نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت

زمانی که به سیستم‌عامل‌های موبایل توجه می‌کنیم فقط دو گزینه‌ی مهم وجود دارد: iOS و Android. در دهه‌ی گذشته، گزینه‌های متفاوت دیگری هم وجود داشتند، اما در این لحظه اکثریت آن‌ها یا از دور خارج شده‌اند یا اصلا وجود ندارند. به همین دلیل کمی تعجب‌آور است که Huawei ادعا می‌کند در حال توسعه‌ی سیستم‌عامل تلفن هوشمند شخصی خودش است.
از زمانیکه ZTE از خرید قطعات از شرکت‌های آمریکایی منع شد، اتفاقات زیادی افتاده. ZTE حالا به عنوان یک خطر امنیت ملی در بریتانیا محسوب می‌شود و ممکن است مجوز اندروید خود را هم از دست بدهد. با تشدید اختلافات بین چین و آمریکا، احتمالا دیگر شرکت‌ها هم تحت تاثیر قرار بگیرند. و بر طبق اطلاعاتی از Justice Department، اخیرا Huawei هم به خاطر نقض تحریمات آمریکا علیه ایران مورد بازجویی قرار گرفته و اگر این نقض تائید شود، منجر به مجازات‌هایی برای Huawei می‌شود و این شرکت را در موقعیتی مشابه ZTE می‌گذارد.
توسعه‌ی سیستم عامل Huawei از زمانی آغاز شد که آمریکا در سال ۲۰۱۲ این شرکت را تحت بازجویی قرار داد. سیستم‌عامل شرکت نه تنها برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است بلکه برای PCها هم کاربرد خواهد داشت.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه