محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ فروردين

اوبر در حال خروج رسمی از آسیای جنوب شرقی است. این شرکت به اشتراک‌گذاری خودرو برای فروش کسب‌وکار منطقه‌ای خود به رقیب اصلی‌اش، Grab موافقت کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۵ فروردين

اوایل ماه جاری، اخباری پخش شد مبنی بر اینکه اسپاتیفای کاربرانی را که از نسخه‌های تغییر داده شده‌ی برنامه‌ی اسپاتیفای برای پخش موسیقی به صورت رایگان استفاده و تبلیغات را مسدود می‌کنند تحت فشار قرار می‌دهد. در آن زمان احساس می‌شد که این تعداد کاربران کمی از اسپاتیفای را در بر می‌گیرد، اما معلوم شد که تعداد کمی بالاتر است. ثبت اولین عرضه‌ی عمومی اسپاتیفای نشان داد که این تعداد تقریبا ۲ میلیون نفر از مشترکین اسپاتیفای هستند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳ فروردين

هفته‌ی گذشته گوگل از برنامه‌ی جدیدی برای نشان دادن عکاسی همه جانبه در واقعیت مجازی و تکنیک دوربین چندگانه‌ی آن برای عکس گرفتن رونمایی کرد، و حالا به نظر می‌رسد احتمالا برنامه‌هایی برای بهبود آن دارد که توسط برنامه‌های third-party با برخی از فناوری‌های پیچیده ایجاد شده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۵ اسفند

Broadcom به طور رسمی تلاش‌ها برای تصاحب رقیب خود، Qualcomm را متوقف کرد، آن هم پس از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ با اشاره به خطرات امنیت ملی انجام این معامله را متوقف کرد.
این شرکت در بیانیه‌ای گفت: اگرچه ما با این نتیجه نا امید می‌شویم، اما Broadcom با این درخواست موافقت می‌کند. این اقدام رسیدن به پایانی رسمی برای ماه‌ها مبارزه‌ی طولانی است که می‌توانست تبدیل به بزرگترین معامله‌ی تاریخ صنعت فناوری شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۴ اسفند

Lyft در سال 2017 پیشرفت زیادی داشت، شاید این به علت توسعه‌ی بازار قوی ایالات متحده‌ی آمریکا و انتشار برخی خبرهای بد برای رقیب اصلی‌اش Uber است. این پیشرفت به رشد درآمدی آن به بیش از 1 میلیارد دلار در سال مالی 2017 منجر شد که توسط استانداردهای GAAP محاسبه شد، به خصوص در سه ماهه‌ی چهارم، درآمد آن نسبت به Uber حدودا ۲.۷۵ درصد افزایش نشان داد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند

گوگل در سال 2011 به امید بررسی‌های قطعی درباره‌ی رستوران‌ها در نتایج جستجوهایش، Zagat را خریداری کرد اما این رویا بی سر و صدا در حال پایان یافتن است. اگر به شایعات در این باره اعتماد کنیم، گوگل این سرویس را به پلتفرم پیدا کردن رستوران، Infatuation فروخته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند

موتورولا خبر مربوط به برکنار کردن افرادی از دفترش در شیکاگو را تائید کرد، اگرچه این شرکت اضافه کرد "تولید محصول خانواده‌ی Moto Z ادامه می‌یابد."
پیش از این اعلام، چندین فرد نزدیک به شرکت گفته بودند که تعداد قابل توجهی از کارمندان بخش مهندسی Moto در شیکاگو اخراج شده‌اند، سرپرست بخش Moto Mod هم می‌گوید "تیم Z در Moto متاثر از این اقدام است." با این حال، موتورولا می‌گوید که تولید Moto Z همچنان ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند

بر طبق گزارش روز جمعه‌ از وال استریت ژورنال، اینتل بزرگترین شرکت تراشه‌ی PC و سرور جهان در فکر پیشنهاد خرید Broadcom، شرکت سازنده‌ی WiFi، ،Bluetooth، و دیگر تراشه‌های اتصالی است. این خبرگزاری اضافه کرد که اینتل نگران قدرت Broadcom و Qualcomm است و در پاسخ، اینتل احتمالا می‌تواند با ارائه‌ی پیشنهاد خرید بهتری بر پیشنهاد خرید Qualcomm پیروز شود.

ادامه مطلب