محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن

Colette Kress، معاون ارشد مالی nVidia اعلام کرد که ماین ارز رمزنگاری شده به فروش قوی واحدهای پردازش گرافیکی در طول سه ماهه‌ی مالی چهارم شرکت تا 31 ژانویه کمک کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

Pinterest یک سال پس از اینکه پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی Lens را در حالت أزمایشی برای اپلیکیشن‌های اندروید و iOS راه‌اندازی کرد، اطلاعات آماری استفاده‌ی آن توسط کاربران را به اشتراک گذاشت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

تبلت‌ها برای سیزدهمین سه ماهه‌ی متوالی کاهش سالیانه را تجربه کردند. سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۷ شاهد کاهش فروش ۷.۹ درصدی بود: در این مدت تنها ۴۹.۶ میلیون واحد گوشی همراه در مقایسه با ۵۳.۸ میلیون واحد در دوره‌ی مشابه سال قبل از آن فروخته شدند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

Snapchat در سه ماهه‌ی سال جاری درآمدش در کشورهای در حال توسعه را دو برابر کرد. برنامه‌ی Snapchat Android برنامه‌ای ضعیف بود. ویدئوهای آن به آهستگی بر روی اتصالات ضعیف بارگزاری می‌شدند. Spiegel اعتراف کرد: "به طور تاریخی تلاش‌های ما بر روی بازارهایی که تلفن‌های گران قیمت و شبکه‌های موبایل گسترده در دسترس داشتند، متمرکز بود."

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

پس از گزارشی مبنی بر اینکه اپل ممکن است تراشه‌های Qualcomm را به نفع خرید از Intel به عنوان تامین‌کننده‌ی تراشه‌های مدرن در نسل بعدی از iPhoneهایش کنار بگذارد، سهام Qualcomm در روز دوشنبه 3 درصد افت کرد.
Qualcomm که برای سال‌های متمادی تامین‌کننده‌ی قطعات اپل بود، در سال گذشته از طرف این شرکت متهم به گران‌فروشی تراشه‌ها و عدم پرداخت 1 میلیارد دلار تخفیف‌هایی که متعهد شده بود، گردید. بنابراین روابط بین این دو رو به سردی گذاشت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

Spotify، پیشرو در استریم پولی موسیقی ممکن است آن قدرها هم که به نظر می‌رسد در جایگاه امنی نباشد. The Wall Street Journal گزارش می‌کند که اعداد و ارقام دنیای این صنعت نشان می‌دهند Apple Music بسیار سریع‌تر از Spotify در ایالات متحده‌ی آمریکا در حال رشد است، به طوریکه هر ماه 5 درصد به پایگاه‌اش افزوده شده است. این میزان برای Spotify تنها 2 درصد اعلام شد.
اگر این نرخ ادامه پیدا کند Apple می‌تواند رقیبش را در خانه در طول تابستان شکست دهد. آمارهای دیگری هم وجود دارند که نشان می‌دهند اپل در حال پیشرفتی سریع است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

eBay گزارش سه ماهه‌ی چهارم و درآمد سالانه‌اش را اعلام کرد. در این گزارش، شرکت فروش خود را ۲.۶ میلیارد دلار با درآمد هر سهم ۰.۵۶ دلار برای سه ماهه اظهار کرد. این در حالی است که میزان در سال قبل از آن ۰.۵۴ دلار بود. کل درآمد سالانه‌ی شرکت هم ۹.۶ میلیارد دلار گزارش شد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

منابع رویترز مدعی شدند غول تراشه‌ی بی‌سیم در حال افزایش پیشنهادش برای خرید Qualcomm از 70 دلار برای هر سهم تا بین 80 و 82 دلار است. افزایش بزرگی که می‌تواند یک رکورد را ثبت کند.

ادامه مطلب