امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش فارس، در شرایطی که بسیاری از مجموعه های دولتی و خصوصی از نرم افزار زوم برای برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس استفاده می کنند، حملات هکری به این نرم افزار هم افزایش یافته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش پیوست، کمپانی هواوی، در گزارش وضعیت مالی خود در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد، فروش جهانی این شرکت با افزایش ۱۹.۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸، به ۱۲۳ میلیارد دلار رسیده است. همچنین هواوی به سود خالص ۹ میلیارد دلار و جریان نقد مالی ۱۳.۱ میلیارد دلار دست پیدا کرده که نشان دهنده ۲۲.۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش دیجیاتو، شیوع کرونا تاثیر به شدت زیادی بر نحوه زندگی افراد و همینطور کسب‌وکارهای مختلف گذاشته است و در این میان سازندگان موبایل هم استثنا نیستند. یک موسسه تحلیلی پیش‌بینی می‌کند امسال به دلیل شیوع کرونا به شکل جهانی، فروش موبایل در کمترین سطح یک دهه‌ی اخیر خواهد بود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش پیوست، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از توقف دسترسی عمومی به پایگاه اطلاعاتی این سازمان از نیمه‌شب گذشته (۱۴ فروردین)‌ خبر می‌دهد و اعلام می‌کند که این یک اشتباه غیرعمدی بوده که توسط وزارت بهداشت صورت گرفته است. براساس توضیحات سیف‌الله ابوترابی به پیوست، دسترسی غیرمجاز تنها به اطلاعات بخش محدودی از شهروندان ایرانی بوده که حالا در امنیت کامل قرار دارد. براساس اظهارت او با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور وزارت بهداشت نیاز به اطلاعات سامانه احراز هویت ثبت احوال داشته و براساس تفاهم‌نامه‌ای که آنها با این وزارتخانه داشته‌اند قرار بوده تا این اطلاعات با حفظ حریم خصوصی با وزارت بهداشت به اشتراک‌ گذاشته شود؛ اما در نهایت به دلیل یک اشتباه وزارت بهداشت اطلاعات این سامانه در اینترنت قرار گرفته است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش دیجیاتو، گزارش تازه منتشر شده گوگل برای ۱۳۱ کشور مشخص می‌کند که بازدید از فروشگاه ها، کارها و اماکن کاری در ماه مارس به دنبال محدودیت های اعمال شده از سوی دولت ها برای خانه نشینی شهروندان کاهش یافته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش دیجیاتو، پس از اعلام خبر ادغام اپراتورهای اسپرینت و T-Mobile در سال 2018، در نهایت این ادغام نهایی شد تا فقط شاهد حضور سه اپراتور اصلی در ایالات متحده آمریکا باشیم. این دو اپراتور قرار است میلیارد‌ها دلار هزینه ادغام را برای توسعه یک شبکه 5G جدید صرف می‌کنند. یکی از موارد مهم برای مشتریان اپراتور جدید، قیمت است. این اپراتور جدید قیمت سرویس‌های خود را تغییر نمی‌دهد.

ادامه مطلب