ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

یکی از سهم‌‎های کم ریسک بازار سرمایه «همراه» است که همانند روند سودآوری، یک روند آرام اما صعودی را طی می‎کند. نکته جالب توجه این است که با وجود سرمایه اسمی کمتر نسبت به سایر رقبا، سهم بیشتری از بازار را در اختیار دارد که البته برای حفظ این سهم دست به کار شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

به گزارش پیوست، تعداد سفر ایرانی‌ها از سفر با وسایل نقلیه عمومی و خصوصی گرفته تا ترددهای جاده‌ای در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. آن طور که مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در حوزه اقامت مسافران ۵۰ درصد تورم نسبت به نوروز سال گذشته، در بخش خوراک و گردش تورم ۱۰۰ درصدی و در بخش حمل و نقل شامل عمومی و شخصی به طور میانگین ۲۰ درصد تورم وجود داشته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

به گزارش پیوست، هلدینگ هزار دستان برای همکاری با شهرداری به منظور پیاده‌سازی شهر هوشمند به توافق رسیدند. در اولین گام این توافق قرار است نقشه و مسیرباب بلد ثبت تصویرهای سه بعدی منطقه ۲ شهرداری تهران را آغاز کند و در نهایت اطلاعات به دست آمده را روی پلتفرم «بلد» ارائه دهد.
طبق توافقات صورت گرفته میان گروه شرکت‌های هزار دستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، قرار است طی هفته‌های آینده تفاهم‌نامه‌ای به منظور اجرایی شدن برنامه‌های این دو برای هوشمند‌سازی شهر تهران به امضا برسد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

استفاده از سامانه یکپارچه داتین در بانک سپه نهایی شد. به گزارش پیوست، پس از نهایی شدن ادغام ۴ بانک و یک موسسه اعتباری نظامی در بانک سپه مقرر شد بانک سپه از سامانه یکپارچه داتین استفاده کند. ۱۷ اسفند ماه گذشته مصوبه استفاده از کُر داتین که یکی از شرکت‌های وابسته به هلدینگ فناپ است به بانک سپه ابلاغ شده بود.
شرکت داتین مدیریت و راهبری سامانه یکپارچه بانکی هلدینگ فناپ را بر عهده دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) در پیامی، "کاهش شکاف استانداردسازی" بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را به عنوان شعار پنجاهمین سال روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام کرد.
هولین ژائو در این پیام با اشاره به اینکه اتحادیه در سال جاری بر کاهش شکاف استانداردسازی تمرکز می‌کند، عنوان کرده است: تدوین استانداردها، یکی از ارکان اساسی ماموریت‌های ITU، به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌باشد. اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یک رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش کنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا کنید، این استانداردهای ITU هستند که این امکان را فراهم می‌سازند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

به گزارش پیوست، مدیرعامل پیام‌رسان گپ اعلام کرد مدل اتصال پیام‌رسان‌های منتخب به مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) برای ارئه خدمات دولت الکترونیکی و همراه تغییر کرده و برخلاف برنامه‌ریزی‌های انجام شده، گپ و سروش در حال‌حاضر امکان ارائه خدمات دولت الکترونیکی را نخواهند داشت.
مهدی انجیدنی، مدیرعامل پیام‌رسان گپ در گفت‌وگو با پیوست ضمن اعلام این خبر گفت:‌ «اسفند ماه سال گذشته سازمان فناوری اطلاعات به ما اعلام کرد خدمات دولت همراه که قرار بود از طریق دسترسی ما به مرکز ملی تبادل اطلاعات فراهم شود، از طریق یک شبکه جدید که برای بخش خصوصی طراحی شده و در قالب شبکه‌ای جدا از GSB دولت به ما ارائه شود.» به گفته او در حال‌حاضر روی شبکه مستقل ایجاد شده از GSB تنها دسترسی به سامانه شاهکار (شبکه احراز هویت کاربران) فراهم شده و هیچ سرویس دیگری از سمت دولت وجود ندارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

نشست کارگروه مدیریت بحران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مشاور وزیر و رئیس کارگروه، رئیس رگولاتوری و مدیران ارشد اپراتورهای ثابت و سیار در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

امکان ارائه خدمات رایگان به استارتاپ‌ها از سوی شهرداری در بودجه امسال شهرداری تهران پیش‌بینی شد.
به گزارش پیوست، طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در تبصره‌ی ۳۶ قانون بودجه شهرداری تهران که در روزهای پایانی سال گذشته به تصویب شورای شهر تهران رسید، شهرداری تهران ملزم شده تا خدماتی را به صورت رایگان در اختیار استارتاپ‌ها برای ارائه‌ی سرویس‌های نوین شهری قرار دهد و استارتاپ‌ها نیز در مقابل در صورت درآمدزایی با کمک این سرویس‌ها، باید سهمی از درآمدشان را در اختیار شهرداری قرار دهند.

ادامه مطلب