محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور

بر کسی پوشیده نیست که Evernote، اپلیکیشن بهره‌وری که به افراد امکان یادداشت برداری و سازماندهی دیگر فایل‌ها از محیط کار یا زندگی غیر کاری را می‌دهد، مدت‌هاست تلاش می‌کند جایگاه قبلی‌اش را به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در ایالات متحده‌ی آمریکا باز پس بگیرد، و برای انجام این کار سخت در تلاش است.
همین دو هفته پیش بود که گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه Evernote چندین کارشناس خود را از دست داد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مدیر ارشد مالی و مدیر ارشد فناوری شرکت اشاره کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ شهريور

در حالیکه پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۳، رباتیک‌های صنعتی ارزشی در حدود ۷۱.۷۲ میلیارد دلار داشته باشند، جای تعجب نخواهد بود شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای توجه خود را معطوف بخش‌های سودآور مانند اتوماسیون انبار کالا، تکمیل سفارش، و ساخت کنند.
استارتاپ Intsite اعلام کرد با هدایت Terra Venture Partners برای تامین مالی آنچه ادعا می‌کند اولین فناوری جرثقیل خودکار جهان است، ۱.۳۵ میلیون دلار افزایش بودجه داشته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ شهريور

Pinterest اعلام کرد تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی آن از ۲۵۰ میلیون نفر عبور کرد، با این اوصاف این شرکت دارای سرعت ثابت افزودن ۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در سال است. این نقطه‌ی عطف جدید بالاتر از ۲۰۰ میلیون کاربر آن در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ و ۱۰۰ میلیون کاربر در سپتامبر ۲۰۱۵ است. Pinterest گفت اکثریت کاربران آن در حال حاضر خارج از ایالات متحده‌ی آمریکا هستند و اینکه بیش از ۱۷۵ میلیارد Pin توسط کاربران ایجاد شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ شهريور

بازار سفر آنلاین Evaneos اعلام کرد از آنجایی که این شرکت پاریسی به دنبال خارج شدن از اروپا است، ۸۱ میلیون دلار بودجه‌ی خود را افزایش می‌دهد.
Evaneos که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد، پلتفرمی است که به توریست‌ها کمک می‌کند با در اختیار داشتن لیست آماده شده‌ای با شرکت‌های مسافرتی محلی برای رزرو سفرهایی با مشخصات شخصی مورد نظر خود ارتباط داشته باشند. این شرکت می‌گوید در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار مشتری و ۱۲۰۰ آژانس مسافرتی ثبت شده دارد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ شهريور

سامسونگ سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های قابل تغییر را دو برابر کرد و دومین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی در ایالات متحد‌ه‌ی آمریکا و ششمین در جهان را افتتاح کرد. این غول حوزه‌ی فناوری، سال گذشته اعلام کرده بود قصد دارد مرکز تحقیقات هوش مصنوعی جدیدی را بازگشایی کند، و در خلال این ماه‌ها مراکزی در کانادا، بریتانیا، و روسیه افتتاح کرد که به مراکز موجود در سئول و کالیفرنیا اضافه شدند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور

دونالد ترامپ دور جدیدی از تعرفه‌های مالیاتی بر ضد چین را ادامه می‌دهد، در این حال اپل هم هشدار می‌دهد ۲۵ درصد تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی بر برخی خطوط تولید این شرکت اثرگذار خواهند بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ شهريور

Jack Ma، موسس Alibaba، ثروتمندترین فرد چینی و سازنده‌ی یکی از سودمندترین کسب‌وکارهای موفق این کشور، قصد دارد با هدف تمرکز بیشتر بر روی فعالیت‌های بشر دوستانه، هفته‌ی آینده بازنشسته شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۶ شهريور

همانطور که جهان در ماه جاری شاهد فروش iPhone X اپل با قیمت هزار دلار است، هندوستان، مانند همیشه، انتظار می‌رود علاقمندی کمی به این عرضه‌ی جدید اپل نشان دهد. نه به این دلیل که هند گوشی هوشمند دوست ندارد – هندوستان دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است – بلکه به این دلیل که iPhone سهم بازار چندانی در هندوستان ندارد.

ادامه مطلب