محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر

بر اساس اسنادی به دست آمده از The Verge، تولیدکنندگان اندروید بایستی هزینه‌ی غیر قابل باوری به منظور بهره‌مندی از Play Store و دیگر برنامه‌های موبایل بر روی دستگاه‌هایشان به گوگل بپردازند. اسناد نشان‌دهنده‌ی هزینه‌ای بیش از ۴۰ دلار برای هر دستگاه است که خواهان نصب برنامه‌های مجموعه‌ی "Google Mobile Services" هستند که شامل Play Store نیز می‌شود. این هزینه‌ها متناسب با هر کشور و دستگاهی متفاوت است و بر روی محصولات فعال شده‌ی پس از اول فوریه‌ی ۲۰۱۹ اجرایی می‌شوند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر

افرادی آشنا با موضوع اعلام کردند، Essential Products Inc، استارتاپی که توسط خالق اندروید، Andy Rubin، تاسیس شد، حدود ۳۰ درصد کارمندانش را کاهش می‌دهد. این افراد اضافه کردند، کارمندان بخش‌های سخت‌افزار، بازاریابی، و فروش شرکت تحت تاثیر این تعدیل نیرو قرار می‌گیرند. بر اساس وب‌سایت شرکت، Essential حدود ۱۲۰ کارمند دارد.
این کاهش چندین ماه پس از آن روی داد که این شرکت برنامه‌ها برای نسخه‌ی دوم گوشی هوشمندش و توسعه‌ی یک محصول هوشمند خانگی که می‌توانست با آمازون و گوگل رقابت کند را تعطیل و متوقف کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر

به گزارش رویترز، Micron روز چهارشنبه اعلام کرد قصد سرمایه‌گذاری بیش از صد میلیون دلاری را در شرکت‌های نوظهوری دارد که بر روی فناوری‌های هوش مصنوعی کار می‌کنند و قصد دارد از آن‌ها در حوزه‌های خودروهای اتوماتیک، اتوماسیون صنعتی، و دیگر زمینه‌های در حال رشد استفاده کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر

بر اساس گزارشی از Axios، اپل شرکت تجزیه و تحلیل موسیقی Asaii را که متمرکز بر یافتن هنرمندان جدید و نوظهور است خرید. این خرید پس از آن بود که رقیب اصلی موسیقی اپل، اسپاتیفای حمایت از هنرمندان شناخته نشده را با بارگذاری کارهایشان به صورت مستقیم در داخل سرویسش افزایش می‌دهد. ماه گذشته، Asaii اعلام کرد در تاریخ ۱۴ام اکتبر تعطیل می‌شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

در سال جاری بازار PC شاهد تحرکات بسیار جالبی بود. در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸، فروش جهانی PC برای اولین‌بار در طول شش سال گذشته افزایش داشت – از سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۲، این اولین سه ماهه‌ی رشد سالانه‌ی جهانی PC بود. و حالا خبرهای تازه نشان می‌دهد در سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸، مایکروسافت برای اولین‌بار با خط تولید کامپیوترها، لپ‌تاپ‌ها، و تبلت‌های Surface در رده‌ی پنجم فروش برتر در ایالات متحده‌ی آمریکا قرار گرفت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

Epic Games صدها میلیون دلار از بازی نبرد Fortnite به دست آورده، و حالا قصد استفاده از این سرمایه را دارد. Epic اعلام کرد شرکت خدمات بازی و امنیت Kamu را می‌خرد. شرایط این معامله اعلام نشد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

در سه ماهه ی اخیر، تجارت سامسونگ به دلیل کاهش فروش گوشی‌های هوشمند پرچمدار Galaxy S9، شاهد کاهش رشد سود در طول سال بود. اما این شرکت برای سه ماهه‌ی سوم پیشرو پیش‌بینی می‌کند بتواند سودی نزدیک به ۱۵.۵ میلیارد دلار را ثبت کند.

ادامه مطلب