کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۰ آبان

پس از شایعات، حالا IBM خرید کسب‌‌وکار نرم‌افزاری متن‌باز رایانش ابری، Red Hat را با قیمت هر سهم ۱۹۰ دلار و به ارزش کل ۳۴ میلیارد دلار تائید کرد. IBM گفت این معامله هم‌اکنون توسط هیئت‌مدیره‌ی هر دو شرکت پذیرفته شده، اما همچنان موضوع، سهامداران شرکت Red Hat و تائیدیه‌های قانونی است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، خرید احتمالا در اواخر نیمه‌ی ۲۰۱۹ نهایی می‌شود.
این معامله در کل مرتبط با IBM است که هنوز تکیه بر تجارت سرور قدیمی‌اش را ادامه می‌دهد – و قدم بزرگی برای آن در بخش سرورهای رایانش ابری، و مخصوصا خدمات رایانش ابری است که با معماری‌های مبتنی بر رایانش ابری و داخلی ترکیب شده. این همان چیزی است که این دو شرکت از ماه می سال جاری تاکنون در حال کار بر روی آن هستند.
Red Hat واحد مجزایی در داخل تیم Hybrid Cloud خواهد بود، تیمی که هم اکنون تجارت ۱۹ میلیارد دلاری IBM است و تمرکز بر روی نرم‌افزارهای متن‌باز را ادامه می‌دهد.
IBM می‌گوید کسب‌وکار ترکیب شده‌ی این دو شرکت قادر به ارائه‌ی نرم‌افزارها در سرویس‌های لینوکس، Kubernetes، مدیریت چندین پلتفرم رایانش ابری، و مدیریت اتوماسیون است. IBM همچنین افزود با وجود همراهی این دو شرکت، به ایجاد همکاری‌ها با تامین‌کنندگان رایانش ابری دیگر، شامل AWS، Azure ،Google Cloud و Alibabab در کنار IBM Cloud  ادامه می‌دهد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه