ایران
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر

به گزارش فارس، معاون رگولاتوری در پیگیری از مبنای قانونی افزایش تعرفه‌ی بسته‌های اینترنت همراه و افزایش نرخ مکالمه موبایل، گفت: اپراتورها هنوز از حد مجاز تعرفه خارج نشده‌اند اما تعرفه‌های فعلی تقریبا در سقف است و نمی‌تواند بیشتر گران‌ شود.
مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ی افزایش تعرفه‌ی بسته‌های اینترنت موبایل و اخیراً افزایش نرخ مکالمه اپراتورهای اول و دوم که آیا در چارچوب قانون است، گفت: در شرایط فعلی اپراتورهای موبایل هنوز در چارچوب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عمل می‌کنند و از حدود مقررات خارج نشده‌اند.
وی در پاسخ به این سوال که مشترکان تلفن همراه از بالا بودن تعرفه‌ی بسته‌های اینترنت موبایل و شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی اینترنت ثابت از پایین بودن تعرفه‌ی اینترنت موبایل اپراتورهای موبایل انتقاد دارند، گفت: تعرفه‌ها کف و سقف دارد و اپراتورها در بازه‌ی مجاز می‌توانند تعرفه تعریف کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که برخی اپراتورهای اینترنت ثابت معتقدند که اپراتورهای موبایل کف تعرفه را رعایت نمی‌کنند و به اصطلاح زیر فروشی می‌کنند که این کار بازار اینترنت ثابت را به هم زده است، گفت: اپراتورها موظف‌اند در چارچوب مقررات تعرفه تعریف کنند و در صورت خروج از سقف یا کف تعرفه تذکر می‌دهیم و با آن‌ها برخورد می‌کنیم؛ اما در مواردی نیز شاهد بودیم که اپراتورهای موبایل کف را رعایت نکردند که به آن‌ها تذکر دادیم.
حقی در پاسخ به این سوال که مشترکان از افزایش چند باره‌ی تعرفه‌ها از جمله تعرفه‌‌ی بسته‌های اینترنت موبایل گلایه دارند و می‌پرسند تا کی قرار است تعرفه‌ها همچنان افزایش یابد، گفت: تعرفه‌های فعلی در حدود سقف تعرفه‌ها است و دیگر بیشتر از این نمی‌تواند شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه