نرم افزار
مصطفی طبری۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۲ مهر

عبارت آشنای "گوگلش کن" را حتماً شنیده اید، عبارتی که ما را فوراً به یاد موتور جستجوی گوگل می اندازد. اما آیا تاکنون فکر کرده اید چه تعداد جستجو و به چه صورتی انجام می شوند؟
آمیت سینگال نایب رییس موتور جستجوی گوگل در کنفرانس Code/Mobile اعلام کرد این موتور جستجو ماهیانه میزبان 100 میلیارد جستجو می باشد. به علاوه، بیش از نیمی از این جستجوها از طریق دستگاه های همراه صورت می گیرند. این دستگاه ها شامل موارد مجهز به صفحه نمایش بزرگتر از 6 اینچ نظیر تبلت ها نمی شود.
به لطف فناوری تشخیص صدا و ویژگی هایی نظیر Google Now اکنون نحوه انجام جستجوها به کاربر و توانمندی های دستگاه مورد استفاده اش بستگی دارد. شما می توانید از جستجوی متنی و مرسوم استفاده کنید و یا از طریق ارتباط کلامی با گوشی هوشمندتان، اطلاعات مورد نظر را بدست آورید.
به گفته سینگال جستجو به آن صورتی که ما تصور می کنیم نحوه تعامل شما با پردازش داده هاست. این پردازش ممکن است در یک دستگاه با نمایشگر 4 تا 6 اینچی، در یک دسکتاپ و یا یک گجت هوشمند 1 اینچی صورت بگیرد.
گوگل تاکنون بیش از 100 میلیارد لینک را از درون اپلیکیشن های مختلف ایندکس کرده است.
همچنین گوگل هفته گذشته از ویژگی Accelerated Mobile Pages رونمایی کرد که براساس آن صفحات وب بطور بهینه تری طراحی شده و در نتیجه در دستگاه های همراه با سرعت و سادگی بیشتری می توان آنها را مشاهده کرد.

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

مطالعات نشان میدهد که گوگل میتواند کاری کند که شما احساس کنید باهوش تر هستید