تکنولوژی
الناز فرجی۲۰:۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن

این حقیقت که گوگل , موتور جستجوی پیش فرض شماست , تصادفی نیست . این یک معامله یک میلیارد دلاری بین گوگل و اپل است .
طرح دعوی در دادگاه اوراکل علیه گوگل مبتنی بر اینکه گوگل با قرض گرفتن فن آوری جاوای اوراکل برای ساخت گوشی های اندروید اقدام به کپی رایت کرده است برای یک مدت طولانی جریان داشته است
این یک موضوع نامربوط در 14 ژانویه بود که پیرامون این موضوع مطرح شد.
اخبار بلومبرگ گزارش کرده است که گوگل برای ارائه موتور جستجوی بهتر در اپل مبلغ یک میلیارد دلار در سال 2014 پرداخت کرده است .هر دو کمپانی توافق کردند که درآمد حاصله از تبلیغات موتور جستجو را با یکدیگر سهیم شوند اما مشخص نشد که این پول چگونه تقسیم شده است .
به گزارش بلومبرگ گوگل و اپل هر دو بر علیه دادگاه اعتصاب کردند تا جزئیات اسناد دادگاهی معامله موتور جستجو را دریافت کنند که با توجه به استدلال گوگل این موضوع بسیار حساس است .
هنگامی که گوگل از دادگاه خواست تا جزئیات معامله را پنهان کند , گفته شد که این اطلاعات میتواند مانعی در مقابل انجام معامله با کمپانی های دیگر باشد و این نشاندهنده این است که گوگل راه خود را به پلت فرم های دیگر نیز باز کرده است.
هیچ اشاره ای از طرف گوگل و یا اپل حتی در گزارش سه ماهه اخیر گوگل به سهامداران , که شامل تمامی موارد مهم مالی میشود , نشده است . هنوز مشخص نشده که آیا گوگل قول یک میلیارد دلار اجناس را به جای پول نقد به اپل داده باشد .
معامله تاثیر گذار و سخت بین اپل و گوگل نشان میدهد که گوگل با درآمد 66 میلیارد دلار در سال 2014 راه غلبه بر رقبای خود را به خوبی میداند .
گزارشی در سال 2014 گویای این است که ماریسا مایر , مدیر عامل شرکت یاهو سعی داشته تا محصول خود را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض آیفون قرار دهد اما موفق نبوده است .

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

یوتیوب اپلیکیشن خود را برای دیوایس های قدیمی غیر فعال کرد