ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان

حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با مهر با اشاره به حجم شکایت مردم از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی از سرشماره‌های شخصی گفت: آخرین تحلیل‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ هزار سیم کارت شخصی ارسال‌کننده‌ی پیامک تبلیغاتی، قطع سرویس شده است.
وی با بیان اینکه برای شناسایی سیم‌کارت‌هایی که نسبت به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی استفاده می‌کنند، از فرآیندهای هوش مصنوعی و تحلیل رفتار مشترکان استفاده کرده‌ایم، افزود: در این زمینه طبق دستورالعملی که به اپراتورها داده‌ایم سیم‌کارت‌های شخصی ارسال‌کننده‌ی پیامک‌های تبلیغاتی شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌شود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه این مشترکان از سیم‌کارت‌شان تنها برای ارسال پیامک انبوه استفاده کرده و سرویس دیگری را فعال نمی‌کنند، گفت: بر مبنای حجم زیادی از پیامک که فعال می‌شود این تخلف قابل شناسایی است و اپراتورها این شماره‌ها را گزارش می‌کنند.
فلاح جوشقانی گفت: تخلف به صفر نمی‌رسد و ارسال پیامک تبلیغاتی ناخواسته نیز نوعی تخلف محسوب می‌شود. بر این اساس در صورت دریافت شکایت و درخواست از مردم نسبت به قطع سرویس پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده اقدام می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه در سامانه‌ی ستاره‌ی هشتصد (*۸۰۰) بالغ بر ۳۰ میلیون نفر خواستار قطع دریافت پیامک تبلیغاتی شده‌اند، افزود: این تعداد مشترک در لیست سیاه قرار داده شده‌اند تا برایشان پیامک تبلیغاتی ارسال نشود. اما ممکن است با راه‌اندازی سرویس جدید، در برخی مواقع، مشترکان به طور مجدد پیامک تبلیغی دریافت کنند که البته این موضوع مقطعی بوده و پس از به‌روزرسانی سیستم، بار دیگر شماره‌ی آن‌ها در لیست سیاه قرار می‌گیرد و پیامکی دریافت نخواهند کرد.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: سیستم اپراتورها در سامانه‌ی ۸۰۰ ممکن است آنلاین نباشد اما به‌روز می‌شود و در صورت درخواست مشترک، به سرعت نسبت به قطع دریافت پیامک‌های تبلیغاتی اقدام می‌کند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه