گوناگون
الناز فرجی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱ مهر

وقتی صحبت از نیرو برای چراغ های دوچرخه میشود، دو گزینه ی اصلی وجود دارد : باتری هایی که باید شارژ یا عوض شوند ، و دینامو ها . دومی که در سمتی از لاستیک قرار میگیرد ، باید در یکی از برجستگی ها از پیش ساخته شده باشد ، یا نیاز به آهنربا دارد تا روی چرخ نصب شود ، در همه ی موارد، دینامو ها همچنین تاثیر ترمزی ظریف و کمی دارند .magnic light iC  مخترع آلمانی دیرک استرومن با اینحال چرخش چرخ را آزاد میگذارد و نیاز به نصب هیچ چیزی جز نور جمع و جور خودش ندارد . آیا این خیلی خوب است ؟ ما آخرین نسخه را امتحان کردیم تا بفهمیم . magnic light که اولین بار به عنوان یک پروژه ی کیک استارتر در سال 2012 معرفی شد ، در چند میلیمتری حاشیه ی چرخ دوچرخه نصب میشود و از چیزهایی که با نام "جریان سرگردان" معروفند استفاده میشوند . ساده تر بگوییم ، اینها جریان های سرگردانی هستند که در یک هادی جریان برق تولید میشوند ، زمانی که آن هادی جربان برق در معرض میدان مغناطیسی قرار بگیرد .
استرامن در آن زمان توضیح داد " حرکات تقریبی آهن ربا ها و جنس های هادی نزدیک آن جریان های سرگردان را در جنس های هادی تولید میکند . که در این مورد حاشیه ی فلزی است . این جریان های هادی میدان های مغناطیسی خودشان را دارند که توسط  هسته ی تولید کننده ی نور magnic یا magnic light جذب شده و با این روش نیروی الکتریکی تولید میکنند . " گرچه ممکن است که این نور های جادویی را به صورت تکی خرید، ما بسته ی کاملی دریافت کردیم که شامل دو چراغ جلو و یک چراغ عقب میشد . این بسته شامل همه ی سخت افزار های لازم برای گزینه های نصب مختلفی میشود ، که در واقع در ابتدا کمی خطرناک بود . هیچ کدام از قلاب ها ، پیچ ها و دنده ها بر چسب زده نیستند و اینکه کاربر بفهمد از کدام باید استفاده کند به عهده ی خودش است .
در طی فرایند نصب ؛ نور ها به عقب و جلوی ترمز وصل میشوند، که ثابت شده وقتی مشخص شد از چه قطعه ای میخواهیم استفاده کنیم استفاده از آن راحت خواهد بود . یکم خرده گیری لازم بود ، با این حال برای دستیابی به فضای بین نور و حاشیه ها ، فاصله ی خیلی پهن و تاثیر جریان سرگردان کار نمیکند ، اما فضای باریک و نورها به حاشیه ها ساییده میشوند . خوشبختانه وقتی فضا تنظیم شد میتواند چفت شده و رها شود ، و نور ها خودشان به صورت موقت وقتی که لازم باشد با یک مکانیزم رهاسازی سریع از قسمت های نصب شده جدا میشوند .
و بله ، قطعا کار خواهند کرد .


هر سه چراغ در سواری های شبانه بدون هیچ باتری یا سایش چرخی به ما نور خواهند داد . آنها هنوز میزان کمی از مقاومت چرخ را به همراه خواهند داشت ولی ما قطعا نتوانستیم پیدایش کنیم .
هر کدام از آنها با سرعت سواری 20 کیلومتر در ساعت 40 لومن تولید میکنند بنابراین قطعا از چراغ های روشن کننده ی جاده روشن ترند و این برای خیابان هایی که روشن هستند خوب است . بازده نور نیز بسیار مداوم و ملایم است ، به لطف ذخیره کننده ی برق که همچنین به چراغ ها این امکان را میدهد که وقتی کاربر بعضی جاها توقف میکند هم روشن بمانند. یک ویژگی که برای تجسم این محصول جدید توانایی انتخاب بین 4 حالت مختلف چراغ زدن است که در واقع بدون آن هم میتوانستیم کار کنیم .
به دلیل اینکه هیچ سوئیچ فیزیکی روی چراغ ها وجود  ندارد ، کاربر های باید حالت ها را با چرخاندن چرخ ها برای یک دقیقه عوض کنند تا بتوانند ذخیره کننده ی برق را عوض کنند . سپس ناگهان چرخ را نگه میدارند و منتظر میمانند که چراغ شروع به چشمک زدن کند ، سپس یکبار دیگر چرخ را میچرهانند تا چراغ به چشمک زدن ادامه دهد و سپس چرخ را نگه میدارند و منتظر میمانند که چراغ همچنان چشمک بزند ، که نشان میدهد وارد حالت بعدی شده است . این پروسه خیلی گیج کننده است و اگر بخواهیم صادقانه بگوییم ، هیچ وقت نفهمیدیم که آیا کل قضیه را فهمیده ایم یا نه . خوشبختانه مانند پروسه ی نصب ، این چیزی است که شما یکبار انجام میدهید و فراموشش میکنید . لازم نیست حتی زحمت دوباره انجام دادنش را بدهید، فقط با حالت اولویت کارخانه کار کنید .
رو هم رفته اگر باتری ها را نمیخواهید اما این را هم نمیخواهید که سایش دینامو سرعت شما را پایین بیاورد؛ magic light iC  قطعا راه حل است . سه مجموعه از این چراغ ها حدود 158.82 پوند اند .

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

باتری که با باکتری کار می‌کند