ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری‌جهرمی در جلسه اداری استانداری مرکزی با بیان اینکه البته هدف اصلی حضور ما بررسی مشکلات است گفت: بنابراین باید بپردازیم به بخش‌هایی که نیازمند کار است. بازدید میدانی از صبح در شهرهای ساوه، تفرش داشتیم که برخی از مشکلات واضح بود و نیازمند رسیدگی جدی است. برخی جاده‌های استان فاقد پوشش بودند که تصمیمات خوبی گرفته شد تا ظرف سه ماه آینده مشکل ارتباطی استان بر طرف شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری‌جهرمی در این دیدار با اشاره به سفر چندی پیش خود به وین و دیدار با دبیر کل یونیدو گفت: ما در آخرین دیدار با دبیرکل در وین، توافقات خوبی داشتیم و می‌دانم تیم‌ها برای نهایی کردن توافق‌نامه و آغاز همکاری‌های مشترک همکاری‌های خیلی خوبی داشتند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش فارس، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: به دلیل نظام بوروکراسی طولانی که برای تدوین استانداردها و تصویب آیین‌نامه استخراج رمزارز وجود داشت، این موضوع با تاخیر جلو رفت.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش زومیت، شرکت هواوی به دلیل تحریم و با انگیزه‌ی استقلالِ بیشتر از شرکت‌های فناوری آمریکایی، درحال تهیه سرویس نقشه و مسیریابی اختصاصی خود با پوشش ۱۶۰ کشور جهان است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش زومیت، شرکت HTC که در سال‌های اخیر در بازار گوشی‌های هوشمند توفیق چندانی نداشته است، برای پنجمین فصل متوالی افزایش زیان‌دهی را تجربه کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش ایسنا، دفاتر پستی تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برای توزیع و تحویل کارت سوخت باز هستند.
به نقل از شرکت ملی پست، شهروندان تهرانی می‌توانند روز پنجشنبه ۲۴ مرداد از ساعت ۸ تا ۱۸ در تمامی واحدهای معطله، کارت سوخت خود را تحویل بگیرند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش پیوست، در مدت کمتر از ده سال از ظهور بلاک‌چین (در سال ۲۰۰۸)، مفهوم «دفاتر کل توزیع شده» خود را در برنامه‌ها و جریانات اصلی تحقیقاتی و سیاست‌گذاری‌ها جای داده است. اقبال عمومی و پذیرش مشتاقانه این مفهوم به واسطه موفقیت بیت کوین، موجب افزایش سریع موارد کاربرد مستعد و دارای قابلیت استفاده از این تکنولوژی شده است که در برخی موارد نیز انتظارات، اغراق آمیز است. انتظاراتی که گاهی بلاک‌چین را دارای نقش متحول‌کننده صنعت و بخش عمومی می‌دانند. گسترش و افزایش تجربیات استفاده از دفاتر کل توزیع شده و عملیاتی کردن نمونه‌های پیاده‌سازی شده، این فرصت را فراهم می‌کند که دیدی فراتر از تبلیغات و گمانه‌زنی بر اساس موارد کاربردی که جنبه نظری دارند حاصل شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ مرداد

مجری پروژه تدوین نقشه راه فناوری های کوانتومی کاربردپذیر در حوزه فاوا، ضمن توضیح پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در فناوری کوانتومی، پژوهشگاه ICT را به عنوان بازوی مشورتی در تدوین نقشه راه این فناوری عنوان کرد.

ادامه مطلب