کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

سود سه ماهه‌ی سامسونگ و درآمد آن به دلیل کاهش تقاضا برای تراشه‌های حافظه در طول سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۸ از تخمین‌ها عقب ماند، درست در همان دوره‌ای که اپل هم شاهد فروش‌های ضعیفی در چین بود.
بر اساس نتایج مالی منتشر شده در روز سه‌شنبه، درآمد عملیاتی این شرکت کره‌‌جنوبی در این سه ماهه به ۱۰.۸ تریلیون وون (۹.۶ میلیارد دلار) سقوط کرد، پیش‌بینی تحلیلگران بلومبرگ برای این بخش از درآمد شرکت ۱۳.۸ تریلیون وون بود.
تیره شدن روابط چین و ایالات متحده – دو مقصد بزرگ صادراتی سامسونگ – بر تقاضای تراشه‌های حافظه استفاده شده در هر چیزی از PCها گرفته تا دستگاه‌های موبایل ضربه زد، و فشار بر تلاش شرکت در احیای کسب‌وکار تلفن هوشمندش را بالا برد. سازنده‌ی آیفون هم به عنوان یکی از مشتریان اصلی اجزا آن، هفته‌ی گذشته، زمانیکه چشم‌انداز فروش خود را برای اولین‌بار در دو دهه‌ی گذشته کاهش داد، بازارهای جهانی را بهت زده کرد.
Song Myung-sup، تحلیلگر شرکت Hi Investment & Securities درباره‌ی نتایج سامسونگ گفت "این یک شوک است. تنها اپل نیست که اجزا از سامسونگ نمی‌خرد، بلکه این شامل تولیدکنندگان PC، سرور، و گوشی‌های هوشمند هم می‌شود. در حالیکه جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین بر آن‌ها تاثیر گذاشته، این مشتریان نه تنها قیمت‌های جاری را قبول نمی‌کنند، سامسونگ با فشار برای کاهش قیمت‌های تراشه مواجه است."
درآمد کل شرکت هم در مقایسه با ۶۲.۶ تریلیون وون تخمین تحلیلگران، در سه ماهه‌ی چهارم با ۱۱ درصد افت به ۵۹ تریلیون وون رسید.
در حالیکه سامسونگ همچنان بر فروش‌ گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان رهبری می‌کند، توسط سازندگان گوشی چینی همچون هواوی تحت فشار است. این شرکت کره‌جنوبی امیدش را به تلفن‌هایی با صفحه‌نمایش تاشو بسته است که قصد دارد همراه با پرچمدار مدل Galaxy S10 در سال جاری به فروش برساند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه