ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ آبان

به گزارش ایلنا، مسعود کرباسیان در مجمع بانک صنعت و معدن گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای و تخصصی است که انتظار می‌رود در رونق بخش صنعت، معدن و تجارت اقدامات مهمی را به انجام برساند. البته برای رونق این بخش‏‌ها نباید بانک صنعت و معدن تنها باشد بلکه صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه‌ی صادرات و مدیریت صنعتی هم باید حمایت و کمک‌هایشان را دریغ نکنند.
وی افزود: در ابتدا قرار بود بانک توسعه‌ی تعاون حمایت‏‌های لازم را در بحث صنایع کوچک و متوسط داشته باشد و باید این موضوع در زمان مشخص مورد بررسی قرار گیرد، از طرفی بانک ایران و اروپا با توجه به شرایط پسابرجام می‌تواند به عنوان یک بانک قدرتمند عمل کند.
کرباسیان ادامه داد: در بحث فاینانس نیز که حدود ۳۰ میلیارد دلار است بیشتر به دو بخش طرح‌‏های صنعتی و آب پرداخته شده که اگر بتوانید بخش خصوصی را نیز در بحث فاینانس مشارکت دهید، آن‏ها نیز می‌‏توانند در جهت رونق صنعت کمک کننده باشند و بسیار مطلوب است.
وی در خصوص نوسازی صنایع عنوان داشت: در رشد ۸ درصدی سالیانه برنامه‌ی ششم ۷.۲ درصد آن بحث افزایش بهره‏‌وری است بدین معنی که نیاز به نقدینگی، نوسازی، پُرکردن ظرفیت‏‌های خالی و استفاده از زمینه‏‌های صادراتی احساس می‌شود که باید در برنامه‌‏های راهبردی لحاظ شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: موضوع شرکت‏‌های دانش ‏بنیان از موارد مهمی است اما متاسفانه فضای این بخش در سیستم بانکی کشور خالی است و باید حمایت‏‌های لازم از دانش ‏بنیان‌‏ها و استارتاپ‌‏ها صورت گیرد.
وی گفت: در زمینه‌ی معادن باید سیاست‌های وزارت صنعت را دنبال کنیم. در وزارت نفت بخش‌‏های اکتشاف، بهره‌‏برداری و نگهداری تجمیع شدند و اقدام پسندیده‌‏ای بود، اگر امکان این اقدام در بخش معادن هم وجود داشته باشد، خالی از لطف نیست.
کرباسیان افزود: از محورهای مهمی که در بودجه کشور وجود دارد اشتغال، دانش‏‌بنیان‌‏ها، پروژه‏‌های زیست محیطی و اصلاح ساختار در بخش‌‎های انرژی، یارانه و صندوق بازنشستگی‎ است که سه بخش اول مرتبط با حوزه‌ی فعالیت بانک صنعت و معدن است و خواهش بنده این است که به این حوزه‌‏ها بیشتر توجه شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه