محبوب ترین ها
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۶ بهمن

گوگل می‌گوید تلاش‌هایش را برای جلوگیری از نفوذ برنامه‌های مخرب به تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، و دیگر دستگاه‌ها بیشتر می‌کند. در پست وبلاگ منتشر شده‌ای، Andrew Ahn، مهندس محصول در Google Play اعلام کرد این شرکت مستقر در Mountain View بهبود سیستم‌های اتوماتیکی را که به ریشه‌کن کردن توسعه‌دهندگان بی‌توجه در Play Store کمک می‌کند ادامه می‌دهد. Ahn ادامه داد این شرکت ابزارهای سمت سروری را که برای شناسایی محتواهای اپ و رفتارهای مضر استفاده می‌کنند، افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن

مرورگر Opera پیش‌تر سرویس محبوب VPNئی را برای نسخه‌ی اندروید خود ارائه می‌داد که سال گذشته به کار خود پایان داد. اما حالا این شرکت خبر از راه‌اندازی مجدد VPN رایگانی در مرورگر خود داده است که نسخه‌ی آزمایشی آن هم‌اکنون از طریق Play Store قابل دریافت است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ بهمن

اسپاتیفای آماده می‌شود قابلیت مسدود کردن را به برنامه‌اش اضافه کند، در این صورت کاربران می‌توانند هنرمندانی را که مایل به شنیدن کارهای آن‌ها نیستند را mute کنند. هم اکنون اسپاتیفای ویژگی "don’t play this artist" را در جدیدترین اپ iOS خود آزمایش می‌کند. این ویژگی به آسانی به کاربر اجازه‌ی مسدود کردن هر نوع اجرایی را از هنرمند انتخاب شده می‌دهد، بنابراین آهنگ‌های این هنرمند از کتابخانه، لیست پخش، جدول برترین‌ها، و حتی ایستگاه‌های رادیویی پخش نمی‌شوند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۸ بهمن

بر اساس خبری از نیویورک تایمز که به تازگی منتشر شد، فیسبوک تلاش می‌کند پیام‌رسانی بین Messenger ،WhatsApp و Instagram را پیوند بزند. اگرچه هر کدام از این سرویس‌ها همچنان به طور مستقل فعالیت می‌کنند، اما فیسبوک در حال بازسازی زیرساخت‌های اساسی است، بنابراین افرادی که ممکن است تنها از یکی از این پلتفرم‌ها استفاده کنند، قابلیت ارتباط با دیگر پلتفرم‌ها را در داخل این اکوسیستم خواهند داشت. تمامی این برنامه‌ها در عین حال از رمزنگاری end-2-end پشتیبانی می‌کنند. فیسبوک هنوز جدول زمانی برای عرضه‌ی این قابلیت ارائه نکرده است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۵ بهمن

با هدف کاهش انتشار اطلاعات غلط، واتس‌اپ تعداد فوروارد هر پیام را به پنج مورد محدود کرد. به گزارش رویترز، محدودیت فوروارد پنج پیام که چند روز است آغاز شده، در سراسر جهان اجرا می‌شود.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن

گوگل راه‌اندازی قابلیت ارائه‌ی اطلاعات محدودیت سرعت را در Google Maps بر روی دستگاه‌های iOS و اندروید آغاز کرد.
این قابلیت جدید که خبر آن توسط Android Police منتشر شد، محدودیت سرعت موجود در جاده‌ها را در گوشه‌ای از این برنامه نمایش می‌دهد، همچنین آیکونی را معرفی می‌کند که موقعیت دوربین‌های کنترل سرعت را نشان می‌دهد. در گزارش آمده رانندگان هنگام رسیدن به محدودیت سرعت یک اعلان صوتی دریافت می‌کنند. در حال حاضر، به‌روزرسانی جدید برای کاربران در دانمارک، بریتانیا، و ایالات متحده راه‌اندازی می‌شود، درحالیکه آیکون‌های دوربین سرعت در استرالیا، برزیل، کانادا، هند، اندونزی، مکزیک، روسیه، بریتانیا، و ایالات متحده ارائه شده است.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن

گوگل برنامه‌هایی را که درخواست مجوز دسترسی به اطلاعات تماس و پیام‌های متنی SMS دارند، اما به طور دستی توسط کارمندان گوگل ارزیابی نشده‌اند، از Google Play حذف می‌کند.
این غول موبایل و جستجو اعلام کرد این حرکت به منظور کاهش تعداد اپ‌هایی است که به اطلاعات تماس و متن‌های حساس دسترسی دارند.

ادامه مطلب
اپلیکیشن
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي

توئیتر ماه گذشته گاه شمار زمانی معکوس را به iOS آورد، و حالا این قابلیت اختیاری برای کاربران اندروید در به‌روزرسانی جدید در دسترس است. این انتخابی دلپذیر است که برخی ترازمندی‌ها را به فید توئیتر برمی‌گرداند. توئیتر چهار سال پیش به سمت ارائه‌ی محتوای مبتنی بر الگوریتم روی آورد، در آن زمان شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک و اینستاگرم در حال آزمایش چگونگی ارائه‌ی بهترین نمایش فیدها به کاربران بودند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند