ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر

به گزارش سیتنا، وحید صدوقی در نشست تخصصی افزایش ۲.۵ برابری بازارهای ICT در برنامه‌ی ششم توسعه به ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در همراه اول پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه درآمدهای ایجاد شده تناسب چندانی با حجم سرمایه‌گذاری‌ها ندارد و اگر قرار باشد به افزایش دو و نیم برابری بازار برسیم نیاز به سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی است.
وی با بیان اینکه با استفاده از سیستم‌های هوشمند در بخش‌های مختلفی مانند صنعت برق امکان صرفه‌جویی چشمگیری وجود دارد، گفت: به عنوان مثال در حوزه‌ی برق این امکان وجود دارد که با هوشمندسازی، حدود دو تا سه میلیارد تومان صرفه‌جویی کرده و این هزینه به جای اینکه صرف توسعه‌ی نیروگاه‌ها شود، در بخش ICT مصرف شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با اشاره به سرمایه‌گذاری‌هایی که در کشورهای مختلف صورت می‌گیرد، گفت: چین با جمعیتی معادل ۱.۴ میلیارد نفر بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار سایت 4G دارد که اگر با این رقم قیاس کنیم تعداد سایت‌های ما هم باید به ۱۰۰ هزار عدد برسد.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که توسعه‌ی این بخش نیاز به منابع مالی دارد، ما تعهد داده بودیم که در شهرها این کار را انجام دهیم و تا سه ماه آینده کل شهرهای کشور به نسل سه و چهار مجهز می‌شود، اما برای توسعه‌ی نسل‌های سه و چهار در روستاها واقعا زیرساخت لازم وجود دارد.
صدوقی همچنین عنوان کرد: تا قبل از خصوصی‌سازی، درآمدهای مخابرات در روستاها صرف شده و درآمد موبایل در روستا سرمایه گذاری می شد.
مدیرعامل همراه اول افزود: با سرمایه گذاری های صورت گرفته، امروز ۴۴ هزار روستا تحت پوشش نسل دو ارتباطی قرار گرفته و در این هشت سال خصوصی سازی بالغ بر ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب خزانه دولت واریز کرده‌ایم.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه