ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر، مدیرکل نظارت بر سرویس‌های رادیویی رگولاتوری از روند صعودی شکایت از تشعشعات امواج رادیویی خبر داد و گفت: این در حالی است که تاکنون هیچ‌ اثری از امواج الکترومغناطیسی بر بیماری‌ها ثابت نشده است.
غلامرضا خاکسار با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که مردم از نصب آنتن‌های تلفن‌ همراه و سایر تجهیزات رادیویی به دلیل تشعشعات این تجهیزات نگرانند، اظهار داشت: از سال ۸۰ تاکنون شاهد روند صعودی میزان شکایات از تشعشعات امواج رادیویی و الکترومغناطیسی در کشور هستیم.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر، کاربران این شبکه‌ی اجتماعی از نقاط مختلف دنیا از جمله اروپا و خاورمیانه اختلال در اپلیکیشن موبایل و نسخه‌ی دسکتاپ تلگرام را در توئیتر گزارش کرده‌اند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ناظمی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات منصوب کرد.
با بازنشستگی رسول سرائیان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی حکمی ناظمی اشنی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات منصوب کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

مایکروسافت اعلام کرد به شبکه‌ی ابداعات باز (OIN) می‌پیوندد، گروه پتنت منبع‌بازی است که برای کمک به حفاظت لینوکس از پرونده‌های حقوقی حق مجوزها طراحی شده است. در اصل پیوستن مایکروسافت به OIN، کتابخانه‌ی آن با بیش از ۶۰ هزار پتنت را منبع‌باز می‌کند و در دسترس اعضای این گروه قرار می‌دهد.
OIN، پلتفرم مجوز لینوکس را برای حدود ۲۴۰۰ شرکت فراهم می‌کند که شامل توسعه‌دهندگان فردی تا شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و IBM هستند، و تمامی اعضا امکان دسترسی به پتنت‌های خود OIN و پتنت‌های مشترک بین سایر مجوزهای OIN را دارند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

در سال ۲۰۱۷، گوگل بازار را با Home Mini و Home Max خود اشباع کرد، درحالیکه تجربه‌ای از یک دستگاه با کیفیت هم دارد. در سال جاری، خط تولید Made by Google به اولین نمایشگر Assistant Smart با Google Home Hub دست می‌یابد.

ادامه مطلب