تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۱۹ فروردين

کمپانی Adidas چند وقتی است که با تکنولوژی عصر حاضر همگام شده و تولید کفش های ورزشی را در صنعت چاپ سه بعدی تجربه می کند. حال این کمپانی آماده است کفش های کتانی جدید خود با نام Futurecraft 4D را که با استفاده از فناوری 3D  پرینتر تولید شده اند را به بازار معرفی کند.
تکنولوژی که در Adidas به کار گرفته شده Continuous Liquid Interface Production (CLIP) نام دارد. این تکنولوژی توسط متخصصین و توسعه دهندگان کمپانی Carbon با الهام از ربات آهنی Т-1000 درفیلم مشهور نابودگر ساخته شده است.
در این تکنولوژی پلیمر های مایع با استفاده از تابش فرابنفش در چاپ کفش استفاده می شوند. به گزارش نشریه ی The Verge این کفش بسیار بادوام و قابل انعطاف می باشد. نمایندگان آدیداس با نمایش ویدیویی در YouTube، به مزیت استفاده از چاپگر سه بعدی در تولید این کفش اشاره کرده اند.
در حالی که گفته می شود قرار است این کفش به تولید انبوه برسد، اما هنوز قیمت Futurecraft 4D به صورت رسمی اعلام نشده است. قرار است در سال جاری 5000 هزار جفت از این کفش به بازار عرضه شود و بر اساس برنامه ریزی های آدیداس این میزان در سال 2018 به 100000 هزار جفت رسید.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه