گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان

تابستان گذشته، گوگل Bitmoji را با راه‌اندازی استیکرهای "Mini" در اپلیکیشن صفحه‌کلیدِ Gboard معرفی کرد. این برنامه با استفاده از یادگیری ماشین، استیکرهای مصور بر اساس سلفی‌های کاربران تولید می‌کند. حالا، گوگل Mini Stickerهای خود را با عرضه‌ی چیزی که آن را "Emoji Mini" می‌نامد، گسترش می‌دهد. این بدان معنا است که استیکرهای در اندازه‌ی ایموجی شبیه کاربر به نظر می‌رسند.
گوگل می‌گوید، همانند راه‌اندازی اولیه‌ی استیکرهای ایموجی، ایموجی جدید هم با به کار گرفتن تکنیک‌های یادگیری ماشین ایجاد می‌شود.
این شرکت می‌گوید، ایده‌ی کار این است که به افراد راهی برای استفاده از ایموجی بدهد که آن‌ها احساس کنند بهتر نشان دهنده‌ی حال واقعی‌شان است. با این قابلیت جدید، کاربر می‌تواند رنگ موی کاملا متفاوتی، مانند سبز، آبی، یا خاکستری داشته باشد. ایموجی می‌تواند کلاه و عینک هم بپوشد.
در توضیح روند کار این ایده، گوگل می‌گوید از شبکه‌ی عصبی مصنوعی برای نشان دادن انواع رنگ پوست‌ها، مدل‌های مو، و لوازم جانبی استفاده می‌کند که به خوبی بتواند بیانگر حالت کاربر باشد.
درحالیکه ممکن است این کاری معمولی به نظر برسد، ایجاد ایموجی و مخصوصا ایموجی شخصی شده، می‌تواند عامل محرکی خوبی برای برنامه‌های پیام‌رسان باشد. اپل، Animoji هوشمند و Memoji سفارشی شده‌اش را به عنوان ویژگی‌های شاخص تلفن‌های جدید مجهز به Face ID خود تبلیغ می‌کند. اسنپچت با خرید Bitmoji به کاربرانش دسترسی به ابزارهای بیشتر برای ابزارهای خلاقانه را می‌دهد. سامسونگ هم به کاربران اجازه‌ی ایجاد emoji هوش مصنوعی را می‌دهد که بسیار شبیه به کاربر است.
گوگل اضافه کرد، Emoji Miniهای جدید در تمامی زبان‌های Gboard در دسترس هستند و بر روی دستگاه‌های مبتنی بر iOS و اندروید در دسترس خواهند بود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه