محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

مطالعه‌ی جدیدی که توسط مرکز کارآفرینی آمریکا و موسسه‌ی دارایی نیویورک‌سیتی انجام گرفت نشان می‌دهد ایالات متحده‌ی آمریکا در حال از دست دادن مزیت رقابتی‌اش به عنوان مرکز غالب استارتاپ‌ها و سرمایه‌ی خطرپذیر است. این مطالعه گردش سرمایه‌ی خطرپذیر بیش از صد هزار معامله از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ را بررسی کرد و با جزئیات بیان کرد که چگونه از لحاظ تاریخی شیوه‌ی سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایالات متحده‌ی آمریکا تبدیل به پدیده‌ای جهانی شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

طراحی مجدد برنامه‌ی اسنپ‌چت بازخورد خوبی دریافت نکرد. مردم حالا از آن دل خوشی ندارند چراکه در زمانیکه به نظر می‌رسید برنامه در حال رشد است، طراحی مجدد آن رشد پایگاه کاربر و درآمد را کاهش داد. در یادداشتی داخلی که از مدیرعامل این شرکت به دست آمد، ایوان اشپیگل پذیرفته است که شرکت در طراحی مجدد اسنپ‌چت عجله کرد، وی نوشته "یک مشکل برطرف شد، اما چندین مسئله‌ی دیگر به وجود آمد." اشپیگل به خاطر ویژگی جدید و جداسازی پست‌های دوستان از کاربران عمومی ابراز پشیمانی نکرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

استارتاپ Upwork که بازمانده‌ی دوران حباب دات‌کام (Dot-com bubble) است، با آغاز به کار به صورت عرضه‌ی عمومی سهامش از خوش‌آمدگویی گرم وال‌استریت بهره‌مند شد.
در معاملات اولیه، ارزش سهام Upwork به بیش از ۴۰ درصد رسید. در هفته‌های پیش از عرضه‌ی عمومی سهامش، این شرکت به رنج قیمتی بین ۱۰ تا ۱۲ دلار برای هر سهم رسیده بود، اما در نهایت هر سهم ۱۵ دلار به فروش عمومی رسید.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

در هفته‌ی جاری، هوندا اعلام کرد سهام خود را به Cruise، شرکت تابعه‌ی خودروی اتوماتیک GM می‌فروشد. این بخشی از برنامه‌ی بزرگ‌تر این دو خودروساز ژاپنی و آمریکایی است تا در همکاری با یکدیگر خودروهای اتوماتیک تولید و توسعه دهند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

ممکن است متوجه نشده باشید، اما احتمالا تا به حال کاربر یکی از خدمات Foursquare بوده‌اید. اسنپ‌چت از اطلاعات موقعیت مکانی این شرکت برای قابلیت Geofilters خود استفاده می‌کند، و اوبر آن را برای نام‌های تجاری. در مجموع، Foursquare بیش از ۱۲۰ هزار شرکت را در لیست مشتریان خود دارد، و به دنبال گسترش جایگاهش است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۲ مهر

سخنگوی LG Display روز شنبه اعلام کرد این تامین‌کننده‌ی قطعات اپل، برای اولین‌بار از زمان تاسیس، تعداد کارمندان خود را از طریق بازنشستگی داوطلبانه کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر

تسلا و ایلان ماسک توافق کردند تحت مصالحه با اداره‌ی کل اوراق بهادار و داد و ستد آمریکا (SEC)، هر کدام ۲۰ میلیون دلار به رگولاتورهای مالی بپردازند و این میلیاردر از ریاست شرکت کناره‌گیری کند، اما به عنوان مدیر اجرایی در شرکت فعالیت خود را ادامه دهد.
این توافقنامه روز شنبه، توسط SEC اعلام شد و تسکینی برای سرمایه‌داران بود، افرادی که نگران این مبارزه‌ی طولانی مدت قانونی هستند که تنها باعث ضرر و زیان بیشتر به این خودروساز ماشین‌های برقی می‌شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۶ مهر

Slack یک ابزار همکاری تیمی مبتنی بر رایانش ابری است که توسط بیش از هشت میلیون نفر در هزاران شرکت استفاده می‌شود. این شرکت مستقر در سان‌فرانسیسکو اعلام کرد، Astro را خریده است، استارتاپ پیام‌رسانی که هوش مصنوعی را برای بسیاری از کارها نظیر اولویت‌بندی ایمیل‌ها، پاسخگویی به ایمیل‌های بی‌پاسخ و دریافت دستورات صوتی به کار می‌گیرد.

ادامه مطلب