محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت

AMD در حال بازگشت و به دست گرفتن سهم بازار از رقیب اصلی خود اینتل است، این‌ها را می‌توان از گزارش نتایج درآمدی این شرکت فهمید. این سازنده‌ی پردازنده‌ی PC و تراشه‌های گرافیکی برای سه ماهه‌ی جاری خود درآمد ۱.۶۵ میلیارد دلاری را گزراش کرد که بیش از ۴۰ درصد سال قبل از آن بود. از آنجایی که بازار PC رشد ۴۰ درصدی نداشته است، و اینتل هم رشدی به این سرعت را تجربه نکرده، این منطقی است که نتیجه بگیریم جدیدترین پردازنده‌های AMD در حال تسلط بر بازار هستند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت

Alphabet، شرکت مادر گوگل، امروز رکورد عالی دیگری را برای درآمدهای سه ماهه‌ی اول خود اعلام کرد که نشان دهنده‌ی رشد مداوم این شرکت است – حتی رشدی سریع‌تر از چیزی که شرکت در سال گذشته داشت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت

شرکت مادر گوگل، Alphabet، جزئیات زیادی در مورد عملکرد مالی کسب‌وکارهای مجزایش نمی‌دهد. حتی اطلاعات مالی YouTube هم مبهم است. اما در گزارش سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸، برخی تغییرات حسابداری جزئیات بیشتری از شرایط مالی Alphabet را نشان داد، مثلا اینکه درآمد Nest در سال گذشته شامل ۷۲۶ میلیون دلار و زیان عملیاتی آن ۶۲۱ میلیون دلار بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت

بنابر گزارش‌ها، تامین‌کننده‌ی صفحه‌نمایش آیفون به مشکلاتی برخورده است و به همین علت اپل تلاش می‌کند از سامسونگ برای رفع تقاضایش استفاده کند. وال‌ استریت ژورنال گزارش می‌کند که تلاش‌ها برای گنجاندن صفحه‌نمایش‌های LG Display OLED در خط تولید آیفون‌ها، مسائل مربوط به تولید را تحت تاثیر قرار داده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت

بلومبرگ گزارش می‌کند، کوالکام شروع به کم کردن مشاغل در کالیفرنیا کرده است، هدف آن هم حدود ۱۵۰۰ نفر و ذخیره کردن ۱ میلیارد دلار است. این تصمیم در راستای تعهدی است که این شرکت به سرمایه‌گذاران داده بود. این رویداد در کالیفرنیا متمرکز است، اما در چند مکان دیگر هم اتفاق می‌افتد. کوالکام در حال حاضر ۳۳۸۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت

زمانی که اپل در دسامبر گذشته از App Store جدید خود در iOS 11 رونمایی کرد، امیدوار بود بتواند به توسعه‌دهندگان برنامه‌ها نمایش بهتری ارائه دهد، همچنین تجربه‌ی کشف برنامه‌های بهتری را برای کاربران داشته باشد. بر اساس یافته‌های جدیدی از Sensor Tower، قرار دادن عنوان‌هایی بر روی App Store جدید دانلودها را تا بیش از ۸۰۰ درصد افزایش داده است، به ویژه بیشترین تاثیر بر روی "App of the Day" و "Game of the Day" بوده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت

بر مبنای گزارشی از USA Today این خرید صورت گرفته است اما قیمت آن معلوم نیست. Flickr که به عنوان بخشی از یاهو از آن جدا شده، سال قبل به مبلغ ۴.۵ میلیارد دلار توسط ورایزن خریداری شد و هر دوی آن‌ها تحت AOL در داخل شرکت مادر خود، Oath ادغام شدند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت

پس از اینکه علی‌بابا تراشه‌ی شبکه‌ی عصبی خود را معرفی کرد، گام دیگری برای مستحکم کردن تجارت تراشه‌های هوش مصنوعی جدیدش برداشت. براساس گزارشی از QQ News، این غول تجارت الکترونیک در تاریخ ۲۰ آوریل اعلام کرد طراح محلی تراشه، C-SKY را به طور کامل می‌خرد.

ادامه مطلب