ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد

به گزارش مهر، حسین صمیمی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه‌ی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه، تعاملات خوب و سیستماتیکی با دانشگاه‌های برتر کشور در حوزه‌ی فضا انجام شده است، گفت: پژوهشگاه فضایی ایران با بیش از ۱۰۰ استاد برتر حوزه‌ی هوافضای کشور، در قالب حمایت از طرح‌های پژوهشی همکاری داشته است.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه موضوعات ارجاعی به دانشگاه‌ها، همگی جزء نیازهای پژوهشی فعلی و آینده‌ی بخش فضایی کشور است، افزود: در حال حاضر با ۱۱ دانشگاه برتر در حال همکاری هستیم که حاصل آن، اجرای ۲۱۲ طرح پژوهشی و پشتیبانی از ۵۲ رساله دکترا، ۱۱۶ پایان‌نامه ارشد و ۴۴ طرح پژوهشی است.
وی با اشاره به اینکه موضوعات مورد نظر براساس فعالیت پژوهشی در پژوهشگاه و منطبق بر نقشه راه مشخص استخراج و به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود، افزود: پژوهشگاه فضایی در حال حاضر، با بیش از ۱۰۰ استاد برتر حوزه‌ی هوافضای کشور در تعامل است و این مهم یکی از افتخارات پژوهشگاه است.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر اینکه تعامل با دانشگاه صرفا به ساخت ماهواره ختم نمی‌شود، گفت: در برخی از دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشکده‌های نوع سومی وجود دارد که بستر مناسبی را برای تعامل صنعت و دانشگاه فراهم آورده‌اند و این پژوهشکده‌ها می‌توانند با تکیه بر استادان کادر ثابت خود و نیز استفاده از مکانیزم‌های بخش خصوصی، بستر پایداری را برای انجام فعالیت‌های فضایی فراهم آورند و جایگاه مناسبی برای رسوب دانش فنی حاصله باشند.
در این جلسه، حضار در خصوص موضوعاتی چون نحوه‌ی گسترش تعاملات در حوزه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌های آزمایشگاهی و حمایت از فعالیت‌های دانشجویی در حوزه‌ی فضا، به بحث و بررسی پرداختند و مقرر شد موضوع در جلسات بعدی دنبال شود.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه