محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت

بر اساس گزارشی از IDC، اپل در زمینه‌ی فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه‌ی ذکر شده از سامسونگ پیشی گرفت، قبل از این سامسونگ اول بود و اپل در مکان دوم قرار داشت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت

Cisco موافقت خود را با خرید استارتاپ Accompany اعلام کرد، استارتاپی که از هوش مصنوعی برای ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی از افراد و روابط در شرکت‌ها استفاده می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ ارديبهشت

بنا بر گزارش درآمدی شرکت که در هفته‌ی جاری منتشر شد، Fitbit به درآمد ۲۴۷.۹ میلیون دلار دست یافت که کمی بالاتر از پیش‌بینی وال‌استریت به میزان ۲۴۷.۳ میلیون دلار بود. البته این مبلغ به طور چشمگیری پایین‌تر از درآمد سال گذشته‌ی این شرکت به مبلغ ۲۹۸.۹ میلیون دلار است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ ارديبهشت

Steve Ballmer، مدیر ارشد اجرایی پیشین مایکروسافت گفت تمام سهم خود در توئیتر را به فروش می‌رساند، زیرا نمی‌خواهد بیشتر از این متمرکز بر سرمایه‌گذاری و قیمت باشد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت

اپل نتایج درآمدی خود را در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ اعلام کرد، درآمد شرکت در این مدت ۶۱.۱ میلیارد دلار با احتساب فروش ۵۲.۲ میلیون iPhone، به میزان ۹.۱۱۳ میلیون iPad، به تعداد ۴.۰۷۸ میلیون Mac، و ۹.۱۹۰ میلیارد دلار خدمات بود. این شرکت راهنمای درآمدی بین ۶۰ تا ۶۲ میلیارد دلار را اعلام کرده بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ ارديبهشت

تعداد اپراتورهای مهم بی‌سیم ایالات متحده‌ی آمریکا از ۴ به ۳ کاهش یافت. Sprint و T-Mobile اعلام کردند که تمایل به ادغام در یکدیگر را دارند. نیاز است این ادغام توسط رگولاتورها و سهامداران به تائید برسد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ ارديبهشت

درآمدهای اخیر سونی حقیقت ساده‌ای را نشان می‌دهند: Kaz Hirai، مدیرعامل سابق، این شرکت را در شرایط خوبی ترک کرد. در سال مالی قبل این شرکت تا ۳۱ مارس ۲۰۱۸، سونی ۸۵۴۴ میلیارد ین (۷۸.۱ میلیارد دلار) و سود عملیاتی ۷۳۴.۹ میلیارد ین (۷.۷ میلیارد دلار) به دست آورد. رقم دوم پیشرفت بزرگی برابر با۲.۶ میلیارد دلاری است که این شرکت در گزارش درآمدی قبل موفق به کسب آن شده بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۴ ارديبهشت

مایکروسافت نتایج به شدت مثبت خود از درآمدهای سه ماهه‌ی سوم را اعلام کرد، این نتایج نشان‌ دهنده‌ی رشد قوی در سراسر بیشتر بخش‌های مایکروسافت، شامل کسب‌وکارهای رایانش ابری آن است.

ادامه مطلب