ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

آموزش و پرورش گیلان در اطلاعیه ای از به تعویق افتادن زمان ورود به شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد) به دلیل صیانت از حقوق آموزشی و تربیتی دانش آموزان و حصول اطمینان از امن بودن بستر ارتباطی این شبکه خبر داد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) اعلام کرد با آغاز رصد جهت کشف بانک‌های اطلاعاتی حفاظت‌نشده از روز ۱۲ فروردین، به صاحبان آنها هشدار داده خواهد شد و در صورتی که ظرف مدت ۴۸ ساعت، همچنان مشکل به قوت خود باقی باشد، به‌منظور حفظ داده‌ها و حفاظت از حریم خصوص شهروندان، به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

آخرین وضعیت ثبت تعداد دامنه‌های اینترنتی در کشور، نشان می دهد که تا پایان سال ۹۸ شمار سایت‌های اینترنتی با هویت ایرانی به یک میلیون و ۲۰۰ هزار سایت رسیده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش پیوست، افشاء اطلاعات خصوصی ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام و همچنین ۵ میلیون کاربر سیب‌اپ باعث شده حالا مرکز ماهر به عنوان مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای به این اتفاقات واکنش نشان دهد. این مرکز با خطاب قرار دادن کلیه دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و صاحبان کسب‌وکارها بیانیه‌ای صادر کرده است. در این بیانیه با تاسف‌بار خواندن درز اطلاعات کاربران و شهروندان ایرانی و نقض حریم خصوصی آنها که در تلگرام و سیب‌اپ عضو بوده‌اند اعلام شده که این اتفاق منجر به بروز تهدیدات مختلف علیه افراد، سازمان‌ها، کسب‌وکارها شده است. در توضیح این اتفاق اصلی‌ترین عامل درز اطلاعات ایرانی تلگرام و سیب‌اپ وجود بانک‌های اطلاعات کاملا حفاظت نشده‌ یا دارای حفاظت خیلی ضعیف در سطح اینترنت اعلام شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

طبق آمار، تعداد کاربران و مشترکان شبکه 5G در کره جنوبی از مرز ۵ میلیون نفر نیز عبور کرده است.
کمتر از یک سال پیش بود که نسل پنجم شبکه اینترنت پرسرعت اینترنت همراه موسوم به شبکه 5G در کره جنوبی برای بهره مندی شهروندان و کاربران اینترنت فراهم شد تا بتوانند با سرعت و کیفیت بسیار بالاتر و بهتری به کار و فعالیت های شخصی و شغلی خود بپردازند و با دنیا ارتباطات گسترده‌تری را برقرار کنند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

پیش‌بینی می‌شود که افزایش شدید خدمات آنلاین و مصرف محتوا تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا باعث افزایش درآمد بازی‌های نوپا مبتنی بر خدمات رایانش ابری در دنیا تا سال ۲۰۲۴ شود.

ادامه مطلب