گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

ظاهرا مهندسین مایکروسافت و گوگل برای پشتیبانی نسخه‌ای از کروم که بر روی ویندوز در معماری ARM اجرا شود، همکاری می‌کنند. 9to5Google از تلاش‌های متعددی توسط مهندسین مایکرسافت برای کمک به توسعه‌ی کروم بر روی ویندوز 10 با پردازنده‌ی ARM خبر دادند. این جزئیات مطابق با ادعاهای یک مدیر اجرایی کوالکام بود که در ماه گذشته گفته بود این تراشه‌ساز در حال کار بر روی نسخه‌ی ARM از کروم برای ویندوز 10 است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

بر اساس اطلاعاتی از شرکت NPD، اکتبر هم ماه پرفروشی برای نرم‌افزارها و سخت‌افزارها بود و یک بار دیگر، سونی از این هیجانات بازار بهره برد. عملکرد PS4 برای Xbox One و Nintendo Switch در زمینه‌های تعداد دستگاه‌های فروخته شده و دلار در ماه اکتبر موفقیت‌آمیز بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

پس از آنکه فیسبوک در ماه آگوست اعلام کرد در حال کار بر روی نمایش میزان فعالیت است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند میزان زمانی را که در برنامه‌های اینستاگرم و فیسبوک می گذرانند، ببینند، این شرکت تائید کرد راه‌اندازی این قابلیت را شروع کرده است. این قابلیت که "Your Time on Facebook" نامیده می‌شود، بر روی جدیدترین نسخه‌های برنامه‌ی فیسبوک بر روی iOS و اندروید تا چند هفته‌ی آینده عرضه می‌شود. این عرضه دقیقا یک هفته پس از آن بود که اینستاگرم هم داشبورد مشابهی را راه‌اندازی کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، این کتاب با اسناد بالادستی فضای تولید و تبادل اطلاعات همراه است و به معرفی بیش از ۲۰۰ محصول و خدمت ارائه‌ شده توسط بیش از ۱۰۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در بخش‌های فناوری‌های آشکارسازی آسیب‌پذیری، راهکارهای SIEM، مدیریت یکپارچه‌ی تهدیدات، امن‌سازی شبکه، گواهی الکترونیکی و PKI، سوییچ و روتر امن، سخت‌افزارهای خاص منظوره، فناوری‌های احراز هویت، خدمات فنی و عملیاتی، خدمات مشاوره و مدیریت، خدمات فرهنگ‌سازی و آموزش، خدمات آزمایشگاهی و اعتبارسنجی و مراکز آپای دانشگاهی طبقه‌بندی شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه‌ی جلسه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در خصوص بررسی پیشرفت‌ها و موانع موجود بر سر راه دولت الکترونیک برگزار شد، با اشاره به نحوه‌ی اتصال کارت سوخت به کارت بانکی گفت: از امروز که صدور کارت سوخت از طریق اپلیکیشن دولت همراه و سایت دولت موبایل آغاز شده است، تا ساعت ۱۱ امروز ۱۵۷ هزار نفر با مراجعه به سیستم دولت همراه درخواست صدور کارت سوخت و اتصال به کارت بانکی را دادند.
وی افزود: روش سوخت‌گیری از طریق کارت بانکی به این طریق است که ۵۵ درصد نازل‌های پمپ بنزین‌ها به سیستم‌های متمرکز ما متصل شده‌اند و ۴۵ درصد نازل‌ها به دستگاه های pos (پرداخت) متصل هستند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش ایلنا، محمدجواد‌آذری جهرمی گفت: دولت به عنوان توسعه‌ی پروژه‌ی دولت الکترونیک بخشی از آن را در دست دارد و توسعه‌ی آن مستلزم همه‌ی نهادها است.
وی افزود: تا به حال حدود ۱۵۷ هزار ثبت‌ نام کارت سوخت از طریق الکترونیکی انجام شده است و این در حالی است که تنها چند ساعت از دسترس قرار گرفتن سامانه‌ی ثبت‌ نام به روی مردم می‌گذرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

به گزارش پیوست، شورای اجرایی فناوری اطلاعات طی نامه‌ای به شورای عالی فضای مجازی همکاری نکردن سازمان امور مالیاتی در ارائه مستندات برای تهیه‌ی گزارش در خصوص میزان پیشرفت پروژه‌ی سامانه‌های مالیات الکترونیکی را اعلام کرد.
طبق برنامه‌ی ششم توسعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان شورای اجرای فناوری اطلاعات موظف شده است به صورت مرتب و دوره‌ای پیشرفت اجرای سامانه‌های مالیات الکترونیکی را به کمیسیون صنایع مجلس و شورای عالی فضای مجازی گزارش دهد اما این وزارتخانه طی نامه‌ای به دبیر شورای عالی فضای مجازی همکاری نکردن سازمان امور مالیاتی برای تهیه این گزارش را اطلاع داده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

به گزارش پیوست، بیمه‌ی مرکزی در نظر دارد کلیه‌ی استارتاپ‌های حوزه‌ی بیمه را به طور رسمی ثبت و تایید کرده و با آن‌ها برای بازاریابی صنعت بیمه همکاری کند.
غلامرضا سلیمانی امیری، رئیس بیمه‌ی مرکزی، امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: «تاکنون ۱۰ مجموعه‌ی استارتاپی در حوزه‌ی بیمه شناسایی شده‌اند. این استارتاپ‌ها باید در بیمه‌ی مرکزی ثبت شوند و صلاحیت حرفه‌ای و فنی آن‌ها مورد تایید بیمه‌ی مرکزی قرار گیرد. به این ترتیب می‌توانیم راه را برای فعالیت آن‌ها در چارچوب مقررات بیمه‌ی مرکزی هموارتر کنیم.»

ادامه مطلب