محبوب ترین ها
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۲۱:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۱۵ آبان

Twilio گزارش درآمدی ۳ ماهه‌ی سوم خود را منتشر ساخت. در این گزارش خبر از درآمد ۷۱.۵۳ میلیون دلاری، یعنی ۴ سنت کمتر از مقدار پیش‌بینی شده دیده می‌شود. درآمد کلی این شرکت ۶۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۱۵ آبان

Wish، شرکت سان‌فرانسیسکویی که تجارت الکترونیکی مبتنی بر دستگاه‌های موبایل آن سراسر امریکا و اروپا را با شیوه‌ی خرید آسان لباس و لوازم آرایشی خود گرفته است، خبر از جذب سرمایه‌ی ۵۰۰ میلیون دلاری دلاری داده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۱۴ آبان

Spotify یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شرکت‌های پخش برنامه‌های آنلاین موسیقی در جهان است که حدود ۴۰ میلیون مشترک با پرداخت هزینه‌ی ماهیانه دارد. در تازه‌ترین اقدام این شرکت برای گسترش مسیر خود، مالکیت Preact را از آن خود کرده است. شرکت Preact، سرویس و پلتفرم مبتنی بر رایانش ابری است که به منظور کاهش ریزش کاربران و افزایش تعداد مشترکین شرکت‌هایی مانند Spotify ایجاد شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۱۴ آبان

قیمت سهام Fitbit امروز با افتی ۳۰ درصدی مواجه شد.James Park، مدیر عامل Fitbit در بیانیه‌ای اذعان داشت در حال حاضر میزان سود به ازای هر سهم، در 3 ماهه‌ی چهارم حدود ۰/۱۴ الی ۰/۱۸ دلار است که به مراتب کمتر از پیش‌بینی ۰/۷۵ دلاری تحلیلگران می‌باشد. برآورد مالی سالانه‌ی این شرکت نیز، برخلاف پیش‌بینی‌ها حدود ۲/۳۲ الی ۲/۴ میلیارد دلار کاهش داشته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۷:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۱۴ آبان

با وجود عرضه‌ی پهباد Karma و دوربین Hero5، خبرهای بدی از گزارش مالی ۳ ماهه‌ی اخیر این شرکت به گوش می‌رسد. با کاهش مبلغ فروش به ۲۴۰.۶ میلیون دلار، در مقایسه با رقم ۴۰۰ میلیون دلاری سال گذشته، سهام‌داران شاهد کاهش ارزش سهام این شرکت به زیر ۱۰ دلار بوده‌اند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
مهدی پرهیزی۱۵:۰ - ۱۳۹۵ جمعه ۱۴ آبان

طبق اطلاعات منتشر شده، عرضه‌ی جهانی گوشی‌های هوشمند ۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و از میزان ۳۵۴.۲ میلیون دستگاه در ۳ ماهه‌ی سوم ۲۰۱۵، به ۳۷۵.۴ میلیون در مدت مشابه امسال رسیده است. این بالاترین نرخ رشد عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند تاکنون بوده است. چنین رشدی نیز به دلیل افزایش فروش گوشی‌های هوشمند میان‌رده در کشورهایی چون آفریقای‌جنوبی و هند عنوان شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۳ آبان

قابلیت Economic Graph شرکت LinkedIn در ۲ نوامبر با معرفی سرویس LinkedIn Salary شکل بهتری به خود گرفت. سرویسی که به صورت پرتال طراحی شده، میزان حقوق دریافتی شغل‌های مختلف در سراسر جهان را جمع‌آوری و آنالیز می‌کند. از این طریق کاربران می‌توانند میزان دریافتی، کیفیت و شرایط کاری خود را با هم‌شغلان در نقاط دیگر جهان، مورد مقایسه قرار دهند.

ادامه مطلب