محبوب ترین ها
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ اسفند

پس از آنکه خبر مجهز شدن Messenger به حالت تاریک بر روی Reddit منتشر شده بود، فیسبوک به‌روزرسانی آن را برای iOS و اندروید رسمی کرد. در حال حاضر، این قابلیت با ارسال ایموجی هلال ماه برای چت با شخصی دیگر یا پیامی جدید فعال می‌شود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند

مایکروسافت قابلیت بسیار مفیدی را به اپ‌های موبایلی Excel برای iOS و اندروید اضافه می‌کند. مایکروسافت به کاربران Excel اجازه می‌دهد تا با عکس گرفتن از جدول اطلاعات چاپ شده آن را به داخل یک جدول کاملا قابل ویرایش در این اپ انتقال دهند. این ویژگی در ابتدا برای کاربران اندرویدی Excel راه‌اندازی می‌شود و پس از آن برای iOS عرضه خواهد شد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ اسفند

گوگل امروز به‌روزرسانی برنامه‌ی Application Security Improvement را عرضه کرد. این برنامه که اولین‌بار، پنج سال پیش راه‌اندازی شد، تاکنون به ۳۰۰ هزار توسعه‌دهنده برای رفع مشکل بیش از یک میلیون اپ بر روی Google Play کمک کرده است. تنها در سال ۲۰۱۸، بیش از ۳۰ هزار توسعه‌دهنده با کمک این برنامه، ۷۵ هزار اپ را رفع عیب کرده‌اند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند

مارک زاکربرگ اخیرا گفته بود تجارت بخش بزرگ نقشه‌ی راه ۲۰۱۹ برای خانواده‌ی اپ‌های فیسبوک است. اما قبل از اینکه افراد بتوانند به آسانی از اینستاگرم و غیره خریداری کنند، فیسبوک به اطلاعات کارت اعتباری‌شان نیاز دارد. این احتمالا جنبه‌ی سودمند طرح اینستاگرم برای راه‌اندازی استیکر Fundraiser در سال ۲۰۱۹ است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن

موزیلا امروز فایرفاکس 15 را با پیشرفت در حالت‌های مرور، منوی اصلی، تنظیمات و تب برای iOS منتشر کرد. کاربران آیفون و آیپد می‌توانند جدیدترین نسخه‌ی آن را هم اکنون از App Store دانلود کنند. بر طبق گزارش موزیلا، فایرفاکس حدود ۳۰۰ میلیون کاربر دارد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۶ بهمن

گوگل می‌گوید تلاش‌هایش را برای جلوگیری از نفوذ برنامه‌های مخرب به تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، و دیگر دستگاه‌ها بیشتر می‌کند. در پست وبلاگ منتشر شده‌ای، Andrew Ahn، مهندس محصول در Google Play اعلام کرد این شرکت مستقر در Mountain View بهبود سیستم‌های اتوماتیکی را که به ریشه‌کن کردن توسعه‌دهندگان بی‌توجه در Play Store کمک می‌کند ادامه می‌دهد. Ahn ادامه داد این شرکت ابزارهای سمت سروری را که برای شناسایی محتواهای اپ و رفتارهای مضر استفاده می‌کنند، افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن

مرورگر Opera پیش‌تر سرویس محبوب VPNئی را برای نسخه‌ی اندروید خود ارائه می‌داد که سال گذشته به کار خود پایان داد. اما حالا این شرکت خبر از راه‌اندازی مجدد VPN رایگانی در مرورگر خود داده است که نسخه‌ی آزمایشی آن هم‌اکنون از طریق Play Store قابل دریافت است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ بهمن

اسپاتیفای آماده می‌شود قابلیت مسدود کردن را به برنامه‌اش اضافه کند، در این صورت کاربران می‌توانند هنرمندانی را که مایل به شنیدن کارهای آن‌ها نیستند را mute کنند. هم اکنون اسپاتیفای ویژگی "don’t play this artist" را در جدیدترین اپ iOS خود آزمایش می‌کند. این ویژگی به آسانی به کاربر اجازه‌ی مسدود کردن هر نوع اجرایی را از هنرمند انتخاب شده می‌دهد، بنابراین آهنگ‌های این هنرمند از کتابخانه، لیست پخش، جدول برترین‌ها، و حتی ایستگاه‌های رادیویی پخش نمی‌شوند.

ادامه مطلب