ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۹ شهريور

مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به پارامترهای تاثیرگذار در نتایج ترابردپذیری بین اپراتورهای موبایل، درخواست‌های ثبت‌ شده برای ترابردپذیری را نزدیک به ۱.۵ میلیون اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، طرح ترابردپذیری شماره‌ها (MNP) که در طول سال‌ها درگیر اما و اگرهایی بود، در نهایت از سال ۹۵ اجرایی شد. به موجب این طرح، شرایطی فراهم می‌شود که مشترکان با حفظ شماره خود بتوانند اپراتور ارائه‌دهنده‌ی خدمات خود را عوض کنند. البته از زمان اجرای این طرح، آمار دقیق ترابرد بین اپراتورها توسط رگولاتوری ارائه نشده است و تنها خود اپراتورها در مقاطعی این آمار را منتشر کرده‌اند که علت این موضوع هم به گفته‌ی مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های ارتباطی سازمان، جلوگیری از تفسیر به رای از این آمار توسط اپراتورها است.
در ماه‌های ابتدایی اجرای طرح ترابردپذیری اشکالاتی وجود داشت که به گفته‌ی مسئولان امر با برگزاری جلسات مداوم کنترل پروژه با حضور نمایندگان اپراتورها، پیمانکار و ناظر، عملکرد سیستم بررسی شده و با اعمال نظارت و پایش مداوم پروژه، اشکالات موجود شناسائی، پیگیری و حل شده است.
همچنین احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده‌ی شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیر به نظیر مانند درخواست ترابرد سیم‌کارت دایمی به اعتباری و بالعکس، فعال نبودن سیم‌کارت، فعال‌بودن کمتر از سه ماه سیم‌کارت شماره‌ی مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادر شده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم‌کارت‌های دائمی را از دلایل رد درخواست ترابرد عنوان شد.
اما سیدمحمد امامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی آخرین آمار ترابردپذیری اظهار کرد: آخرین تعداد درخواستی‌های ترابردپذیری از ابتدا تا تاریخ ۳۱ مرداد، یک میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۳۰ مورد بوده است. البته ما نمی‌خواهیم اعلام کنیم تراز کدام اپراتور در ترابردپذیری برتر شده چون ممکن است اپراتور از این موضوع استفاده ‌کند و بگوید که در ترابرد اول است درصورتی که پارامترهای دیگری هم وجود دارد.
وی ادامه داد: تنها تعداد تراز، ملاک نیست، موارد دیگری از جمله کیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه‌ی کاربری هم وجود دارد و بعضی از این پارامترها به نحوه‌ی ارائه‌ی سرویس بر می‌گردد. ممکن است یک اپراتور در یک مدت زمان، سرویس خاصی ارائه دهد که در آن زمان مشترک به اپراتور ترابرد کند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این دلیل نمی‌شود اپراتوری که از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری که الان انتخاب کرده سرویسش مناسب است.
مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های ارتباطی رگولاتوری با اشاره به حداکثر تعداد تفاوت ترابرد ورودی و خروجی در اپراتورها بیان کرد: تراز ترابرد بین هر سه اپراتور عدد قابل توجهی نیست و کمتر از ۲۰ هزار تا است. یعنی تفاوت بهترین حالتی که اپراتوری مشترک بیش‌تری جذب کرده و بدترین حالتی که مشترک از دست داده، ۲۰ هزار بوده است. این تراز همیشه حفظ می‌شود و البته برای همراه اول که ۵۷ میلیون مشترک، ایرانسل که ۳۵ میلیون مشترک و رایتل که سه میلیون مشترک دارد، عدد قابل توجهی نیست.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه