تکنولوژی
الناز فرجی۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ ارديبهشت

فضاهای خالی ساختمان های استفاده نشده میتوانند پتانسیل داشته باشند . البته به زندگی برگرداندن این فضاهای خالی نیاز به کار زیاد دارد اما معماری و طراحی شرکت kraaijvanger به دنبال این است تا از حجم کار با آشپرخانه و دستشویی مقیاسی hub کم کنند . hub برای اولین بار برای رقابت به سرپرستی havensteder در سال 2015 طراحی شده بود . به عنوان بخشی از جشن های قرن . این رقابت از شرکت کنندگان این را میپرسید " ما چگونه در آینده زندگی خواهیم کرد ؟ " طراحی kraaijvanger برنده شد چون تمرکزش روی تاثیر و سادگی بود . hub همه ی وسایل لازم خانه را دارد و آنها را در یک واحد 15 متر مربعی از قبل آماده جای میدهد . این ساختار از وصل کننده های lamelli ، تخته های ثابت و تخته های فشرده شده استفاده میکند و این واحد شامل آشپزخانه ، دستشویی با توالت ، و سیستم گرمایی و صدا و اتصال اینترنت میشود .
وصایل داخل hub به برق موجود وصل اند و با یک لوله و سیم در پایه وصل میشوند . طراحی از قابل آماده شده یعنی این واحد ها میتوانند در چند روز نصب شوند و فضای خالی سریعا تبدیل به  خانه یا دفتر میشود. 


hub های تکمیلی هم موجود هستند . اولین آنها در ماه ژانویه در محله ی zomerhofkwartier روتردام نصب شده و همراهش bedhub بود تا فضایی برای خواب فراهم کند . دیگر امکانات ممکن است سبزی کاشتن داخل خانه ی hub باشد ، یک hub خورشیدی با پنل های pv و دیوار نیرو و huv تکنو مجهز به تکنیک . kraajvanger میگوید که ایده ی hubs استفاده شده ، بیشتر از اینکه خریده شود و به ما امکان باقی ماندن و استفاده از چیزهایی را بدهد که استفاده نمیکردیم . با نمونه ی اولیه ی آن کمپانی به دنبال توسعه ی رایجی قبل از فروشش است ، این کار فعلا در هلند صورت میگیرد و قیمت هم اعلام نشده است.

برچسب هاHubHome
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

اگر به دنبال ویندوز اورجینال هستید، ویندوز 10 را با این کاور خریداری کنید