گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش مهر به نقل از نکست وب، بعد از این دو کشور آمریکا، اندونزی، برزیل، ژاپن، روسیه، مکزیک، آلمان، فیلیپین، انگلیس، ایران، نیجریه، فرانسه و ترکیه بیشترین تعداد کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده اند. لذا ایران هم اکنون دوازدهمین کشور در فهرست برترین کشورها از نظر تعداد کاربران اینترنت است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش مهر، نظر به اهمیت موضوع مالکیت فکری و ثبت اختراعات، در توسعه فناوری، و لزوم ساماندهی و ایجاد زیرساخت‌ها و فرآیندهای مدرن، دقیق و شفاف در حمایت از مالکیت فکری در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی و محققین و مخترعین حوزه سلامت، «کمیته سیاستگذاری مالکیت فکری و نوآوری وزارت بهداشت» تشکیل شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش دیجیاتو، خبری به نقل از وزیر ارتباطات در خبرگزاری‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است سیستم عامل جدیدی به جای اندروید برای گوشی‌های داخل کشور ارائه شود. در این رابطه از قول وزیر ارتباطات می‌خوانیم: «مدت زیادی بود که می‌خواستیم سیستم عامل اندروید را در گوشی‌های ایرانی تغییر دهیم تا از استارتاپ‌های داخلی حمایت کنیم.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

دکتر علی وحدت در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه بحث بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان بحث مهمی برای صندوق به شمار می‌آید، گفت: امروز بیش از چهار هزار شرکت بنیان در کشور مشغول به فعالیت هستند که بعضی از آنها بزرگ و بسیار موفق هستند و تعداد این نوع شرکت‌ها هم کم نیستند.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، هوآوی اعلام کرد که گوشی‌های تاشوی این شرکت با اندکی تاخیر به دلیل انجام تست‌های بیشتر در ماه سپتامبر به بازار عرضه خواهد شد. این در حالی است که رقیب این شرکت، سامسونگ، مدل گلکسی فولد آزمایشی خود را به دلیل نقص فنی از بازار جمع‌آوری خواهد کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ناسا به دنبال کسب منابع مالی بیشتر برای پروژه‌های آتی خود درهای ایستگاه بین المللی فضایی را به روی توریست‌ها باز خواهد کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۱۹ با اعلام این خبر افزود: اکوسیستم نوآوری ازرشمندترین چیزی است که موجب می‌شود جامعه به سمت نوآوری رفته و نیروهای انسانی خود را حفظ کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد

به گزارش ایلنا، رسول سرائیان در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با بیان اینکه این نمایشگاه بزرگترین رویداد در حوزه فناوری کشور به شمار می‌رود اظهار کرد: امسال نمایشگاهی را تجربه خواهیم کرد که در ۲۵ سال نمایشگاه الکامپ بی‌سابقه است.

ادامه مطلب