی که مسافران پس از واردات گوشی همراه با آن روبه‌رو هستند، همچنین برخورد نامناسب با واردکنندگان، چالش‌هایی که در مسیر تخصیص ارز برای واردات موبایل وجود دارد و نوسانات ارزی باعث افزایش قیمت موبایل شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

وزیر ارتباطات با انتشار پستی، وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات کاربران یک شرکت حمل و نقل اینترنتی را تایید کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود، وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات کاربران در یک شرکت حمل و نقل اینترنتی را تایید و اعلام کرد بررسی تکمیلی در جریان است و گزارش آن رسماً از طریق مرکز ماهر منتشر خواهد شد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

طبق اطلاعات گردآوری شده‌ای از آزمایشگاه Kaspersky، محصولات Microsoft Office امروز مهم‌ترین هدف هکرها هستند.
در ارائه‌ای در کنفرانس امنیتی – The Security Analyst Summit – این شرکت اعلام کرد حدودا ۷۰ درصد از حملات به محصولات آنکه در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۸ صورت گرفته‌اند، تلاش کردند از آسیب‌پذیری Microsoft Office سو استفاده کنند. این تعداد بیش از چهار برابر حملاتی بود که این شرکت دو سال پیش، در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۶ آن‌ها را تجربه کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

گوگل تلاش برای بهبود کنترل بر روی اطلاعات در اپ اندروید را هماهنگ کرده است. این شرکت عمدتا این کار را با معرفی تغییراتی در سطح سیستم‌عامل اندروید، اصلاح سیاست‌های توسعه‌دهندگان Google Play، الزام توسعه‌دهندگان به اعلان واضح در اختیار داشتن اطلاعات حساس، و محدود کردن دسترسی به مجوزهای خاص (همانند SMS و لیست‌های تماس) انجام می‌دهد. اما این شرکت همیشه در مورد این تغییرات شفاف نبوده، و به قصد پایان دادن به این شرایط، اعلام کرد برخی قوانین خود را شفاف می‌کند و نحوه‌ی کارکرد اپ‌های غیر پایبند را بررسی می‌کند.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

Terry Gou، رئیس گروه فناوری Foxconn اعلام کرد از سال جاری تولید انبوه آیفون را در هند آغاز می‌کنند. بزرگ‌ترین مونتاژکننده‌ی محصولات Apple Inc مدت‌ها این محصول را در چین تولید می‌کرد.

ادامه مطلب