تکنولوژی
مصطفی طبری۱۵:۰ - ۱۳۹۴ جمعه ۲۷ شهريور

تنها چند ماه پیش بود که سونی دوربین بروز شده A7R II را عرضه کرد که دوربین بسیار خوبی هم بود. اما این شرکت ژاپنی متوقف نشده و حالا دوربین بروز شده دیگری با عنوانA7S II  را روانه بازار کرده است. اگرچه بر روی کاغذ، مشخصات فنی این دوربین فرق زیادی با مدل قبلی اش ندارد، اما ظاهراً سونی عملکرد دوربین در شرایط نوری نامطلوب را تا حد زیادی بهبود بخشیده است.


برای اینکه سونی به ما نشان دهد این دوربین جدید تا چه حدی در شرایط نوری ضعیف خوب عمل می کند، دو دوربین A7S II را در یک اتاق با نور کم قرار داد تا از چند گل و ظرفی چرخنده حاوی سوشی عکس بگیرند. هر دو دوربین توانستند تا حد زیادی نور موجود در محیط را جذب کرده و تصاویری بسیار عالی را به ثبت برسانند. در واقع برخلاف سایر دوربین ها که در حساسیت ISO 32000 تصاویری برفکی را ارائه می کنند، این دوربین تصاویر بسیار مطلوبی را ثبت کرد.
دوربین جدید سونی قادر است حداکثر حساسیت 409600 را ارائه دهد که البته بر روی کاغذ بهبود قابل توجهی محسوب نمی شود اما باید به شما بگویم تصاویری که توسط این دوربین ثبت می شود هیچ شباهتی با نمونه های ثبت شده توسط A7S ندارد.


در واقع اگرچه با مشخصاتی مشابه سر و کار داریم، اما تفاوت های گسترده ای نیز مشاهده می شود. هر دو ورژن A7S از یک سنسور فول فریم 12 مگاپیکسلی به همراه موتور پردازشگر BIONZ X بهره می برند. همچنین طراحی جعبه ای و کلاسیک دوربین های خانواده A7 تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده و اگر با A7R II کار کرده باشید به خوبی با دوربین ارتباط برقرار خواهید کرد. این دوربین استحکام و وزن بیشتری نسبت به دوربین RX100 II سونی را ارائه می کند.
به اعتقاد ما دوربین A7R که سال گذشته عرضه شد بیشتر یک دوربین فیلمبرداری عالی بود تا یک دوربین عکسبرداری، بنابراین سونی این بخش را بار دیگر بهبود داد. ویژگی برجسته در این بخش عدم نیاز به یک ضبط کننده خارجی برای فیلمبرداری 4K است. همچنین فیلم های ثبت شده در شرایط نوری نامطلوب اکنون تا حد زیادی شفاف تر شده اند. سونی امروز اعلام کرد که نسخه ارتقا یافته A7S قادر به فیلمبرداری با فشرده سازی 14 بیتی و یا فرمت غیرفشرده RAW نیز می باشد، بنابراین می توان انتظار داشت که در شرایط نوری بسیار نامطلوب، فیلم هایی با کیفیت بهتر را ضبط کنیم.
سونی در این دوربین از سیستم فوکوس خودکار 169 نقطه ای به همراه لرزشگیر اپتیکال 5 محوره استفاده کرده تا تا در ثبت تصاویر هرچه شفاف تر و بدون تاری به کاربر کمک کند.

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۹ شهريور
آقا دمتون گرم من خیلی دنبال خبر از این دوربین بودم لطفا اطلاعات بیشتری ازش بزارید
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

آیا می خواهید بهترین تصاویر را با اکشن کم سونی ضبط کنید؟ فیلم جدید سونی به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید چنین کاری انجام دهید