گوناگون
مصطفی طبری۶:۳۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور

بطور کلی دو نوع طناب بازی(راه رفتن روی طناب) در دنیا وجود دارد؛ یک نوع طناب بازی که همه آن را می شناسیم و در برنامه های نمایشی یا ماجراجویانه دیده ایم. اما یک نوع دیگری از آن نیز وجود دارد که مربوط به معرفی یک تکنولوژی سطح بالا در روبروی تعداد زیادی افراد می شود. در واقع این موضوع هیچ ارتباطی با طناب ندارد اما باور کنید هر دو نوع از میزان بالایی ریسک و سابقه شکست های متعدد در تاریخ برخوردار هستند!
ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت تقریباً چنین شرایطی را تجربه کرد و در واقع اولین طعم شکست در معرفی یک تکنولوژی سطح بالا را به شکلی بسیار عالی مدیریت کرد.
در جریان کنفرانس Salesforce Dreamforce در غروب چهارشنبه که در سانفرانسیسکو برگزار شده بود، نادلا از یک گفتگو نشسته و آرام، بلند شده و بصورت ایستاده به معرفی ویژگی های برجسته ویندوز 10 پرداخت. نادلا قصد داشت نشان دهد که چگونه کورتانا می تواند در تحلیل های تجاری مورد استفاده قرار گیرد.
وی با قابلیت تشخیص چهره در هنگام لاگین کردن ویندوز 10 شروع کرد و سپس از کورتانا یک سوال حساس تجاری و استراتژیک پرسید:
"به من نشان بده کدام یک از فرصت هایم در معرض بیشترین خطر قرار دارند."
نخستین تلاش کورتانا برای فهم این جمله این بود: "به من نشان بده در این فرصت شیر بخرم."، حضار خندیدند اما نادلا بی توجه به آنها مجدداً تلاش کرد.
"نه این چیزی نیست که می خواهم."
نادلا کم کم متوجه شده بود که کورتانا متوجه منظورش نشده و با بیان جمله " Come on" دلخوری خودش را نشان داد.
سرانجام وی گفت که نه ظاهراً به نتیجه نخواهیم رسید.
خوشبختانه یکی از افراد در پشت صحنه هوای نادلا را داشت و کاری کرد که نتایج درستی به دست وی برسد. جالب اینکه نادلا حتی ذره ای هم احساس سرخوردگی نکرده و به ارائه طولانی مدت خودش ادامه داد.
در واقع می توان گفت که نادلا این هنر را از موسس و مدیرعامل سابق مایکروسافت، بیل گیتس یاد گرفته است. بیل گیتس در سال 1997 در جریان معرفی ویندوز 98 شرایطی فجیع تر را تجربه کرد اما با خنده آن را مدیریت کرده و به ادامه ارائه اش پرداخت.

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

نوار ابزار ویندوز ۱۰ را سازمان‌دهی کنید