پوشیدنی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۷ مهر

کنفرانس Oculus Connect 5 با چندین معرفی آغاز شد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در این کنفرانس از جدیدترین هدست واقعیت مجازی این شرکت با عنوان Oculus Quest رونمایی کرد که قرار است در بهار ۲۰۱۹ و با قیمت ۳۹۹ دلار به فروش برسد.
این عینک VR، اولین سخت‌افزار Oculus بی‌سیم برای ردیابی موقعیت‌های ورزشی، هم از نظر خود هدست و هم دو کنترل‌کننده‌ی دستی آن است. این هدست با بیش از ۵۰ بازی ساخته شده‌ی مخصوص آن راه‌اندازی می‌شود.
هدست جدید با قیمت ۳۹۹ دلار فروخته می‌شود، این درحالی است که محصول پرچمدار آن، Oculus Rift هم ۳۹۹ دلار عرضه می‌شود، و در شرایطی که این پرچمدار به یک کامپیوتر بازی نسبتا مناسب برای انجام بازی نیاز دارد، Oculus Quest تمام چیزهایی که فرد به آن نیاز دارد، از جمله اجزای محاسباتی و باتری را با خود به همراه دارد.
این محصول می‌تواند موقعیت مکانی فرد را بدون داشتن حسگرهای خارجی و تنها به لطف وجود چهار دوربین زاویه‌ی باز در جلوی دستگاه ردیابی کند. دسته‌های کنترلی آن شاید ظاهر کمی متفاوتی نسبت به Rift داشته باشند، اما هر دو دکمه‌ی مشابه نقشه‌برداری دارند، این بدان معنا است که کار توسعه‌دهندگان برای تبدیل بازی‌های  PC برای این هدست راحت‌تر است. در نظر بگیرید توسعه‌دهندگان پیچیدگی بازی را برای یک تراشه‌ی موبایلی کاهش دهند.

برچسب ها
دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه