محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت

Engadget گزارش کرد شیائومی با کنگلومرای هنگ‌کنگ CK Hutchison برای توسعه‌ی دسترسی به گوشی‌های هوشمندش در اروپا از طریق شرکت زیرمجموعه‌ی مخابراتی 3 Group همکاری می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت

جنبه‌ای منفی روش نامتعارف اولین عرضه‌ی عمومی سهام اسپاتیفای در اوایل سال جاری احتمالا درس‌هایی داشته باشد. پس از چندین هفته آرامش نسبی، این شرکت شاهد افت قیمت سهام خود بود و در همین حال سرمایه‌گذاران نگران نتایج به دست آمده از اولین گزارش درآمدی اسپاتیفای به عنوان شرکتی عمومی بودند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ ارديبهشت

در مواجه با رقابت سخت با رقبایی چون Spotify و Apple Music، Pandora موفق شد تا در آخرین گزارش درآمدی‌اش شاهد رشد باشد. مشترکین پولی برای Pandora Plus و Pandora Premium قابلیت‌های پرتقاضایی که ماه مارس گذشته رونمایی شدند، در سه ماهه‌ی اول سال جاری به ۵.۶۳ میلیون نفر رسیدند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ ارديبهشت

علاقه‌ی شیائومی برای عرضه‌ی سهامش در بورس سهام هنگ‌کنگ مخفی نماند، و پس از ماه‌ها حدس و گمان بالاخره زمان آن فرا رسید. امروز این سازنده‌ی چینی گوشی‌های هوشمند اسناد اولین عرضه‌ی عمومی خود را ارائه داد، و بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود این عرضه‌ی سهام اولیه تا حداقل ۱۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند. از زمانیکه علی‌بابا در سال ۲۰۱۴ در نیویورک به مبلغ ۲۵ میلیارد دلار سهامش را عرضه کرد، احتمالا این عرضه‌ی جدید بزرگ‌ترین عرضه‌ی اولیه سهام در جهان خواهد بود. علاوه بر این، بلومبرگ اعلام کرد شیائومی ممکن است شاهد یک ارزش بازار "بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری" باشد که حدود یک سوم ارزش اپل است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت

هنوز هم رشد بیشتری برای کسب و کار علی‌بابا پیش‌بینی می‌شود، حتی پس از اینکه آن شرکت با ارائه‌ی نتایج سه ماهه‌ی چهارم خود تخمین تحلیلگران را شکست.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت

به رغم طراحی مجدد سنگین و تحمل رقابت در مقابل فیسبوک، گزارش درآمدی سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸ برای اسنپ‌چت امیدوارکننده نبود. در این دوره، اسنپ‌چت با نرخ رشد پایین ۲.۱۳ درصدی، تنها به ۱۹۱ میلون کاربر فعال روزانه رسید، بیشتر از ۱۸۷ میلیون نفر در دوره‌ی پیش از آن، و در مقایسه با ۵.۵ درصد رشد در سه ماهه‌ی چهارم و نرخ وحشتناک ۲.۹ درصد در سه ماهه‌ی سوم که روندی بسیار کند را نشان می‌دهد. درآمد شرکت ۲۳۰.۷ میلیون دلار با سود هر سهم (EPS) کمتر از ۰.۱۷ دلار بود. این درحالی است که وال‌استریت ژورنال برای آن درآمد ۲۴۴.۵ میلیون دلار و EPS کمتر از ۰.۱۶ دلار را تخمین زده بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت

نوکیا تایید کرد در راستای دور شدن از حوزه‌ی تکنولوژی مصرف کننده، واحد سلامت دیجیتال خود را به موسس Withings، آقای Eric Carreel می‌فروشد. Carreel و Cedric Hutchings در سال ۲۰۰۸، Withings را در فرانسه تاسیس کردند و این شرکت موفق شد خود را به عنوان یکی از نشان‌های برتر در فضای دیوایس‌های پوشیدنی از جمله ساعت‌ها، بندهای آمادگی جسمانی، همچنین دماسنج‌ها و دیوایس‌های اندازه‌گیری قابل اتصال معرفی کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت

SoundHound اعلام کرد با هدف سرعت بخشیدن به رشد جهانی پلتفرم هوش مصنوعی صدای Houndify، گنجاندن زبان‌های جدید، افتتاح دفاتر بیشتر، و قرار دادن دستیار صوتی Hound در دیوایس‌هایی از لوازم خانگی گرفته تا ماشین‌ها، این دور تامین بودجه‌ی جدید را پیش برده است. سرمایه‌گذاران در این دور Tencent ،Hyundai ،Orange S.A و Daimler AG هستند.

ادامه مطلب