محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين

مایکروسافت به طور رسمی اعلام کرد مبلغ ۵ میلیارد دلار در تحقیقات، محصولات، خدمات، و برنامه‌های جدید اینترنت چیزها در طول ۴ سال آینده سرمایه‌گذاری می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ فروردين

Spotify، بزرگترین سرویس استریم موسیقی در جهان، فروش سهام خود را از روز ۴ آوریل در بازار بورس نیویورک آغاز کرد. قیمت ابتدایی هر سهم شرکت ۱۳۲ دلار و قیمت معامله شده‌ی آن‌ها به ۱۶۵.۹ دلار رسید. با این عرضه ارزش شرکت به ۲۹.۵ میلیارد دلار رسید، بیشتر از آنچه که ماه گذشته CNBC گزارش کرده بود. در آن زمان سهام Spotify در بازارهای خصوصی با قیمت هر سهم ۱۳۲.۵ دلار به فروش رفت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ فروردين

اینتل اعلام کرد بخش نرم‌افزاری Wind River Systems خود را با قیمتی نامعلوم به غول مالی TPG واگذار می‌کند. این غول تراشه‌ساز در سال ۲۰۰۹ با قیمت ۸۸۴ میلیون دلار Wind River Systems را خریداری کرد، و حالا آماده‌ی واگذاری آن است. این قرارداد با سال گذشته تفاوت چندانی ندارد، در سال قبل، اینتل نیمی از واحد آنتی‌ویروس McAfee را به ارزش ۴.۲ میلیارد دلار به TPG فروخت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ فروردين

بر اساس گزارش جدیدی از بلومبرگ، در تغییری مهم که پیامدهای بزرگی برای هر دو شرکت خواهد داشت، اپل از تراشه‌های مخصوص خودش در کامپیوترهای Mac به جای پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ فروردين

Polygon گزارش کرد، Twitch، پلتفرم استریم زنده‌ی بازی آمازون، چندین نفر از کارکنان خود را اخراج کرد. تعداد دقیق این افرد مشخص نیست اما بر اساس خبر Polygon، احتمالا بیشتر از ۳۰ نفر نیستند. Twitch این اتفاق را در TechCrunch تائید کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ فروردين

سال ۲۰۱۸ برای بلند پروازی‌های هواوی در شروع فروش گوشی‌های هوشمندش در ایالات متحده‌ی آمریکا به نظر امیدوارکننده می‌رسید، اما در مشارکت با AT&T ،Verizon و Best Buy در نتیجه‌ی جلوگیری از ورود به بازار آمریکا شکست خورد. Richard Yu، مدیرعامل گروه تجارت مصرف‌کننده‌ی هواوی گفت: این شرکت تلاش می‌کند تا موقعیت خود را حفظ کند و این تلاش را تا رساندن محصولاتش به مصرف‌کنندگان ایالات متحده‌ی آمریکا ادامه می‌دهد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ فروردين

این شرکت تایوانی که به خاطر ساخت iPhoneها معروف است، به زودی برخی شرکت‌های شناخته شده در زمینه‌ی روترها و دیگر لوازم جانبی کامپیوتر را خریداری می‌کند. شرکت تابعه‌ی Foxconn با نام Foxconn Interconnect Technology که در کار تولید کابل و کانکتورها است، اعلام کرد Belkin را خریداری می‌کند که خود مالک Linksys و Wemo است.

ادامه مطلب