محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت

ZTE Crop متعلق به چین، روز جمعه اعلام کرد ممنوعیت ایالات متحده‌ی آمریکا برای فروش محصولات و قطعات نرم‌افزاری به این شرکت غیر منصفانه است و بقای آن را تهدید می‌کند. این شرکت قول داد که منافع خود را از طریق تمامی ابزارهای قانونی حفظ کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين

Adobe امروز اعلام کرد به دنبال خرید Sayspring است، پلتفرمی که به کاربران اجازه‌ی طراحی، ساخت، و نمونه‌سازی برنامه‌های صوتی نظیر مهارت‌های الکسا یا اقدامات Google Assistant را می‌دهد. Adobe از به اشتراک‌گذاری جزئیات مالی این خرید خوددرای کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

یاهوی ژاپن مشتاقانه به دنبال به دست آوردن ۴۰ درصد از مبادلات ارز رمزنگاری شده‌ی مستقر در توکیو است که از پاییز امسال عرضه می‌شود. این سرمایه‌گذاری، توسط Yahoo Japan در مبادله‌ی BitARG، به این شرکت سهم ۴۰ درصدی را می‌دهد، در حالیکه شرکت مادر تخصصی BitARG، با نامCMD Laboratories همچنان صاحب ۶۰ درصد از آن است. منبعی به CNBC گفت مبلغ این معامله ۲ تا ۳ میلیارد ین یا حدود ۱۸ تا ۲۸ میلیون دلار است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ فروردين

Apple Music به سرعت تعداد مشترکین خود را افزایش می‌دهد، و با این سرعت به نظر می‌تواند Spotify را در نبرد شمار کاربران پشت سر بگذارد. بر اساس گزارش Variety، این سرویس استریم موسیقی حالا ۴۰ میلیون مشترک دارد. اپل این آمار را برای TechCrunch تائید کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ فروردين

بر اساس تحقیقات شرکت Gartner، بازار PCها برای ۱۴امین سه ماهه‌ی متوالی کاهش فروش را تجربه کرد. تاریخ آغاز این کاهش‌ها به سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۲ باز می‌گردد. Gartner برای سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸، گزارش کاهش جهانی فروش سالیانه‌ی کامپیوترهای شخصی را داد، این در حالی است که IDC برای آن حالتی بدون تغییر را اعلام کرد. با این وجود، انتظار نمی‌رود سال ۲۰۱۸ وضعیت متفاوتی نسبت به سال‌های قبل داشته باشد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ فروردين

اوبر استارتاپ JUMP را با قیمتی نامشخص می‌خرد. این خبر مدتی کوتاه پس آن منتشر شد که TechCrunch گزارش کرده بود JUMP در حال مذاکره با اوبر و سرمایه‌گذاران برای یک دور افزایش سرمایه‌ی احتمالی است. در آن زمان، JUMP به فکر فروشی با قیمت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود. بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع آشنا با موضوع احتمالا قیمت فروش چیزی نزدیک به ۲۰۰ میلیون رسیده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ فروردين

بر اساس گزارش جدیدی از App Annie دانلود برنامه‌های جهانی و هزینه‌ی کاربران در برنامه‌ها در دوره‌ی سه ماهه‌ رکورد دیگری داشت. در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۸، دانلودهای iOS و Google Play با رشد ۱۰ درصدی سالیانه به ۲۷.۵ میلیارد رسیدند که بزرگترین عدد ثبت شده تاکنون است. علاوه بر این، هزینه‌های مصرف‌کننده در همین مدت شاهد رشدی ۲۲ درصدی بود که با رقم ۱۸.۴ میلیارد دلار رکورد دیگری را ثبت کرد. رقم مربوط به دانلودها به احتمال زیاد بیشتر هم خواهد بود چرا که App Annie به‌روزرسانی‌ها و نصب مجدد برنامه‌ها را در گزارش خود نیاورده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين

سامسونگ گزارش عملکرد مالی خود را روز جمعه منتشر کرد، اما واکنش بازار در ارتباط با نگرانی‌های رو به رشد از پایان رونق نیمه هادی‌ها که باعث تحرک درآمدی این غول کره جنوبی شده بود، کاهش یافت. با توجه به رشد کمتر قیمت‌های تراشه‌های DRAM و هزینه‌های بالاتر بازار برای گوشی هوشمند Galaxy S9، سهام سامسونگ پس از این اعلام سقوط کرد. درعین حال، تحلیلگران هم سود مشابه یا کم‌تری را برای سه ماهه‌ی دوم پیش‌بینی کردند.

ادامه مطلب