گوناگون
مصطفی طبری۷:۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۲ مهر

بله عنوان خبر را درست خواندید، به نقل از واشینگتن پست، چین تعدادی نامشخص از هکرهای مظنون را به نمایندگی از دولت ایالات متحده آمریکا دستگیر کرد. این مظنونین دو هفته قبل از دیدار رییس جمهور چین با باراک اوباما بازداشت شدند، زمان حساسی که احتمالاً بر روی برنامه های تحریم چین از سوی آمریکا تاثیرگذار خواهد بود. به گفته یک مقام رسمی، سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده نام چند فرد را در اختیار دولت چین قرار داده و درخواست دستگیری آنها را داشته اند. وی می گوید این کار برای آزمایش دولت چین در مورد این موضوع که آیا این کشور قوانین جنگ های سایبری ایالات متحده را نقض خواهد کرد یا خیر و نتیجه این آزمایش نیز می تواند بر روی لغو تحریم های دوجانبه بین این دو کشور تاثیر بگذارد.
این مسئول به واشینگتن پست گفت"ما به آنها یک لیست دادیم تا همت آنها را بیازماییم. ما از آنها درخواست کردیم این افراد را بازداشت کنند."
مظنونین بازداشت شده در گذشته جزو برنامه جاسوسی اقتصادی آمریکا بوده اند اما هنوز بطور کامل مشخص نشده که این افراد جزو نیروهای نظامی چین در بخش جنگ های سایبری هستند یا خیر.
همانطور که می دانید چین در نفوذ و حملات صورت گرفته به شرکت ها و سازمان های فدرال ایالات متحده نقش مهمی داشته اند و بنابراین طبیعتاً فعالیت های سایبری این کشور حساسیت برانگیز می باشند. هکرهای چینی مدتی پیش دفتر مدیریت پرسنل را هک کرده و شماره تامین اجتماعی و اطلاعات مهم دیگر میلیون ها کارمند فدرال را منتشر کردند.

برچسب هاTechHacking suspects
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

GM از هکر ها میخواهد هر نقطه ضعفی که پیدا کردند تا گزارش کنند