گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ بهمن

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، جف بزوس مدیر ارشد اجرایی آمازون طی سفرش به هند اعلام کرد قصد دارد با یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در پروژه های فناوری، زیربنایی و لجستیکی به ایجاد یک میلیون شغل جدید در هند تا ۲۰۲۵ میلادی کمک کند.
این در حالی است که آمازون همچنین تاکید زیادی روی اهداف جاه طلبانه محیط زیستی خود دارد. این اهداف در کنار طرح «تعهد اقلیمی» این شرکت قرار دارد که در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد.
طبق این طرح  آمازون تعهد کرد تا ۲۰۴۰  انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از کسب و کارش را متوقف کند. در همین راستا این شرکت به استارت آپ خودروسازیRivian سفارش ساخت ۱۰۰ هزار وسیله برقی حمل بار را داده است. این وسایل نقلیه در سراسر جهان به کار گرفته می شوند. همچنین این شرکت اعلام کرده تا ۲۰۲۵ میلادی ۱۰ هزار ریکشای برقی در هند نیز به کار می گیرد. در حقیقت استفاده از ریکشاهای برقی در هند یکی از نخستین گام های آمازون در دستیابی به هدف خود است.
ریکشاهای مذکور وسایل نقلیه 3 و ۴ چرخه ای هستند که در هند طراحی و ساخته می شوند.  این درحالی است که طی سال جاری زیر مجموعه آمازون در هند ناوگانی از خودروهای حمل بار برقی را در بیش از ۲۰ شهر  به کار می گیرد.
آخیل ساکسنا نائب رییس عملیات های آمازون در آسیا می گوید: در شاخه آمازون در هند ما به ساخت یک زنجیره تامین تقاضا تعهد کرده ایم که روی محیط زیست تاثیر کمی می گذارد.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه