سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ دي

Micron از نیمه‌ی اول سال 2018 تولید تراشه‌ی حافظه‌ی GDDR6 را جانشین نمونه‌ی فعلی آن GDDR5 می‌کند. این برای افرادی که کیفیت گرافیک‌ها برای‌شان مهم است، اهمیت زیادی دارد. Kristopher Kido، مدیر بخش کسب و کار تراشه‌های گرافیک جهانی Micron در مصاحبه با GamesBeat گفت: این تراشه در بازی‌سازی، واقعیت مجازی، ماین کردن ارز رمز‌نگاری شده و هوش مصنوعی کاربرد دارد.
با افزایش پهنای باند GDDR5، شرکت Micron از سال 2016، GDDR5X را طراحی کرد که در حال حاضر هم تولید انبوه می‌شود. این تراشه‌های حافظه‌ی مجزا در چیزهایی مانند سریع‌ترین کارت گرافیک Nvidia و کامپیوترهای کلاس حرفه‌ای استفاده می‌شوند. همچنین Micron این تراشه‌ها را در کارخان‌ های چند میلیارد دلاری‌اش با مدارهای زیر 20 نانومتری تولید می‌کند که این بدان معنا است که فاصله‌ی بین مداری آن کمتر از 20 نانومتر است.
این تراشه‌های حافظه‌ی گرافیکی در کارت‌های گرافیکی کامپیوترها جاسازی شده‌اند و می‌توانند اطلاعات را در داخل یا خارج از تراشه‌هایی با نرخ 12 گیگابیت بر ثانیه یا 12 گیگابیت بر پین بر ثانیه جابه‌جا کنند. تراشه‌های GDDR6 با عملکرد 14 تا 16 گیگابیت بر ثانیه عرضه می‌شوند، اما رتبه بندی واقعی سرعت آن‌ها زمانی مشخص می‌شود که در شش ماه آینده این تراشه‌ها وارد خط تولید شوند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه