ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد، صرفه‌جویی‌های میلیاردی در حوزه‌های مختلف با اجرای دولت الکترونیک را یک حقیقت غیرقابل باور اما ممکن دانست و افزود: نمونه‌ی بارز این موضوع استفاده از کارت‌های بانکی به عنوان کارت سوخت بود که قریب ۳۳۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت.
اکرم فداکار با اشاره به این که زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، لازمه‌ی تحول اقتصاد دیجیتال است، اظهار کرد: سهم حوزه‌ی IT از اقتصاد دنیا ۲۰ درصد است که سهم قابل توجهی محسوب می‌شود لذا لازم است که جهت توسعه‌ی اقتصادی کشورمان، این حوزه در تمام بخش‌ها لحاظ شود.
این مسئول پیوند حوزه‌ی آی‌تی به سایر دستگاه‌ها را لازمه‌ی توسعه‌ی اقتصادی و تغییر رویکردها هم راستا با علم نوین عنوان و تصریح کرد: رشد و توسعه‌ی تمام بخش‌ها مانند صنعت، معدن، خدمات، کشاورزی و شهرسازی و سایر حوزه‌ها با بهره‌گیری از زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات یک سیاست و اقدام متداول در کشورهای توسعه یافته است که برای تحقق آن‌ها در کشورمان نیازمند فعالیت‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازی هستیم.
وی نقش رسانه‌ها در ارتقای سطح فرهنگ جامعه برای پذیرفتن و در نهایت استفاده از حوزه‌ی آی‌سی‌تی با در نظر گرفتن واقعیت‌ها را ضروری خواند و گفت: ممانعت مردم از نصب دکل‌های تلفن همراه( BTS ) تنها یکی از ساده‌ترین نوع مقاومت‌ در برابر توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی است که در این باره نیازمند افزایش آگاهی و شناخت صحیح آن‌ها هستیم.
فداکار ادامه داد: مردم باید واقعیت‌ها را بدانند و رسانه‌ها می‌توانند حتی از طریق به چالش کشیدن این حوزه، نقش مهمی را در ارتقای آگاهی مردم و شفاف‌سازی ایفا کنند.
وی با تاکید بر این که حوزه‌ی فناوری اطلاعات تنها متولی تامین زیرساخت‌ها است و نقشی در تولید محتوا ندارد، گفت: همه‌ی نهادها باید به صورت مشترک در زمینه‌ی تولید و نظارت بر محتوای فضای مجازی نقش‌افرینی کنندهر چند که وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات نیز با برگزاری همایش‌ها، مسابقات و دیگر اقدامات در زمینه‌ی تولید محتوا همکاری دارد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه