محبوب ترین ها
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۳:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۷ آبان

امروز، رئیس MiT خبر از راه‌اندازی Engine، نوع جدیدی از شرکت سرمایه‌گذاری داده است که هدف آن پشتیبانی از استارتاپ‌هایی است که بر روی نوآوری‌های علمی و تکنولوژیکی کار می‌کنند و پتانسیل تأثیر اجتماعی بالایی از سوی آنان وجود دارد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۶ آبان

شرکت Lyft، یکی از وسیع‌ترین شبکه‌های حمل و نقل دنیا، کمپین بازاریابی اثربخشی را راه‌اندازی کرد و به نظر می‌رسد کلیه‌ی هزینه‌ها را خود متقبل شده است. این شرکت اظهار داشت تا‌کنون ۱۷ میلیون خودروی بدون سرنشین به بازار عرضه کرده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۲.۴ برابر افزایش داشته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۶ آبان

طبق گزارش‌های منتشر شده، Snap به دنبال جذب سرمایه‌ی ۴ میلیارد دلاری در هنگام عرضه‌ی سهام اولیه‌ی خود می‌باشد. بنابراین ارزش حدودی این شرکت را می‌توان رقمی در حدود ۲۵ تا ۳۵ میلیارد دلار تخمین زد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۹:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان

Twitter حدود ۸ درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. این شرکت نتوانست سهام خود را به فروش برساند به این علت در صدد کاهش حدود ۸ درصد از کارکنان خود برآمده است، یعنی تعدیل حدودی ۳۰۰ نفر از کارکنان. این شرکت سال گذشته و همزمان با انتخاب Jack Dorsey به عنوان مدیرعامل جدید نیز تعدادی از کارکنانش را اخراج کرده بود. البته برنامه‌ریزی این اخراج‌ها هنوز ادامه دارد و ممکن است تعداد افراد اخراجی تغییر کرده و یا به آنها اضافه شوند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۷:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان

شرکت Eyefluence در وب‌سایت خود اعلام کرد که توسط Google خریداری شده است. این استارتاپ‌ در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط Jim Marggraff بنیان نهاده شد که تا به امروز مبلغی حدود ۲۱٫۶ میلیون دلار از سوی صندوق‌های Intel Capital ،Motorola Solutions Venture Capital ،Jazz Venture Partners و NHN جمع آوری کرده است. لازم به ذکر است که مفاد قرارداد فروش این شرکت به گوگل هنوز فاش نشده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان

گوشی‌های جدید Google با نام Pixel از نظر ظاهر، قیمت و برخی ویژگی‌ها همانند گوشی‌های سری جدید iPhone می‌باشند. اما نکته‌ی حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاران این شرکت آن است که Pixel حاشیه‌ی سودی مشابه با iPhone دارد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان

سهام Apple با انتشار عکس‌های MacBook Pro به بالاترین مقدار خود در روز گذشته رسیده است. انتشار عکس‌ها در زمان بسیار مناسبی صورت گرفت، چرا که تنها ۴۳ دقیقه پیش از پایان معاملات بازار بورس امروز و درست در برحه‌ای که انتظار می‌رفت این شرکت آمار سود پایین خود به دلیل کاهش فروش iPhone را گزارش دهد، اتفاق افتاد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۴ آبان

شرکت Heal در سال 2014 تاسیس شد که هدف آن مشابه بسیاری از شرکت های خدماتی و درمانی بود. تنها تفاوت آن تکیه بر سیستم تماس خانگی به جای فناوری‌های ویدئویی است. ظاهرا این سرویس سرمایه‌گذاران را شیفته خود کرده است که بالغ بر ۲۶/۹ میلیون دلار افزایش سرمایه از سوی صندوق سرمایه‌گذاری Series A round به‌همراه داشته است.

ادامه مطلب