ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ فروردين

عضو ناظر مجلس در کمیته‌ی تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می‌گوید اگر تصمیم نهایی در خصوص فیلتر تلگرام گرفته شده باشد، پس از ناآرامی‌های دی ماه و مربوط به بهمن و اسفند سال گذشته است؛ نه در سال جدید.
محمد کاظمی در گفتگو با خبرگزاری خانه‌ی ملت، با اشاره به زمزمه‌های مطرح شده درباره‌ی فیلتر تلگرام تا پایان فروردین ماه گفت: در جلسات کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تصمیمی بر فیلتر تلگرام گرفته نشده است. احتمالا تصمیم مورد اشاره در شورای عالی فضای مجازی گرفته شده است، ضمن اینکه خبر موثقی دراین خصوص به این کمیته ارسال نشده است؛ البته اخبار در خصوص فیلترینگ تلگرام موضوعیت داشته و این مسئله طی چند ماه گذشته بارها مطرح شده است.
نماینده‌ی مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی درباره‌ی اینکه تصمیم فیلتر تلگرام چه زمانی گرفته شده است، توضیح داد: در ماه‌های بهمن و اسفند مطالبی در خصوص تصمیم مقامات عالی درباره‌ی فیلتر تلگرام شنیده می‌شد و اگر تصمیم نهایی در این باره گرفته شده باشد، پس از ناآرامی‌های دی ماه و مربوط به بهمن و اسفند سال گذشته است؛ نه در سال جدید.
عضو ناظر مجلس در کمیته‌ی تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، معطل نگه داشتن اجرای این تصمیم را به دلیل شروع سال جدید دانست و افزود: فیلتر تلگرام اصلا بعید نبوده و کاملا محتمل است.
کاظمی‌پور با بیان اینکه موافق فیلترینگ تلگرام نیستم، افزود: البته از تصمیمات مسئولان در این خصوص اطلاعی ندارم، اما به نظر فیلتر تلگرام نمی‌تواند عامل موثری در کاهش برخی مشکلات باشد؛ هرچند که باید بر فعالیت این شبکه کنترل‌هایی صورت گیرد؛ اما نباید این امکانات و فضا را از مردم دریغ کرد.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از طریق تلگرام ارتزاق و معیشت می‌کنند، تصریح کرد: در شرایط سخت اقتصادی فعلی، فیلتر تلگرام به صلاح نیست.
عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: هیچ زمانی نمی‌توان مردم را برای انجام کاری از جمله استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی مجبور کرد؛ کمااینکه درجلوگیری از استفاده ماهواره هیچ موفقیتی علی رغم وجود قانون و مجازات‌ها حاصل نشد، بنابراین مردم را باید برای استفاده از امکانات داخلی قانع کرد زیرا با فشار، محرومیت و ممنوعیت نمی‌توان کاری را انجام داد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه