ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گزارش فارس، توجه به کیفیت ارتباطات در کنار کمیت مهمترین اولویتی است که مردم برای این وزارتخانه در نظر گرفته اند. ساماندهی یا تعطیلی خدمات ارزش افزوده و گسترش ارتباطات روستایی نیز از گزینه‌هایی است که مردم به آن رأی دادند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گزارش فارس، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: هر چه به ایام منتهی به اربعین حسینی نزدیک می شویم، تعداد سایت‌های آنتن دهی مخابراتی نیز در مرزها بیشتر می‌شود.
حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تسهیلات و امکانات برای حضور مردم در مراسم راهپیمایی اربعین توضیح داد: هر چه به ایام منتهی به اربعین حسینی نزدیک‌تر می شویم، تعداد سایت‌های آنتن دهی مخابراتی نیز در مرزها بیشتر می‌شود.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گزارش زومیت، AMD با نسل جدید پردازنده‌های موبایل خود که مختص استفاده در لپ‌تاپ‌ها طراحی شده قصد پایین آوردن قیمت لپ‌تاپ و جدی‌تر کردن رقابت با اینتل و انویدیا را دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گزارش پیوست، بانک جهانی اعلام کرده که حدود ۱.۷ میلیارد نفر هنوز حساب بانکی ندارند، اما در مقابل دو سوم از این افراد به تلفن‌همراه دسترسی دارند. در گزارش بانک جهانی به این موضوع اشاره شده که روزبه‌روز استفاده از کیف پول‌ها جایگزین استفاده از کارت‌های بانکی می‌شوند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

محققان انگلیسی لباسی ابداع کرده‌اند که دارای ۱۶ حسگر است و به ناشنوایان اجازه می‌دهد صدای موسیقی را احساس کنند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، این لباس که «ساند شرت» (Sound Shirt) نام دارد توسط محققان شرکت «کیوت سیرکویت» (CuteCircuit) در لندن ابداع شده است. در این لباس ۱۶ حسگر تعبیه شده است که صدای موسیقی را به احساسی قابل درک برای فرد ناشنوا تبدیل می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، این روزها، عصر کامپیوترهای پر سرعت است و کامپیوترهای کوانتومی که پدیده‌ای نوظهور هستند، طی چند سال آینده، شیوه‌های ارتباطی انسان‌ها، درمان بیماری‌ها و حتی حل مسائل چالش برانگیز کنونی را به کل متحول خواهند کرد. اما برخی از متخصصان صنعت کامپیوتر، نگرانند که کامپیوترهای کوانتومی بتوانند حتی خود اینترنت را نیز از کار بیندازند. گوگل تحقیقات جدیدی انجام داده که اعلام می‌کند چنین اتفاقی ممکن است زودتر از چیزی که پیش‌بینی شده روی دهد. بر اساس تحقیقی که خبر آن به‌صورت غیر‌رسمی منتشر شده، کامپیوترهای کوانتوم به زودی به مقام برتری کوانتوم یا quantum supremacy دست پیدا خواهند کرد. یعنی، کامپیوترهای کوانتوم قادر به انجام فعالیت‌هایی خواهند شد که در حال حاضر حتی قدرتمندترین کامپیوترها نیز از انجام آنها ناتوان هستند.

ادامه مطلب