محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن

به گزارش رویترز شرکت سازنده‌ی کامپیوتر Dell روز جمعه اعلام کرد که دو راه در پیش دارد، عرضه‌ی عمومی سهام یا ترکیب با سازنده‌ی نرم‌افزارهای سازمانی VMware Inc. که شرکت تابعه‌ی خود Dell است.
Dell بزرگ‌ترین شرکت فناوری خصوصی جهان که این اواخر تحت فشار برای بهبود سود دهی خود پس از خرید قرضی تامین‌کننده‌ی فضای ذخیره‌سازی EMC Crop با مبلغ ۶۷ میلیارد دلار است، در اواخر سال 2016 برای رسیدن به اهداف مالی‌اش دچار مشکل شد و بر اثر تشدید رقابت در قیمت‌ها صدمه دید.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن

بر خلاف اینکه Tim Cook، مدیرعامل اپل، فروش iPhone X را بهترین فروش مدل‌های iPhone اعلام کرد، گزارشی از Business Korean این ادعا را که اپل تولید این گوشی را در سال جاری متوقف می‌کند تقویت کرد. این گزارش خاطر نشان می‌کند که سفارش‌های اجزای گوشی‌های اپل با نرخ غیر عادی کاهش داشته است، این عملکرد بر بسیاری از شرکت‌های کره‌جنوبی تاثیر داشته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن

متخصص فناوری‌های مدرن در کمپانی Microsoft به چگونگی برتری این کمپانی در تولید رایانه‌های شخصی جهان در سال 2018 گزارش داد. به گفته‌ی وی، Microsoft در سال جاری قصد دارد تا با غول‌هایی مانند گوگل و اپل رقابت کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۶ بهمن

حالا اپل پادشاه جدید گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان است و سامسونگ را پشت سر گذاشت، حتی اگر برای یک دوره‌ی سه ماهه باشد.
فروشندگان گوشی‌های هوشمند طی سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۷ در کل ۴۰۳.۵ میلیون دستگاه فروختند که ۶.۳ درصد پایین‌تر از مدت مشابه ۲۰۱۶ با تعداد کل ۴۳۰.۷ واحد است. از پنج شرکت Apple ،Samsung ،Huawei ،Xiaomi و Oppo، تنها Xiaomi موفق به فروش تعداد بیشتری گوشی شد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۶ بهمن

مونتاژکننده‌ی اصلی iPhone با عنوان Hon Hai Precision Industry که Foxconn نامیده می‌شود، روز جمعه وعده داد حداقل 340 میلیون دلار در صنعت هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند تا خود را به بازیکنی کلیدی در این زمینه تبدیل نماید.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن

Sony اعلام کرد مدیرعامل کنونی آن، Kaz Hirai در تاریخ اول آوریل جایگزین می‌شود و در حالیکه Kenichiro Yoshida، مدیر مالی شرکت به جای وی خواهد نشست، Hirai به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره‌ی شرکت ادامه‌ی فعالیت می‌دهد. دقیقا همان اتفاقی که برای Howard Stringer در سال 2012 افتاد. یکی از وقایعی که به جایگاه Hirai به عنوان مدیر ضربه زد هک شدن Sony Pictures در سال 2014 بود که ریاست این بخش، Michael Lynton یک سال پیش این بخش را ترک کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
سارا محمد علیئی۹:۳۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن

چندی پیش در فضای مجازی اخباری مبنی بر خرید استودیو Valve توسط کمپانی Microsoft منتشر شد اما بالاخره مشخص شد این شایعات اشتباه بوده‌اند. جالب اینجاست که پس از انتشار این شایعه، گیب نیوئل، بنیان‌گذار استودیو افسانه‌ای Valve، صحت خبر را مردود اعلام کرد.

ادامه مطلب