اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۳ فروردين

به گزارش دیجیاتو، هواوی به شدت دنبال این است که گوشی‌های جدید خود را بدون سرویس‌های گوگل در خارج از چین نیز به فروش برساند. به همین دلیل این کمپانی تصمیم گرفته برنامه‌ای به نام «اپ سرچ» معرفی کند تا کاربران راحت‌تر به دنبال برنامه‌های مورد نیاز خود بگردند.
برنامه اپ سرچ (AppSearch) جدیدترین تلاش هواوی برای افزایش دسترسی کاربران به برنامه‌هی کاربردی است. کمپانی چینی برای جبران نبود پلی استور، از اپ گالری رونمایی کرد، ولی بسیاری از برنامه‌های محبوب و کاربردی در این پلتفرم پیدا نمی‌شود. به همین دلیل بسیاری از کاربران نسبت به تغییر شیوه زندگی خود و استفاده از اپ گالری مردد هستند.
اپ سرچ اما این روند را تغییر می‌دهد. شیوه کار این برنامه بیشتر مانند یک موتور جستجو است که کاربر می‌تواند نام برنامه مورد نظر خود را در این اپلیکیشن جستجو کرده و یک راست به صفحه دانلود آن مراجعه کند. به زبان ساده‌تر، این برنامه تمامی فروشگاه‌های اپ شخص ثالث را زیر و رو می‌کند تا برنامه مورد نظر کاربر را بیابد. سپس به کمک اپ سرچ می‌توان به راحتی به برنامه‌هایی که در اپ گالری موجود نیست را پیدا کرد.
محتوای موجود در اپ سرچ، بر اساس دسته‌بندی، محدوده جغرافیایی و محبوبیت آن طبقه‌بندی شده تا جستجو در آن ساده‌تر شود. برای مثال برنامه‌های فیسبوک و واتساپ که در اپ گالری موجود نیست را می‌توان از طریق اپ سرچ جستجو و بدون کلنجار رفتن با اپ استورهای شخص ثالث، آن‌ها را به سادگی دانلود کرد. در نهایت لازم به ذکر است که این برنامه در مرحله تست قرار داشته و هنوز به صورت کامل و جهانی عرضه نشده و تنها از وب سایت آلمانی هواوی قابل دانلود است.
در حال حاضر اپ سرچ از منابعی همچون APKMirror ،APKMonk ،APKPure، هواوی اپ گالری و آمازون اپ استور پشتیبانی می‌کند. احتمالا در آینده فروشگاه‌ای دیگری نیز به این لیست اضافه خواهند شد. می‌توانید این برنامه را از این لینک دانلود کنید.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه