ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

مدیرعامل شرکت همراه اول با اشاره به تعداد سیم کارت‌های فعال این اپراتور، گفت: درحال حاضر۹۰ میلیون سیم کارت همراه اول در اختیار مردم بوده که شامل ۲۰ میلیون سیم‌کارت دائمی و ۷۰ میلیون اعتباری است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

به گزارش آی‌تی‌من، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، در آستانه برگزاری مجمع عمومی سالانه این شرکت، در یک برنامه زنده اینستاگرامی به تشریح عملکرد و دستاوردهای شرکت مخابرات ایران در سال ۹۸ پرداخت.

ادامه مطلب
سرگرمی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

به گزارش ایسنا، به گفته نایب‌رییس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، با تعمیر کابل دریایی قطع‌ شده در خلیج‌فارس، مشکل پینگ بازی‌های آنلاین برطرف شد.
سجاد بنابی در توییتر نوشت: کابل دریایی قطع شده در خلیج‌فارس، تعمیر و به مدار بازگشت. مسیر ترانزیتی جنوب به شمال برقرار و کیفیت ارتباطات با همسایگان جنوبی که بر اثر قطع این فیبر نامناسب شده بود، مجددا از کیفیت مناسب برخوردار و مشکل بازی‌های آنلاین نیز برطرف شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

به گزارش پیوست، سرانجام بعد از ماه‌ها بررسی و برگزاری جلسات در شورای عالی فضای مجازی، معماری، اجزا و فهرست خدمات شبکه ملی اطلاعات نهایی و به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید. تصویب معماری شبکه ملی اطلاعات ۹ تیر در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۹ با حضوری رئیس جمهوری، رئیس قوه‌قضائیه و رئیس مجلس اتفاق افتاد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

به گزارش پیوست، پیش‌نویس دستورالعمل نحوه صدور و فعالیت کیف ‌پول الکترونیکی نهایی شده و برای تصویب و اجرایی به هیات عامل بانک مرکزی ارائه شده است. در صورت تصویب این هیات، قفل صدور کیف ‌پول الکترونیکی پس از مدت‌ها خواهد شکست.
این دستورالعمل که هم‌اکنون با عنوان «دستورالعمل ضوابط فعالیت بانک‌های عامل و راهبران کیف ‌الکترونیکی پول در نظام پرداخت کشور» نهایی شده است، پیش از این نسخه اولیه آن با عنوان پرداختبان از سوی اداره نظام‌های پرداخت و معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی تدوین شده بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

به گزارش پیوست، مجمع شرکت مخابرات ایران تصمیم گرفت با تقسیم تنها ۵۰ درصد از سود این شرکت در سال گذشته میان سهامداران، به هر سهم خود ۲۵۰ ریال (۲۵ تومان) سود ارائه دهد. همچنین در مجمع عمومی این شرکت تصمیم گرفته شد که برای توسعه VDSL در کشور به این بخش ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه اختصاص داده شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

به گزارش پیوست، دبیر شورای عالی فضای مجازی طی نامه‌ای به رئیس جمهوری اعلام کرد که تمامی مراحل اضافی برای صدور نماد اعتماد الکترونیکی حذف شده است و این نماد در کمتر از یک روز صادر می‌شود.
این گزارش پیروی تاکید رئیس شورای عالی فضای مجازی مبنی بر کاهش زمان صدور مجوزها و ارائه گزارش‌های مستمر در صورت اقدامات لازم و نتیجه بخش بودن آنان به وی ارائه شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير

به گفته مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، تاکنون ۱۷۵ هزار مشترک برای تبدیل از اینترنت ADSL به VDSL اعلام نیاز کردند که این شرکت در حال فراهم کردن امکانات است تا بتواند تجهیزات را برای آنها دایر کند.

ادامه مطلب