تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۱ تير

به گزارش مهر به نقل از انگجت، موتور یاد شده توسط ربات‌ها برای تولید انواع ربات‌ها قابل استفاده است و مزیت مهم این کار کاهش هزینه‌های تولید، ارتقای سرعت و امکان اعمال تغییرات مختلف و شخصی‌سازی ربات‌هاست.
موتور یاد شده تنها از پنج بخش تشکیل شده که همگی مستحکم و در عین حال منعطف هستند و قطعاتی الکترومغناطیسی، یک سیم پیچ و یک آهن ربا را در بر می‌گیرند. ربات‌ها می‌توانند قطعات دیگری را به این موتور ضمیمه کنند تا ربات‌هایی برای خزیدن، پریدن، چنگ زدن، هل دادن و انجام اقدامات دیگر تولید شود.
در واقع این موتور از برخی جهات مشابه با قطعات اسباب بازی لگو است که از آن برای تولید اسباب‌بازی‌های مختلفی استفاده می‌شود. ربات‌هایی که بدین شیوه طراحی شده‌اند، بسیار قدرتمند بوده و می‌توانند اجسامی را بلند کنند که بسیار سنگین‌تر از خودشان هستند. البته با اعمال تغییراتی در طراحی می‌توان توانمندی‌های ربات‌های یاد شده را افزایش داد.
پژوهشگران ام آی تی تولید این موتور را گام اول برای تولید انبوه و ساده ربات های چندکاره توصیف کرده اند که می تواند فرایندهای تولید ربات را در جهان استانداردسازی و ساده کند. همچنین از این طریق می توان رباتهای کوچکی را تولید کرد که بتوانند در فضاهای محدود حرکت کنند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه