ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد آذری جهرمی در توئیتر اعلام کرد: هوش مصنوعی، محرک پرقدرت پیشرفت در آینده است. دانشمندان هوش مصنوعی پرتوانی در ایران داریم، اما عدم وجود توان پردازشی و داده‌ها- به ویژه داده‌های دولتی- دو چالش اساسی توسعه این صنعت در کشور است. برای رفع این دو چالش «مرکز توسعه نوآوری هوش مصنوعی ایران» هفته بعد راه اندازی خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرم گفت: برای اولین بار در جهان، برای حق الناس و اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری به شما ارائه دهند، سامانه «نت سنج پلاس» را راه اندازی کردیم. در این سامانه می‌توان وضعیت پوشش، کیفیت و شکایات مردم در نقشه و محل شأن را مشاهده کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

به نوشته‌ی روزنامه ایران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تعیین سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کل کشور تا ۱۴۰۴ بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی خبر داد و گفت: اولین هدف‌گذاری مهم برای جایگزینی اقتصاد نفتی با اقتصاد استارتاپی است و برای رسیدن به این هدف تغییرات زیادی لازم است انجام شود به‌طوری که حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال باید به عدد ۲۰۰ میلیون یورو برسد. در پی اعلام این خبر، روزنامه ایران به سراغ کارشناسان این حوزه رفت تا نظر آنها را در خصوص این مصوبه بداند و اینکه برای رسیدن به سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال به چه زیرساخت‌هایی نیاز است و ...

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

به گزارش زومیت، اسنشال که سه سال پیش با سروصدایی فراوان به‌عنوان استارتاپ متفاوت تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند به مدیریت اندی رابین آغاز به کار کرد، حال ندای تعطیل‌شدن را سر داده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

به گزارش پیوست، کمیته نظارت بر کسب وکارهای مجازی مرکز اصناف ایران اقدام به تدوین چارچوب فعالیت نیازمندی‌های آنلاین کرده است تا از طریق آن امکان نظارت بر آگهی‌های آنلاین وجود داشته و از سویی جلوی افزایش قیمت بی‌دلیل در بازار گرفته شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

به گزارش ارز دیجیتال، شش ماه گذشته اوضاع برای ارزهای دیجیتال بسیار امیدوارکننده بوده است. عملکرد ارزهای مختلف باعث شد تا ارزش کل این بازار، برای اولین بار در شش ماه گذشته، به رقمی بالاتر از ۳۰۰ میلیارد دلار برسد.
به گزارش بیت کوینیست، بیت کوین و آلت کوین‌ها از کف قیمت خود که ماه دسامبر ۲۰۱۹ (آذر) شاهدش بودیم فاصله گرفته‌اند و در مسیر بازیابی قرار دارند. تقریبا تمام ارزهای دیجیتال به پیروی از بیت کوین در حال رشد هستند و بار دیگر روندی صعودی را در پیش گرفته‌اند.

ادامه مطلب