محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن

Netflix موفق شد 2 میلیون مشترک بیشتر از آنچه Wall Street برای سه ماهه‌ی پایانی 2017 پیش‌بینی کرده بود جذب کند. سه برابر شدن سود شرکت در بخش خدمات ویدئویی آنلاین که توانست هزینه‌ی صرف شده بر روی برنامه‌های جدید برای چیره شدن بر تلویزیون اینترنتی در سراسر جهان را جبران کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن

تمام توجه WeChat متمرکز بر آینده است. اپلیکیشن فوق‌العاده‌ی Tencent استراتژی‌های خود برای سال 2018 را در چهارمین رویداد سالانه‌ی WeChat رونمایی کرد و فراتر از خدمات پرداخت و پیام‌رسانی قصد دارد فرصت‌های جدید برای بخش اینترنت چین ایجاد کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن

مدت‌ها از آخرین باری که درباره‌ی Snow شنیدیم می‌گذرد. این برنامه که شبیه به Snapchat در آسیا که فیسبوک یکبار تلاش کرد آن را بخرد، امروز جذب سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری از جانب SoftBank و Sequoia China را اعلام کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن

می‌دانیم که درخواست برای ماینرهای ارز رمزنگاری شده عامل مهمی برای قیمت‌های بالای کارت‌های گرافیک شده است. در تلاش برای مقابله با این موضوع، Nvidia از شرکای خرده فروش خود خواسته است تا حداکثر تعداد فروش GPU را به دو عدد برای هر نفر محدود کنند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن

سرانجام نتایج رتبه‌بندی بالاترین کپی از گوشی‌های هوشمند سال 2017 اعلام شد. اولین برند کپی شده در جهان به کمپانی Samsung تعلق‌ گرفته است. البته این عنوان در سال گذشته به لطف تولیدکنندگان چینی محقق شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن

اپل حرکتی آرام اما جالب در استراتژی بلند مدتش در ارتباط با سازمان‌ها دارد. این شرکت یک تیم فناوری، حداقل 18 نفر از Silicon Valley Data Sceince (SVDS) را استخدام کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن

Rokid، استارتاپ چینی که در کار ساخت دستیار صوتی هوش مصنوعی و دیوایس‌های هوشمند است، به تازگی افزایش بودجه‌ای با هدایت Temasek Holdings و مشارکت Credit Suisse، IDG Capital و CDIB Capital داشته است. میزان افزایش سرمایه‌ی این دور منتشر نشد، اما منابعی آشنا به معامله به TechCrunch آن را حدود 100 میلیون دلار اعلام کردند. قبل از این، شرکت در نوامبر 2016 نیز افزایش بودجه‌ی سری دوم خود را انجام داد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي

IBM امروز گزارش کرد که پس از 22 دوره کاهش متوالی درآمد سال به سال به صورت سه ماهه، حالا درآمد آن از سه ماهه‌ی چهارم 2016 تا سه ماهه‌ی چهارم 2017 افزایش داشته است. این شرکت درآمد ۲۲/۵ میلیارد دلاری را برای این سه ماهه اعلام کرد. این مقدار در سال گذشته ۲۱/۷۷ میلیارد دلار بود. سود هر سهم ۵/۸۱ دلار است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار درآمدی حدود ۲۲/۰۶ میلیارد دلار و سود هر سهم ۵/۱۷ دلار را داشتند.

ادامه مطلب