محبوب ترین ها
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۸ بهمن

بر اساس خبری از نیویورک تایمز که به تازگی منتشر شد، فیسبوک تلاش می‌کند پیام‌رسانی بین Messenger ،WhatsApp و Instagram را پیوند بزند. اگرچه هر کدام از این سرویس‌ها همچنان به طور مستقل فعالیت می‌کنند، اما فیسبوک در حال بازسازی زیرساخت‌های اساسی است، بنابراین افرادی که ممکن است تنها از یکی از این پلتفرم‌ها استفاده کنند، قابلیت ارتباط با دیگر پلتفرم‌ها را در داخل این اکوسیستم خواهند داشت. تمامی این برنامه‌ها در عین حال از رمزنگاری end-2-end پشتیبانی می‌کنند. فیسبوک هنوز جدول زمانی برای عرضه‌ی این قابلیت ارائه نکرده است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۵ بهمن

با هدف کاهش انتشار اطلاعات غلط، واتس‌اپ تعداد فوروارد هر پیام را به پنج مورد محدود کرد. به گزارش رویترز، محدودیت فوروارد پنج پیام که چند روز است آغاز شده، در سراسر جهان اجرا می‌شود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن

گوگل راه‌اندازی قابلیت ارائه‌ی اطلاعات محدودیت سرعت را در Google Maps بر روی دستگاه‌های iOS و اندروید آغاز کرد.
این قابلیت جدید که خبر آن توسط Android Police منتشر شد، محدودیت سرعت موجود در جاده‌ها را در گوشه‌ای از این برنامه نمایش می‌دهد، همچنین آیکونی را معرفی می‌کند که موقعیت دوربین‌های کنترل سرعت را نشان می‌دهد. در گزارش آمده رانندگان هنگام رسیدن به محدودیت سرعت یک اعلان صوتی دریافت می‌کنند. در حال حاضر، به‌روزرسانی جدید برای کاربران در دانمارک، بریتانیا، و ایالات متحده راه‌اندازی می‌شود، درحالیکه آیکون‌های دوربین سرعت در استرالیا، برزیل، کانادا، هند، اندونزی، مکزیک، روسیه، بریتانیا، و ایالات متحده ارائه شده است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن

گوگل برنامه‌هایی را که درخواست مجوز دسترسی به اطلاعات تماس و پیام‌های متنی SMS دارند، اما به طور دستی توسط کارمندان گوگل ارزیابی نشده‌اند، از Google Play حذف می‌کند.
این غول موبایل و جستجو اعلام کرد این حرکت به منظور کاهش تعداد اپ‌هایی است که به اطلاعات تماس و متن‌های حساس دسترسی دارند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي

توئیتر ماه گذشته گاه شمار زمانی معکوس را به iOS آورد، و حالا این قابلیت اختیاری برای کاربران اندروید در به‌روزرسانی جدید در دسترس است. این انتخابی دلپذیر است که برخی ترازمندی‌ها را به فید توئیتر برمی‌گرداند. توئیتر چهار سال پیش به سمت ارائه‌ی محتوای مبتنی بر الگوریتم روی آورد، در آن زمان شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک و اینستاگرم در حال آزمایش چگونگی ارائه‌ی بهترین نمایش فیدها به کاربران بودند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي

یوتیوب به منظور ساده کردن جابجا شدن بین ویدئوها، اپ موبایلش را به‌روزرسانی می‌کند. این شرکت اعلام کرد این ویژگی که هفته‌ی جاری راه‌اندازی می‌شود یک حالت کشویی افقی جدید است که به کاربر اجازه‌ی حرکت به جلو و عقب در ویدئوهایی را می‌دهد که در حال تماشای آن‌ها است. حرکت جارویی به جلو فرد را به ویدئوی توصیه شده‌ی بعدی می‌برد، در حالیکه حرکت جارویی رو به عقب، کاربران را به آخرین ویدئوی تماشا شده. یوتوب می‌گوید، علاوه بر این‌ها پخش ویدئو از جایی که قطع شده هم امکان‌پذیر می‌شود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

اینستاگرم در حال افزودن قابلیتی برای انتشار پست‌های همزمان در حساب‌های کاربری متفاوت است. سخنگوی اینستاگرم تائید کرد این گزینه به زودی بر روی iOS در دسترس قرار می‌گیرد و به TechCrunch گفت: "ما این ویژگی‌ها را برای فراهم ساختن تجربه‌ای بهتر برای افرادی راه‌اندازی می‌کنیم که اغلب به حساب‌های کاربری مختلفی پست ارسال می‌کنند."

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي

به گزارش رویترز، اینستاگرم، شبکه‌ی اجتماعی به اشتراک‌گذاری عکس فیسبوک روز پنج‌شنبه اعلام کرد خطایی که منجر به تغییر موقتی در ظاهر فید آن می‌شد و تعداد زیادی کاربر را تحت تاثیر قرار داده بود، رفع کرد.
این شرکت اعلام کرد این خطا باعث شد آزمایش کوچکی به طور گسترده توزیع شود. به عنوان بخشی از این آزمایش، برخی کاربران بایستی همانند بخش استوری، بر روی فیدشان تپ کنند و آن را به صورت افقی بکشند تا قادر به دیدن پست‌های جدید باشند.

ادامه مطلب