ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش ایبِنا، عضو هیئت‌مدیره‌ی بانک ملی از تلاش برای اجرایی شدن تبادل ریال ایران با لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور از عید فطر خبر داد.
مسعود خاتونی با بیان این مطلب اظهار داشت: عملیات زیرساختی و فنی پروژه‌ی تبادل ریال ایران با لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور به انتها رسیده و به‌ صورت آزمایشی نیز چند تراکنش خرید انجام‌ شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش فناوران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از فیلتر تلگرام گفت: تنها ۶.۵ میلیون نفر به پیام‌رسان‌های داخلی مهاجرت کرده‌اند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش تسنیم، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور طی نامه‌ای به وزارت صنعت و شورایعالی فضای مجازی مشکلات مرتبط با ثبت سفارش را مطرح کرده و خواستار مستثنی کردن واردات نرم‌افزار از فرآیند ثبت سفارش شده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

احتمالا به زودی قادر به دسترسی حالت Gmail Offline باشید، البته اگر هنوز بر روی حساب کاربری‌تان نصب نشده باشد. این قابلیت که به عنوان بخشی از طراحی مجدد جیمیل در کنفرانس Google I/O معرفی شد، عرضه‌اش برای کاربران آغاز شده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

اخیرا گوگل دست به ساخت بزرگی برای جیمیل زده است، با ظاهری کاملا جدید و ویژگی‌هایی دیگر که هنوز عملی نشده است. Sundar Pichai در کنفرانس I/O، قابلیت Smart Compose را منتشر کرد. Smart Replies از یادگیری ماشین و زمانیکه فرد در حال تایپ نوشته‌های خود است برای ارائه‌ی پیش‌بینی‌ها استفاده می‌کند. این فناوری اساسا به عنوان چیزی بیشتر از یک تکمیل کننده‌ی خودکار هوشمند می‌باشد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

گوگل در کنفرانس I/O اعلام کرد به زودی دستیار صوتی‌اش قادر به تنظیم وقت ملاقات‌ها و رزروها برای افراد می‌شود، حتی زمانیکه امکان رزرو آنلاین وجود نداشته باشد. این قابلیت با فناوری جدیدی که Google Duplex نامیده می‌شود، کار می‌کند و به زودی اجرای آزمایشی آن آغاز می‌شود.

ادامه مطلب
موبایل و تبلت
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

در تاریخ ۱۶ می، نتایج ارزیابی از مدل جدید گوشی‌های هوشمند BlackBerry در بنچمارک Geekbench منتشر شد. یکی از آن‌ها با عنوان BlackBerry BBE100-2 و دیگری تنها با نام "BlackBerry" معرفی‌ شده است. به نظر می‌رسد نسخه‌ی دوم همان مدل BlackBerry KEY باشد.

ادامه مطلب