محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۵ مهر

فیسبوک در حال از دست دادن دو تن از موسسین یکی از ارزشمندترین خریدهایش است.
اولین‌بار نیویورک تایمز گزارش کرد، Kevin Systrom و Mike Kriger موسسان اینستاگرم به مدیران فیسبوک گفتند قصد ترک این شرکت را در هفته‌های پیش رو دارند. Systrom هم‌اکنون مدیر‌عامل اینستاگرم و Kriger مدیر ارشد تکنولوژی آن است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۴ مهر

پس از آنکه مشخص شد معامله‌ی ادغام Uber و Grab مخالف قوانین ضد رقابت سنگاپور است، این دو شرکت با جریمه‌ی ترکیبی ۹.۵ میلیون دلاری مواجه شدند. Grab در ماه مارس، کسب‌وکار آسیای جنوب شرقی Uber را خرید و با آن یکی شد، اما امروز کمیسیون رقابت سنگاپور اعلام کرد که پس از یک ماه بررسی بر روی اثرات این معامله در سنگاپور، آن را معامله‌ای ضد رقابتی یافته.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر

آمازون هفتمین بازار اروپایی و شانزدهمین بازار جهانی تجارت الکترونیکی‌اش را در ترکیه راه‌اندازی می‌کند.
گزارش‌ها اولین‌بار چندین ماه پیش منتشر شد مبنی بر اینکه آمازون در حال آماده‌سازی کسب‌وکاری محلی برای بازار ترکیه است، و حالا این شرکت این گزارش را با ایجاد آدرس جدیدی به نام Amazon.com.tr رسمی کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر

بر اساس اطلاعات گروه تجارت تجهیزات نیمه هادی‌ها (SEMI)، هزینه‌ی جهانی تجهیز کارخانه‌ی ساخت تراشه با ۱۴ درصد افزایش در سال ۲۰۱۸ به ۶۲.۸ میلیارد دلار می‌رسد و انتظار می‌رود با ۷.۵ درصد رشد در سال ۲۰۱۹ به ۶۷.۵ میلیارد دلار بالغ گردد. این معامله‌ای بزرگ است، چراکه هزینه‌ی ساخت چیپست‌های پیشگام به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد و این صنعت وارد چالش‌های تداوم پیشرفت قانون مور یا دو برابر شدن تعداد ترانزیستورها در یک تراشه در هر دو سال می‌شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر

Nest به عنوان سازنده‌ی ترموستات‌های هوشمند و دیگر محصولات خانگی متصل معروف است. اما خرید سال گذشته‌ی گوگل، شرکت مادر تخصصی Nest، استارتاپ Senosis Health، مستقر در سیاتل را خرید که فعالیت اصلی آن تمرکز بر سیستم‌های نظارت سلامت مبتنی بر گوشی هوشمند است، به طور خیلی تصادفی یک نکته‌ی بسیار محرمانه از Nest را برای ورود به حوزه‌ای جدید فاش کرد: دنیای محصولات و خدمات سلامت دیجیتال.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور

اوایل ماه جاری، Lyft نقطه‌ی عطفی را پشت سر گذاشت و یک میلیاردمین سفرش را کامل کرد. رسیدن به این هدف شش سال برای شرکت به طول انجامید که حدودا همان زمان مشابه در رسیدن Uber به این نقطه است. اما برخلاف Uber، شرکت Lyft تنها در شهرهای ایالات متحده‌ی آمریکا و کانادا فعال است، بنابراین هر یک از ۱ میلیارد سفر آن دارای تمایز رشد در خانه بود.

ادامه مطلب