ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نظر اولیه‌ی خود را در خصوص پیش‌نویش مقررات توانمندسازی حوزه‌ی ارتباطات ثابت به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

مهرداد ترابیان در گفت و گو با مهر اظهار داشت: در جاهایی از قبیل تلفن ثابت، پوشش تلفن همراه و پهن باند اینترنت توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی برای اپراتورها صرفه‌ی اقتصادی نداشته باشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری می‌کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

فلاح‌جوشقانی افزایش قیمت بسته‌های اینترنت همراه را در چارچوب قانون دانست و اظهار داشت: ایران ارزانترین اینترنت تلفن همراه در دنیا را دارد.
در هیاهوی افزایش قیمت تمام کالاها و خدمات، اپراتورها از غافله عقب نماندند و آن‌ها نیز نرخ بسته‌های اینترنت را بیش از کف تعیین شده توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بالا بردند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

سرویس‌دهنده‌ی ایمیل مایکروسافت (Exchange Server) در نسخه‌های 2013 و 2016 خود در معرض خطر آسیب‌پذیری اجرای کد از راه دور (RCE) به شماره‌ی CVE-2018-8265 است. این آسیب‌پذیری به وسیله‌ی ارسال یک ایمیل مخرب به سرور فعال شده و می‌تواند از سرور هدف اخذ دسترسی با سطح کاربری سرویس‌دهنده سرور نماید. اگر بهره‌وری این آسیب‌پذیری به درستی انجام نگیرد، حمله‌ی RCE به DoS تبدیل شده و سرویس‌دهنده به احتمال فراوان کرش خواهد داد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح ثبت شناسه‌ی مودم‌ها و مسیریاب‌هایی که سیم کارت می‌خورند، از دو تا سه هفته آینده آغاز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ محمد جواد آذری جهرمی در گفتگوی تلفنی با خبر ۲۱ شبکه‌ی یک سیما ، افزود: مراحل اجرای این طرح همچون ثبت شناسه‌ی گوشی‌های تلفن همراه است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

بروز اختلالات اینترنتی در کیفیت ارائه‌ی سرویس‌ شرکت‌ها اگرچه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما در چند هفته‌ی اخیر ظاهرا پارازیت‌ها بودند که تأثیراتی روی خدمات اینترنتی داشتند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساخت های فنی لازم برای توسعه‌ی اینترنت اشیا را فراهم کرده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نخستین روز برگزاری نمایشگاه تله کام ۲۰۱۸، پنل تخصصی اینترنت اشیا با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و فعالان این حوزه برگزار شد.

ادامه مطلب