محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان

به عنوان بخشی از توافق با SEC بر سر موضوع توئیت‌ها درباره‌ی خصوصی‌سازی تسلا، ایلان ماسک توافق کرده بود از ریاست هیات مدیره‌ی این شرکت کناره‌گیری کند. و حالا در حالیکه وی هنوز مدیرعامل است و در صندلی هیات مدیره باقی مانده، تسلا جایگزین او را معرفی کرد: Robyn Denholm. به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره‌ی تسلا، Denholm در حال حاضر مدیر مالی و ریاست بخش استراتژی ارتباطات از دور استرالیا Telstra است. وی زمانی که پستش به عنوان ریاست هیات مدیره‌ی تسلا را به طور تمام وقت شروع کند، مسئولیت‌های پیشین خود را ترک می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۸ آبان

در حرکتی با هدف افزایش قیمت سهام در حال سقوط، اسپاتیفای اعلام کرد بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش از سهام خود را بازخرید می‌کند. مجوز این برنامه در جلسه‌ی عمومی سهامداران داده شد و توسط هیات مدیره به تصویب رسید. اسپاتیفای می‌گوید، اعتبار این برنامه تا ۲۱ آوریل ۲۰۲۱ است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۶ آبان

کارشناس ارشد مالی اپل، Luca Maestri در طول کنفرانس تلفنی درآمد سه ماهه‌ی چهارم شرکت اعلام کرد، اپل از این پس دیگر فروش واحدهای سخت‌افزاری اصلی خود، شامل iPhone، iPad، و Mac را گزارش نمی‌کند. این دقیقا همان رسمی است که اپل هم اکنون برای دستگاه‌های کوچک‌تر خود، از جمله Apple Watch ،AirPods و HomePod دنبال می‌کند. اپل این دسته از محصولات را با عنوان "سایر محصولات" طبقه‌بندی کرده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۶ آبان

در حال حاضر، ارزش سهام GoPro در معاملات پس از ساعات بورس به پایین‌تر از ۱۵ درصد رسید و پس از گزارش درآمدهای سه ماهه‌ی سوم شرکت افت کرد. درحالیکه این شرکت تلاش می‌کند پیش‌بینی‌های درآمدی وال‌استریت را بشکند، شاهد سقوط ۱۳.۳ درصدی درآمدش بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان

پس از آنکه اسپاتیفای اعلام کرد کاهش سود حاشیه‌ای‌اش را برای کسب درآمد بیشتر ادامه می‌دهد، روز سه‌شنبه، سهام خود را بیش از ۱۰ درصد پایین آورد.
این شرکت سوئدی در رسیدن به اولین سود عملیاتی‌اش تا به حال، سال‌ها پیش از برنامه‌ریزی، نزدیک شد. این شرکت گفت این بدان علت است که هزینه‌های سنگین برای استخدام مهندسین بیشتر را حذف کرده.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان

برای اولین‌بار در طول هفت سال گذشته، سامسونگ و اپل برترین سازندگان گوشی‌های هوشمند نیستند، هواوی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۸ از اپل پیشی گرفت و یک بار دیگر در سه ماهه‌ی سوم، این سازنده‌ی چینی از همتای آمریکایی خود جلو افتاد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان

پس از گزارش رشد کمتر از انتظار در سه ماهه‌ی قبل، فیسبوک یک بار دیگر پیش‌بینی‌های وال استریت در مورد کاربران فعال ماهانه، کاربران فعال روزانه، و درآمد را در گزارش مالی سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸ از دست داد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان

تیم کوک، مدیرعامل اپل در رویداد "More in the Making" در نیویورک سیتی گفت، اپل به نقطه‌ی عطف دیگری دست یافت: ۱۰۰ میلیون کاربر Mac فعال. وی اضافه کرد ۵۱ درصد از خریداران Mac، دارای Mac جدید هستند و اشاره کرد این عدد در چین ۷۶ درصد است، رشدی برجسته در پرجمعیت‌ترین کشور جهان.

ادامه مطلب