سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

تنها یک هفته پس از آنکه سامسونگ از گوشی تاشوی خود رونمایی کرد، بدون تشریفات جدیدترین SoC خود با عنوان Exynos 9820 را معرفی کرد. جدیدترین سیلیکون ۸ هسته‌ای در سری ۹ از واحد پردازش عصبی (NPU) برای برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی، پردازنده‌ی سفارشی نسل چهارم، و مودم پیشرفته‌ی LTE بهره می‌برد که قادر است سرعت را تا ۲ گیگابیت در ثانیه بالا ببرد.
بر طبق خبر سامسونگ، معماری "سه کلاستر" جدید Exynos 9820، شامل دو هسته‌ی طراحی شده‌ی سفارشی، دو هسته‌ی ARM Cortex-A75 با کارایی بالا، و چهار هسته‌ی Cortex-A55 با انرژی موثری است که بر روی پردازنده‌ی ۸ نانومتری FinFET طراحی شده. تراشه‌ی جدید ۱۵ درصد بهبود عملکرد چند هسته‌ای در زمان هماهنگ شدن با زمان‌بند بهبودیافته ارائه می‌دهد. در عین حال، عملکرد تک هسته‌ای ۲۰ درصد بهتر از نسل قبل است و در مجموع بهره‌وری کلی آن ۴۰ درصد بهبود یافته است. 
سامسونگ ادعا می‌کند NPUی استفاده شده در تراشه‌ی جدید، وظایف هوش مصنوعی را حدودا ۷ برابر سریع‌تر از نسل قبل Exynos 9820 انجام می‌دهد. قابل ذکر است Exynos 9820 اولین SoC با پردازنده‌ی هوش مصنوعی است.
همانند Exynos 9180، تراشه‌ی Exynos 9820 بخش امنیتی دارد که اطلاعات شخصی و بیومتریک (همچون اسکن‌های چهره و اثر انگشت) را جداگانه ذخیره و مدیریت می‌کند. سامسونگ می‌گوید انتظار دارد تراشه‌ی جدیدش تا پایان سال ۲۰۱۸ به تولید انبوه برسد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه