گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي

به دنبال حکم دادگاهی در مونیخ، اپل فروش آیفون  7 و 8 را از وب‌سایت و فروشگاه‌های این کشور متوقف کرد. در حکم دادگاه آمده است در این دو مدل آیفون مالکیت معنوی کوالکام مرتبط با صرفه‌جویی انرژی در گوشی‌های هوشمند نقض شده است.
با وجود اینکه این حکم حدودا یک ماه پیش صادر شد، کوالکام موظف بود برای عملی شدن آن ۱.۳۴ میلیارد یورو اوراق قرضه صادر کند که ظاهرا حالا انجام شده است. بررسی سریعی از سایت آلمانی اپل این تغییر را تائید می‌کند: تنها آیفون‌های XR ،XS و XS Max جدیدتر در این لیست قرار دارند و خبری از آیفون‌های 7 و 8 نیست. اپل قبلا گفته بود که قصد درخواست تجدید نظر در حکم دادگاه را دارد، اما حالاکه تصمیم گرفته شده است، این شرکت قادر به فروش این دو مدل در کانال‌های خرده فروشی خود نیست.
البته هنوز معلوم نیست که فروشندگان شخص ثالث و اپراتورها قادر به فروش این مدل‌ها هستند یا نه. کوالکام می‌گوید در این حکم از اپل خواسته شده تا آیفون‌های نقض‌کننده را از توزیع‌کنندگان شخص ثالث جمع‌آوری کند.
این ممنوعیت فروش در آلمان، جدیدترین دشمنی در حال تشدید بین اپل و کوالکام است و از زمانی آغاز شد که اپل اولین‌بار در سال ۲۰۱۷، کوالکام را به خاطر قیمت‌های غیر منصفانه برای تراشه‌های مودمش متهم کرد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه