محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ دي

در چهار سال گذشته، شرکت Double Robotics اعلام کرد، بیش از ۸۰۰۰ ربات خود را در سراسر جهان فروخته و بیش از ۲۰ میلیون دلار از فروش آن‌‌ها درآمد کسب کرده است. با توجه به کشش بازار، این شرکت قصد دارد، سری A بودجه‌ی خود را در سال جاری همراه با معرفی طرح اشتراک نرم‌افزار برای کمک به خرید مشتریان ربات خود، افزایش دهد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ دي

بر اساس گزارش های منتشر شده از کمپانی Google میزان درآمد سرویس Google Play، به میزان ۸۲ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر سود حاصله از این فروشگاه با میزان درآمد رقیب اصلی کمپانی یعنی App Store برابری می کند. این فروشگاه اینترنتی توانسته با ارائه نرم افزار های مفید و مطمئن به کاربران اندروید خود، محبوبیت بالایی را کسب نماید

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۸ دي

به عنوان بخشی از بازسازی کسب‌وکار جهانی، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی Hard Disk جهانی، Seagate، تصمیم به بستن کارخانه‌ی تولیدی خود در چین نموده است. این شرکت هدف خود از چنین تصمیمی بهینه‌سازی کارایی عملیاتی بر اساس نیاز بازار عنوان کرده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي

سال گذشته شرکت Lyft پول زیادی را از دست داد، اما عملکرد آن روز به روز بهتر می‌شد. این شرکتِ ارائه‌دهنده‌ی سرویس همسفر ride-hailing، میزان درآمد خود را فاش نمی‌کند، اما با توجه به خبرگزاری The Information، حدود ۶۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ پس از ایجاد درآمدی ۷۰۰ میلیون دلاری، از دست داده است. مطمئنا از دست دادن این مبلغ شوخی نیست، اما درآمد ۷۰۰ میلیون دلار ، ۲۵۰ درصد بالاتر از درآمد ۲۰۰/۶ دلار سال ۲۰۱۵ می‌باشد. با وجود این، آیا شرکت مذکور آینده‌ی روشنی خواهد داشت؟

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي

سرویس‌های پخش آنلاین را می‌توان کسب‌وکار بزرگی دانست، اگرچه بسیاری از شرکت‌های این حوزه نگاه نگران‌کننده‌ای به تعادل مالی خود دارند. Pandora، سرویس استریم رادیویی که در ابتدا به نظر می‌رسید در ریسک بالایی قرار دارد، اعلام کرده است اوضاعش بهتر شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي

Amazon اعلام کرد، قصد دارد ۱۰۰ هزار کارمند تمام وقت در طول ۱۸ ماه آینده استخدام کند تا نیروی کار خود را به ۲۸۰ هزار نفر ارتقاء دهد. در بیانیه‌ای، شرکت مذکور برنامه‌های استخدام خود را در ایالات متحده‌ی آمریکا روشن کرده و با این آشکارسازی، به صفوف شرکت‌هایی می‌پیوندد که برنامه‌ی استخدام‌شان را برای جلوگیری از حذف شدن با ورود رئیس جمهور جدید این کشور، انتشار می‌دهند. متعاقب آن، شرکت‌هایی در صنایع مختلف مانند Fiat Chrysler ،Ford و Softbank، به برنامه‌های استخدام خود به منظور جلوگیری از طوفان توئیت Trump، اشاره کردند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي

کمپانی تایوانی Hon Hai Precision Industry و کمپانی ژاپنی Sharp قصد دارند تا با همکاری با یکدیگر کارخانه ای را برای تولید صفحه نمایشگر LCD در ایالات متحده تاسیس کنند. نماینده کمپانی شارپ جزئیات این توافق را در 13 ژانویه به صورت رسمی اعلام کرد.

ادامه مطلب