اپلیکیشن
الناز فرجی۲:۲۰ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن

اما ردیابی بچه ها ممکن است در یک شرایط اضطراری کافی نباشد . Angelsense ، یک اپلیکیشن و یک وسیله ی پوشیدنی است که هفته ی گذشته با یک ویژگی جدید برای چنین شرایط اضطراری ای به روز رسانی شد ، این ویژگی جدید first responder alert یا اولین هشدار پاسخگو نام دارد که به والدین درباره ی مکان فرزندشان هشدار میدهد و همچنین داده هایی مانند اینکه چقدر طول میکشد تا حرکت کنند و به این مکان ها برسند . این سیستم GPS و ردیابی توسط والدین ، دارون سومر و نری بن آذار طراحی شد که  فرزندانی مبتلا به اوتیسم دارند و به دنبال راهی بهتر برای پیگیری محل تقریبیشان بودند .
این ردیاب GPS پوشیدنی ، کوچک ، مستطیل شکل و همراه با سنسور است . در جیب جا میشود یا توسط آهن ربای درونی اش به لباس ها میچسبد . و اپلیکیشنی دارد که داده های مکان را هر 10 ثانیه جمع میکند و میتواند به والدین در شرایطی که حس کند گوشی بچه در حال تکان خوردن است هشدار  دهد . این وسیله شامل یک میکروفون میشود بنابراین والدین میتوانند گوش کنند تا از وضعیت باخبر شوند ؛ بر اساس گفته های وبسایت angelsense ، باتری اش میتواند 12 تا 14 ساعت دوام بیاورد . با یک کلیک والدین میتوانند پیامی به لیستی از مخاطبین با جزئیات درباره ی مکان فرزندشان بفرستند ، مانند عکس های google street view  (دید خیابانی گوگل) و مسیر هایی که شما را به آنجا میرساند . اپلیکیشن همراه angelsense اطلاعات جدید مکان، نقشه و عکس های خیابان ها را  را به کاربران میفرستد و آن ها را به روز رسانی میکند .
بر اساس مطالعاتی  در سال 2012 در pediatrics ، 49 درصد والدین با فرزندی که مبتلا به اوتیسم است ، گفتند که فرزندشان از 4 سالگی تلاش میکرده که این سو و آن سو پرسه بزند یا فرار کند . پرسه زدن میتواند به خطر های زیادی منجر شود مانند  خطر های وسایل نقلیه یا غرق شدن . سازمان ملی اوتیسم 32 مورد مرگ  مربوط به پرسه زدن را در سال 2015 ثبت کرد . بنیان گذار دوم این وسیله ، بن آذار به mashable گفت " من دقیقا میدانم خانواده ها چه حسی دارند و این را قبلا تجربه کرده ام . " angelsense برای اولین بار در سال 2014 راه اندازی شد . این سیستم از همین حالا هم جان بچه ای 17 ساله مبتلا به آتیسم از برانکس را نجات داده است و بن آذار گفت که این بچع ، هانزل ؛ خانه را ترک کرد و اطراف منهتن و کوئینز پرسه میزد . مادر هانزل قادر بود تا از "اولین هشدار پاسخگو" استفاده کند تا مکانش را شناسایی کرده و او را به سلامت و با کمک دیگران به خانه بازگرداند . در اوایل سال 2015 ، دختری 15 ساله با سندرم آسپرجر از نزدیکی خانه شان در دالاس، تگزاس دزدیده شد . سومر ، یکی از بنیان گذاران گفت " angelsense به مادرش هشدار داد که دخترش به مکانی خارج از انتظار رفته است . "
مادر از ویژگی گوش دادن دستگاه استفاده کرد و کشمکش آن ها را در حین آسیب دیدن دختر شنید . سومر اضافه کرد " آدم ربا ردیاب دختر را دید و پرسید این چیست .بعد از اینکه دختر گفت که این ردیاب GPS است او اصرار کرد که دختر آن را دربیاورد . اما دختر به او گفت که فقط مادرش میتواند با یک کلید مخصوص آن را در بیاورد ، بنابراین آدم ربا فرار کرد . "  مادرش ، کتی گیلری ؛ درباره ی این تجربه اش در یک پست در بلاگ نوشت ، عنوان کرد که با اطلاعات ردیابی Angelsense ، پلیس قادر بود که آدم ربا را پیدا کند . البته قطعا ممکن است که دسترسی بیش از حد به مکان فرزند میتواند استرس  بیشتری ایجاد کند و باعث شود که والدین با وسواس زیادی وضعیت فرزندشان را چک کنند .


وسایل ردیابی مشابه angelsense هم وجود دارد . مانند pocketfinder و amber alert GPS ، اما آنها راحت کنده میشوند و خیلی از آنها ویژگی فرستادن پیام هشدار ندارند . برای بچه هایی که ممکن است وسیله را از لباسشان بکنند ، کمربند Angelsense به قیمت 19.99 دلار آماده ی فروش است که تنها میتواند با یک آهن ربا باز شود . تیم مراقبت مشتری که آماده ی کمک در رابطه با سوال ها یا در شرایط اضطراری است ؛ از مادران فعال در جامعه ی اوتیسم تشکیل شده که از اپلیکیشن استفاده میکنند . angelsense تا 31 ام ژانویه به قیمت 59 دلار آماده ی فروش است و بعد از آن نیز قیمتش 149 دلار میشود . اپلیکیشنش از طریق اندروید (google play) و iOS ( iTunes) قابل دانلود کردن است .

برچسب هاautismchildren
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

Lexus IS که بطور کامل از تکه های مقوا ساخته شد