ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت

به گزارش فناوران، عضو هیات مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی به ما پیشنهاد داده است به جای حذف نماد اعتماد الکترونیکی جهت دریافت درگاه، مراحل اعطای آن را ساده و سریع کند که با شرایطی ما از این پیشنهاد استقبال می‌کنیم.
روز گذشته در خبری که به نقل از ایبنا در روزنامه‌ی فناوران منتشر شد رمضان علی صادق‌زاده رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی در خصوص اعطای درگاه پرداخت اینترنتی به اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیکی گفت: به موجب مجوز مقررات زدایی و دستور وزارت اقتصاد و امور دارایی، مجوز «ای نماد» که مجوز رسمی برای فعالیت در حوزه‌ی تجارت الکترونیکی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می‌شود را باید تمامی فعالان حوزه‌ی تجارت الکترونیکی داشته باشند اما در این میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بستری را برای تسهیل دریافت «ای نماد» برای اعضای عضو ایجاد کرده است اما همچنان برای استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی مجوز "ای نماد" ضروری محسوب می‌شود.
اظهار نظر صادق‌زاده در حالی بود که پیش از این سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرده بود با همکاری یک PSP، امکان دریافت درگاه بدون نماد اعتماد را فراهم کرده است.
در این باره جعفر محمدی عضو هیات مدیره و قائم مقام کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: مرکز توسعه‌‌ی تجارت الکترونیکی به ما پیشنهاد کرده است که به جای رویه‌ای که در همکاری با یک PSP در پیش گرفته‌ایم، فرایند جدید را برای اعطای نماد اعتماد در نظر بگیرد.
وی افزود: ما از این پیشنهاد استقبال کردیم به شرطی که دریافت ای نماد تسریع شود. همچنین از دوباره کاری در اعتبارسنجی متقاضیان پرهیز شود و همان اعتبارسنجی که نظام بانکی برای اعطای حساب جاری انجام می‌دهد، مورد قبول مرکز قرار گیرد. شرط دیگر ما هم این است که ای نماد شکل مجوز به خود نگیرد و در واقع مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی وارد بحث بیزینس مدل نشود.
محمدی تاکید کرد: در صورتی که مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی شروط ما را بپذیرد از پیشنهاد آن‌ها استقبال می‌کنیم و در نتیجه اعضای سازمان می‌توانند با استفاده از ای نماد از PSP مورد نظر خود نماد اعتماد بگیرند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه